#management
author
Wealth Magazín
@WealthMagazin
photo

Význam a hodnota majetkového plánování v nejistých dobách

Běžně si plánujeme nákup potravin, návštěvu restaurace, dovolenou. Jakmile ale přijde řeč na tvorbu majetkového plánu, tak to v mnoha lidech vyvolá zdrženlivé chování nebo vyhýbání se tématu, což může vést až ke špatným rozhodnutím i výsledkům.

Hodnocení: +4
author
photo

Pay is Not Peanut Butter (Part One)

If your firm’s pay approach is similar to how peanut butter is spread over a slice of bread, you are probably now at a crossroads. Thanks to Covid-19, there may no longer be enough money to spread around. You will have to make tough decisions.

Hodnocení: +3
author

Potřebujete řešit krizi? Začněte stavem týmů.

Na krizi firmy většinou přijdete přes ekonomické nebo obchodní výsledky. Pokud se to stane, zkuste si zjistit, jak vidí stav svého týmu jeho manažer. Zaměřte se zda tzv. “z hlavy” ví zásadní informace, mezi které může patřit:

- kolik má členů týmu a kdo jsou klíčoví členové

- co je know how týmu a kdo ho “drží”

- kolik má zakázek nebo projektů

- kolik zakázek je rentabilních

- jaké má plány a jak je plní

- jaká rozhodnutí udělal při prvních nezdarech

- kolik rozdal odměn s ohledem na přínos týmu

- …

Otázek je mnohem více a závisí na typu firmy. Už jen tyto základní otázky Vám pomohou jasně určit, zda manažer zná tým a ví, co má dělat. Když se firma dostane do krize, má na tom vždy podíl management. Podle odpovědí se musíte rozhodnout, zda je manažer vhodný pro vyvedení firmy z krize.

 

#krize #management #vlastnicesta #byznys

photo
Hodnocení: +4