#micron

Micron za rok vyletěl o 1000 %. Přesto pořád „vypadá levně“. A právě v tom je problém
Analytici u paměťového giganta předpovídají další růst. Je to ale ještě vůbec reálné? Celá tahle sázka stojí na jediném odvážném předpokladu: že nejstarší zákon polovodičového byznysu, který tady byl dlouhá desetiletí, přestal platit.

Apple bude zvyšovat ceny. Ani jablečný výrobce neunikl rostoucím cenám pamětí
Apple roky držel stejné ceny svých produktů. V některých zemích dokonce zlevnil i přes to, že konkurence zdražovala. Teď to vzdává. Ani výrobce iPhonů nedokáže vstřebat obří nárůst cen pamětí. O kolik mohou nové modely zdražit?

Micron vyprodal veškerou produkci paměti na rok dopředu. Proč analytici zvyšují cílové ceny o stovky procent?
Americký výrobce čipů Micron zažívá boom, jaký paměťový průmysl nezažil. A stojí za tím jediná věc - umělá inteligence.

Akcie polovodičů táhnou S&P 500 nahoru. Ale co když přestanou?
Čipové akcie letos připsaly 60 % a nyní tvoří 18 % váhy celého S&P 500. Takovou koncentraci trh v moderní historii ještě nezažil a analytici se začínají ptát, jestli to není příliš velká sázka na jeden sektor.