Nejdřív SRDCE potom MOZEK! Co na tom firmy ještě nepochopily?
Firmy ročně vyhazují úplně zbytečně miliardy korun za inovace, které jsou super zlepšováky, ale o tom, zda budou zaměstnanci akceptovány, rozhoduje naše zvířecí jednání.
Firmy ročně vyhazují úplně zbytečně miliardy korun za inovace, které jsou super zlepšováky, ale o tom, zda budou zaměstnanci akceptovány, rozhoduje naše zvířecí jednání.
Aby si firma upevnila své postavení na trhu, získala výhodnější pozici a byla konkurenceschopná, je zavedení inovačních procesů nezbytné. Přijďte si poslechnout workshop na aktuální téma: NA ČEM MOHOU INOVACE ZTROSKOTAT? Proč náš mozek sabotuje jejich implementaci a jak provést analýzu klíčových osob týmu, aby zaváděné novinky měly šanci na úspěch?
Kdy? úterý 25. 1. 2022; od 9:50 Kde? Event sál/ ICUK, Velká Hradební 2800/54
Pro koho? Malé, střední podniky/ velké firmy Ráda se s Vámi potkám! Irena Houdková, poradenství v oblasti vedení lidí, lektorka, neurokouč s certifikací ICF (ACC)
#profikouc #koucink #osobnirozvoj #coaching #leadership #leader #profesional #reseni #odvaha #zmena #workshop #inovace #konkurenceschopnost #analyza #rizeni #mozek #implementace #prilezitost #uspech #vaskouc1 #trh #praktickepoznatky #top #ICUK #aktualne #koucovani #kouc #lektor #motivace #zamestnanci
Joy Mangano je americká podnikatelka a vynálezkyně produktů do domácnosti, která prodala jí navržené zboží za více než 3 miliardy dolarů. Chcete vědět, co je podle ní největší mýtus o úspěchu?
Pochytit základní investiční principy není až taková věda. To opravdové vzdělávání však většinou nastává ve chvíli, kdy začnete pronikat do konkrétních tržních segmentů a jejich specifik. Dnes bych se rád blíže podíval na energetický sektor.
DĚLÁTE SKUTEČNĚ TO, CO MÁTE RÁDI?
Před 5 lety jsem přečetl knihu, která ovlivnila můj život: „Dělej co máš rád a peníze přijdou samy“ od Marshi Sinetar.
V knize se píše, že tvůrčí činnost, kterou jsme měli v dětství nejraději a ztráceli jsme při jejím vykonávání pojem o čase, má být zastoupena v naší práci a životě.
U mě to byl zpěv.
Předtím jsem se zpěvu nevěnoval, i když jsem si jako malý kluk velmi rád zpíval. V té době jsem pracoval jako konzultant a kouč.Zjistil jsem, že mi zpěv pomáhá mimo jiné při prezentacích:
✅ vnímáním celého těla,
✅ využíváním vlastního dechu
✅ schopností lépe formulovat myšlenky
Začal jsem zkoumat, jak tato kreativní činnost působí na naše vědomí a podvědomí.
Zjistil jsem, že tvořivá činnost (u mě zpěv) má za následek odblokovávat v nás vědomé, ale i skryté myšlenkové bloky, které nás brzdí při využívání našeho vnitřního potenciálu.
Na základě toho jsem začal zkoumat jaké kompetence (např. představivost) a podkompetence (překonávání zažitých představ – out of box) mají vliv na blokování našeho vnitřního potenciálu a nakonec jsme vytvořili v Creatixu kompetenční MODEL APLIKOVANÉ KREATIVITY A INOVATIVNOSTI.
Co pomáhá Vám uvolňovat Vaše vnitřní bloky?
#inovace #kreativita #produktivita #seberozvoj
Existuje i chytrý způsob, jak začít investovat do vesmírného závodu, aniž byste při tom riskovali v divokých spekulacích na firmy, které zatím vůbec nic nedokázaly. A vypadá nějak takhle:
Akciová IPO měla v loňském roce jednu nepříjemnou vlastnost - cena zpravidla hned první den vylétla o desítky procent vzhůru, kde se soudnému člověku už nechtělo nakupovat. Ale kdo si počká, ten se dočká - tady jsou hned tři důkazy.
Když do bitcoinu začne po věcné diskuzi a studiu investovat váš kamarád či příbuzný, je to důvod k radosti. Když se do něj ale rozhodne nalít část svého jmění významný miliardář, je to pro "HODLery" úplně jiná písnička.
Byť je technologický index Nasdaq aktuálně jen nějakých 5 % pod svým historickým maximem, na trhu se to hemží technologickými růstovými akciemi, které se z nedávných výprodejů stále nevzpamatovaly. Jako tyhle dvě potenciálně revoluční společnosti.
I přes nedávné výrazné technologické výprodeje faktem zůstává, že fiskální stimuly a nízké úrokové sazby znamenají velmi snadný přístup ke kapitálu pro rychle rostoucí disruptivní společnosti. Tady je trojice zářných příkladů takových akcií.
Dostat se za 10 let aktivní správy kapitálu na zhodnocení 200 % zní tak trochu jako snový track record. Není proto divu, že s ním portfolio manažér Michael Oh poráží 99 % podobných fondů, jako je ten jeho. Jaká je jeho investiční strategie?
Povídali jsme si s Jiří Cimpel, EFP o digitálních aktivech a kryptoměnách. Jelikož se z nich stává nová investiční třída a je rozumné je zahrnout z části do investičního portfolia.
Ještě dodám, že je třeba se dívat na kryptografické projekty jako na start-upy a snažit se vybrat ty opravdu kvalitní.
#kryptoassets #kryptoaktiva #kryptomeny #inovace #zhodnocovanimajetku #dlt #digitalassetscapital #jiricimpel #digitalniaktiva #kryptoprojekty # #blockchain #cimpelapartneri
ARK Invest dnes patří k velice sledovaným investičním společnostem nabízejícím investici do fondů obchodovaných přímo na burze (ETF). Může za to odlišný přístup firmy, respektive její investiční manažerky, ke správě všech fondů.
Cathie Wood se velmi rychle stává velmi bedlivě sledovanou investorkou. Nejen proto, že ETF fondy, které spravuje, si svým růstem nezadají s leckterou růstovou akcií, ale také proto, že své aktuální portfolio a jeho úpravy zveřejňuje každý den.
Mezi nejčastější členy kategorie růstových akcií zpravidla patří tzv. disruptivní společnosti. Žádný byznys totiž většinou nezažívá velký růst, pokud něco nedělá jinak než všichni ostatní a právě na tento přístup se "disruptoři" segmentů soustřeďují.