12.01.2021 9 minut čtení

2 zajímavé růstové akcie, které mění zavedené pořádky a mohly by letos svádět k nákupu

Mezi nejčastější členy kategorie růstových akcií zpravidla patří tzv. disruptivní společnosti. Žádný byznys totiž většinou nezažívá velký růst, pokud něco nedělá jinak než všichni ostatní a právě na tento přístup se "disruptoři" segmentů soustřeďují.

A v situaci, kdy se společnosti podaří nabourat inovativním způsobem zavedené pořádky a začít díky tomu generovat příjmy či zisky mnohem rychlejším tempem než zavedené konkurenci, se může velmi rychle stát atraktivní růstovou akcií, o kterou je mezi investory enormní zájem.

Na dvě takové společnosti, které podle mě dnes lze nazvat disruptory svých segmentů (lidské zdroje a krmiva pro domácí mazlíčky) s velkým růstovým potenciálem, jelikož splňují výše popsaný scénář, bych se nyní rád podíval blíže:

1. Upwork ($UPWK)

Když dnes český…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Rozhodně parádní tipy. Hlavně Freshpet. Před půl rokem bych do toho i šel, teď mi to přijde naceněné příliš vysoko.

    Ale vaše články mám nejraději, vždycky si je se zájmem přečtu. Za sebe bych rád četl i odvážné spekulace na téma trendů, které se na nás teprve chystají nebo jsou v plenkách a s tím spojených firem, které mohou být Amazonem v garáži nebo Teslou, když ji všichni věštili krach. 🙂

    Cloud, longevity, obnovitelná energie, elektromobily, tam už příští Teslu nenajdeme.

    +6
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky