Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
16.02.2021 8 minut čtení

Úvod do energetických akcií: Co sledovat, na co si dát pozor, jak vybírat vhodné akcie

Pochytit základní investiční principy není až taková věda. To opravdové vzdělávání však většinou nastává ve chvíli, kdy začnete pronikat do konkrétních tržních segmentů a jejich specifik. Dnes bych se rád blíže podíval na energetický sektor.

Energetické akcie mohou na první pohled připomínat zlatý důl. Když si je procházíte, narazíte na hromadu zajímavě vypadajících společností, z nichž některé vyplácejí z pohledu výnosů doslova astronomické dividendy. Nenechte se ale zmást - energetický segment je znám nejen svou volatilitou, ale i hodnotovými pastmi, které vás mohou nepříjemně spálit. Zároveň však v sobě skýtá obrovské růstové příležitosti.

Jinými slovy, může vám na stůl v případě úspěchu přinést nefalšovanou hostinu, ale zároveň umí nezkušeným či naivním investorům ukázat, jak…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Ano tento segment je nejen výnosný, ale i hodně sledovaný. Bohužel některé akcie jsem nezachytil včas a dnes už jsou cenově tak vysoko, že se mi do nich moc nechce (FSLR, ENPH, SEDG). Ale na jiných slušně vydělávám - má akcie č. 1 SUNW mi přináší +555%, držím ještě SPWR +85%, TPIC +40%, NEE +12% (nakoupeno až po splitu, nicméně této akcii věřím, má před sebou budoucnost).

    +2
  • Díky za potvrzení mého úsudku ( již v březnu 2020 - XOM, NEE a KMI v prosinci), jen mne mrzí , že jsem tehdy nevěděl o TLP (teď už je moc nahoře). Díky za skvělé články.

    +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím