31.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.01.2020: Brexit, globální stav zdravotní nouze a 200 milionů sledujících na Instagramu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, poslední lednový den znamená i posledních 24 hodin, které Velká Británie stráví jakožto členská země Evropské unie. Britští europoslanci se už naposledy rozloučili s Evropským parlamentem v Bruselu a zamířili domů za kanál La Manche. Konec ledna zároveň znamená ukončení zcela výjimečného měsíce pro Warengo, které v novém roce přivítala doslova tsunami zájmu z vaší strany. Podařilo se nám nakonec překonat i metu 400,000 návštěv? To se dozvíte v pondělních Morning News. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Máme 98 případů v 18 zemích mimo Čínu, včetně osmi případů přenosu z člověka na člověka ve čtyřech zemích, a to v Německu, Japonsku, Vietnamu a USA. Zatím jsme nezaznamenali žádná úmrtí mimo území Číny.“ - Tedros Adhanom Ghebreyesus, ředitel WHO

Světová zdravotnická organizace se kvůli epidemii koronaviru ve čtvrtek rozhodla vyhlásit globální stav zdravotní nouze. #WHO má největší obavy z toho, že se virus rozšíří do zemí s nedostatečně kvalitním zdravotnictvím, kde by měl volné pole působnosti. #koronavirus #stavnouze

-----

Číslo dne

200,000,000

Fotbalová hvězda #CristianoRonaldo se stal prvním člověkem, kterému se na #Instagram podařilo překonat metu 200 milionů sledujících. Druhá #ArianaGrande na něj ztrácí téměř 30 milionů sledujících. Sociální síť mu ročně vydělává 48 milionů dolarů (přes miliardu Kč).

-----

Vítěz a poražený

Tesla +10.30 % (640.81 USD)

#Tesla po včerejším zveřejnění #Q4 výsledků pokračuje ve své spanilé jízdě. Tržní hodnota společnosti včera vzrostla o dalších 11 miliard dolarů na více než 115 miliard dolarů. Elon Musk a lidé, kteří Teslu koupili nejpozději loni v září/říjnu, mají důvod tančit.

Facebook -6.14 % (47.51 USD)

#Facebook sice za loňské Q4 zveřejnil slušné výsledky, ale vzhledem k jeho valuaci a vysokým očekáváním investorů to nestačilo. Zuckerbergova společnost také oznámila meziroční nárůst nákladů o 51 %. Včera přišla o 30 miliard dolarů ze své hodnoty.

-----

Burza

#WallStreet včera většinu dne strávila v červených číslech. Až v úplném závěru obchodování investory maličko uklidnila WHO, když nenavrhla žádné omezení pro globální cestování a obchod. Naproti tomu pražský Index #PX za 3 dny odepsal již přes 5 %.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Rok 2019 byl u nás rekordní co se počtu nově uzavřených předmanželských smluv týče. U notáře ji loni podepsalo celkem 10 891 párů. Od roku 2014 už u nás bylo podepsáno 57 931 těchto smluv a jejich popularita stále roste. #manzelstvi #smlouva

Poslední data z #Cina říkají, že koronavirem se již nakazilo 9692 osob a vyžádal si 213 obětí, všechny v Číně. 143 nakažených se již uzdravilo, z toho 142 v Číně a 1 v Japonsku.

 Zastupitelům v #Berlin se podařilo prosadit pětileté zmražení nájemného ve městě, a to zpětně už od června 2019. Pronajímat byty v berlínské metropoli tak nově bude možné pouze za 3,92 až 9,8 eur za metr čtvereční podle jejich stáří a vybavení. Kontroverzní. #najemne

#GeneralMotors oživí #Hummer! Americká automobilka potvrdila, že monstrum, jež proslulo svým nadstandardním apetitem po palivu, chce opět začít vyrábět. Tentokrát ovšem jako #elektromobil s výkonem 1000 koní a zrychlením z 0 na 100 za 3 sekundy.

#Ceskarepublika během čtvrtka pozastavila veškeré vydávání víz pro čínské turisty. Jde o bezpečnostní opatření zavedené ve snaze zabránit dalšímu šíření koronaviru z Číny na naše území. #viza

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.