#Instagram
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram

Oblíbená otázka, kterou v posledních měsících dostáváme až příliš často: "Kolik stojí správa Instagramu a co to obnáší?"

Je cena, kterou platíte někomu, kdo se vám stará o Instagram adekvátní? A existují alternativy?

Rozepsali jsme se na našem blogu, kde jsme vám vyčíslili, kolik průměrně stojí správa Instagram profilu v Česku vs. v zahraničí a co za ty peníze dostanete.

Čísla jsme si nevycucali z prstu, ale vychází ze zkušeností s našimi klienty, kteří s námi řeší i tuto část jejich podnikání.

https://businessgram.eu/kolik-stoji-sprava-instagramu-a-co-to-obnasi/

 

#Instagram #socialnisite #onlinemarketing #InstagramStories #IGTV

 

author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
Chystá se fúze komunikačních nástrojů #Instagram Direct + #WhatsApp a Facebook #Messenger?

Tak o tom se mluví posledních několik měsíců, ale ze strany Facebooku stále ještě nepadlo definitivní ANO.
I když v posledních dnech zase vyšly na světlo boží informace, že Facebook "testuje" spojení všech tří komunikačních platforem do jednoho.

Z Instagramu byste tedy mohli rovnou přecházet do Messengeru a naopak. Přiznám se, že ještě není úplně tak jasné, jak by to mělo po technické stránce fungovat. Nějaké snímky už utekly mezi lidi, ale není to z toho patrné.

Jak ale budou uživatelé reagovat, když zjistí, že všechny komunikátory jedou pod Facebookem? Pamatujete na kauzu Cambridge? (viz graf, který přikládám)

Dodnes mnoho uživatelů stále neví, že například WhatsApp, ale i Instagram, patří Facebooku. wink

Mohlo by to uživatele odradit používat zprávy na Instagramu, když v fúzi dojde?

To je mnoho nezodpovězených otázek.

Každopádně #Facebook stále nepotvrdil, jestli k tomu opravdu dojde, probíhají "jen" testy.

Jste uživateli některé z platforem, o kterých jsem se zmínila? A jak byste fúzi přijali? Používali byste aplikace i nadále? sunglasses
photo
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
Jeden z důvodů, proč se lidem moc nechce do živého vysílání je fakt, že jakmile "odvysílají" video zmizí a nikdo si jej nemůže znovu a opakovaně přehrát.

Blýská se na lepší časy, protože #Instagram představil novinku. Já jí otestovala a funguje super! yum

https://businessgram.eu/instagram-nove-umoznuje-sdilet-zive-vysilani-do-igtv/
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
HORKÉ TÉMA: Služby pro růst fanoušků, interakcí a automatizace na Instagramu.

Ano, to je poměrně ožehavé téma a neunikne mu člověk, který se jednou do Instagramu pustí.

Proč?
Protože začnete postupem času dostávat soukromé zprávy s nabídkami tohoto typu, které jsou velmi dobře napsané, aby vás zlákaly mazanou nabídkou vidiny instantního úspěchu na Instagramu. Tihle prodejci maj sakra dobře napsaný prodejní texty.

Téma, o kterém se budu bavit ve webináři hned po víkendu, je podle mě na místě!

Narážíme totiž na lidi, kteří si těmito službami prošli a ve většině případů jim to nijak zásadně nepomohlo. Bohužel se našli i tací, kterým to spíš uškodilo a museli jsme poměrně zdlouhavě "uzdravovat" napadené účty na Instagramu. hushed

Ve webináři se také budu bavit o aplikacích třetích stran, které se tváří, že jsou bezpečné a nabízí vám super funkce pro správu Instagramu. Jakmile jim dáte své přihlašovací údaje, už si s vašim účtem dělají, co potřebují. Proto potřebujete zjistit, na co si dát pozor. Na co neklikat apod.

Webinář je určen pro ty z vás, kdo se potřebujete zorientovat v tom, co se na Instagramu vlastně smí a co je naopak proti pravidlům sítě.

Přihlaste se, je to asi jedinej webinář, kterej budu letos vysílat. smile
https://skola.businessgram.eu/produkt/webinar-nekale-praktiky-na-instagramu/

#Instagram #onlinemarketing #webinar #socialnisite
photo
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
question KOLIK STOJÍ DĚLAT ONLINE KURZY?

Před časem jsem v jedné diskuzi na Facebooku o tom, co "stojí" vytvoření online kurzu předala moje zkušenosti. Třeba se to bude někomu z vás hodit. wink

Myslím, že dobrý online kurz má své náklady. Můžu mluvit za nás, online kurzy děláme 5.rokem.

---

1. Na něčem ty online kurzy musí běžet a mělo by to být rychlé, když vám začnou chodit lidi studovat na web, nechcete, aby se jim věci načítaly dlouho. Vyzkoušeli jsme několik českých hostingů levných i dražších, nakonec jsme zůstali u OneBit, kde nás to ročně vyjde na 2.600 Kč.

2. Online kurz potřebujete ochránit před lidmi, co ho nemají. Pluginy na membershipy stojí většinou stejně. Ročně je to u nás náklad 249 dolarů / 6300 Kč (měsíční platby u takových pluginů většinou neexistují, chtějí zaplatit licenci na celý rok dopředu a pak zase musíte prodlužovat)

3. Hosting pro videa např. na Vimeo, protože Youtube vám videa neochrání (když děláte video kurzy) 102 dolarů / 2600 Kč ročně (lze platit i měsíčně, ale je to o pár dolarů dražší).

4. Zabezpečení členské sekce a webu proti hackerům a taky proti tomu, aby vám nějaký zákazník po přihlášení nedotáhl do webu virus z počítače + a protože GDPR že? - další investice např. přes iThemes security 80 dolarů / 2000 Kč

5. Samozřejmě můžete, ale chtít nemusíte - plugin pro studenty, aby viděli, jak se jim kurz daří studovat a vy měli nějakou představu (feedback), jak se lidem daří studovat, jestli na ty lekce vůbec koukají a jakou vám dávají zpětnou vazbu. Zde jsme na dalších 99 dolarech ročně (opět musíte platit předem) / 2 500 Kč.

6. Platební brána, aby lidi mohli okamžitě zaplatit a studovat. Ta vás může vyjít na pár peněz nebo zvolíte např. Stripe, kde se vám strhává provize a s tou musíte u ceny kurzu počítat.

7. Účetní program + napojení na API webu, aby po zaplacení zákazníkovi automaticky přišla faktura. To můžete dělat buď ručně a u levných kurzů se z toho pak opupínkujete, nebo si zaplatíte plugin, který propojí vaši banku s řešením prodejů na vašem webu. Tady se zase pohybujeme řádově kolem 1500 Kč - 3500 Kč ročně.

8. Když děláte video kurzy, potřebujete je v něčem sestříhat, aby to za něco stálo. Buď si vystačíte s free nástroji, ale jeb***e vám z toho, protože to budete dělat strašně dlouho. Nebo půjdete po nějakém nástroji na video, třeba Adobe Premiere Pro, nebo pro začátečníka Adobe Premiere Rush. Premieru máte za 24,19 EUR měsíčně / 660 Kč nebo Rush za 12,09 EUR měsíčně / 330 Kč. Nebo si můžete vzít celý balík od Adobe za 60,49 EUR měsíčně / 1 650 Kč. Ale budete mít super výstup!

----

To jsou podle mě nějaké základní náklady, takže pojďme počítat..... jsme na nějakých 13 400 Kč (bez hostingu, řešení účetnictví, bez software na střih videa) a ještě jste nic neprodali. blush

Jste na nákladech, abyste rozjeli online kurz. Do toho si je potřeba ještě napočítat budget na reklamy na Facebook a Instagramu, pokud chcete skutečně vydělat...

Pak odměna za váš čas, který tím trávíte a v neposlední řadě vaše know-how.

----

To je můj pohled na věc jakožto tvůrce online kurzů sunglasses

Pokud vás zajímá, jaké kurzy děláme, hoďte na ně očko: https://skola.businessgram.eu/

#Instagram #socialnisite #onlinemarketing #onlinekurz #onlinebusiness
author
BUSINESSGRAM
@businessgram
Už jste si toho také všimli? #Instagram nám do #Stories přidal novou stickerku "Podporuji malé firmy".⁠ purple_heart
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Ta umožňuje uživatelům „projevovat lásku" svým oblíbeným malým podnikům“.⁠
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Jakmile uživatel ve své Stories stickerku použije a označí tam firemní účet (třeba jako Katka z BUSINESSGRAM grinning), obsah bude přidán do globálního sdíleného příběhu s názvem "Za malé firmy", který vidíte na další fotce v komentáři (modrofialová ikonka nákupní tašky se srdíčkem).⁠
A přesně pod touto Stories přátelé uvidí, které firmy dotyčný podporuje.⁠
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Takže se nedivte, když na vás pod touto barevnou ikonkou vyskočí nová (nebo nové) Stories od uživatele, kterého jste si nedali sledovat.⁠
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Myslíte si, že to bude jenom chvilková záležitost, kdy to lidé budou používat nebo se to na Instagramu udrží dlouhodobě?⁠
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
A je podle vás tato funkce zneužitelná?⁠
Docela by nás zajímaly vaše zkušenosti.⁠
Podělte se v komentáři. point_down_tone1