19.11.2020 7 minut čtení

Buffett za posledních 9 měsíců prodal 35 akcií: Jasné znamení, že portfolio Berkshire už není v jeho režii?

Letošní rok je pro celou investiční komunitu v mnohém podivný. To platí i pro jednoho z nejúspěšnějších investorů všech dob: CEO Berkshire Hathaway Warrena Buffetta, jehož portfolio a změny v něm jsou letos doslova k nepoznání. Že by nebyly jeho?

Buffettův dlouhodobý a zcela chladný přístup k investování během posledních 55 let udělal z akcionářů jeho společnosti velmi spokojené lidi. Průměrné roční složené úročení akcií Berkshire za tuto dobu odpovídá 20,3 %, což je více než dvojnásobek průměrného ročního zhodnocení indexu S&P 500 za posledních 55 let (10 %), a to i včetně reinvestování dividend.

Řada investorů proto již léta Buffetta a jeho tým bedlivě sleduje a zejména v letošní turbulentní době nepochybně očekávali, že jim Věštec z Omahy dokáže do emocemi, euforií a zprávami řízených trhů

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jde vidět, že už máte nad tím vším nadhled. Díky. Jak si myslíte, že by tato informace rozhýbala trhy v případě, že že by to vyšlo na povrch? 

  0
  • Letos se relativně dost mluví o tom, že akcie Berkshire jsou vzhledem k hospodaření a všeobecnému vývoji vlastně docela levné. Ale dost investorů právě díky podivným změnám v portfoliu letos Buffetta opustilo. Řekl bych, že se to tak všeobecně tuší, že Warren už dnes ve svém věku neřeši every day business. A myslím si, že pokud to letos chtěli ofiko oznámit, je chytré to odložit, dokud se situace mírně neznormalizuje. Přece jen letos trhy táhnou hlavně emoce a euforie/labilita.

   +2
  • @tomasdurcak Díky. 🙂

   0
 • Dobrý deň,chcel by som sa spýtať,kde môžem investovať do akcii, je na to nejaká appka alebo stránka? Ďakujem

  0