08.01.2020 4 minuty čtení

5 důvodů, proč vaše firma potřebuje účet na Instagramu

V dnešní době je jakýkoliv obchodník nebo podnikatel obecně, který se ještě nekamarádí s firemním profilem na Instagramu, pozadu. Tady je 5 důvodů.

Ukazuje se, že je Instagram z hlediska marketingu jednou z nejdůležitějších sociálních sítí současnosti.

V roce 2010, kdy byla aplikace spuštěna, si asi nikdo nemyslel, že za pouhých deset let existence mít více než miliardu aktivních uživatelů. Její nárůst byl opravdu fenomenální a pokračuje do současnosti.

A pokud úspěch Instagramu vztáhneme na marketing, čísla také hovoří velmi jasně. Už v roce 2017 mělo Instagramový účet více než 25 milionů firem po celém světě. Můžeme předpokládat, že dnes je číslo ještě o mnoho vyšší. Pokud se lidem snažíte něco prodat, musíte být tam, kde jsou oni. A vypadá to, že dnes jsou téměř všichni na Instagramu.

1. Zlepšení povědomí o firmě

S více než miliardou aktivních uživatelů a 95 miliony fotografií, které jsou sdíleny každý den, najdete na Instagramu skutečně široké publikum. Marketing je založen především na tom, aby byla značka a její produkty vidět. 

Pokud o vás neví dostatek lidí (a podotýkám – lidí z vaší cílové skupiny), nebudete mít moc velké zisky. Když budete sdílet kreativní, vtipný nebo poučný obsah, který bude lidi zajímat, dostanete se do jejich povědomí.

Hodně menších firem se díky Instagramu stalo známějšími a tak dokáží soupeřit s velkými a zavedenými korporacemi.

2. Lepší kontakt se zákazníky

Síla téměř jakéhokoliv způsobu online marketingu spočívá právě ve snadném spojení se zákazníky. Můžete spustit velmi nákladnou offline kampaň, ale když vám neumožní zapojení zákazníků, nijak v lidech nezůstane.

Instagram je králem angažovanosti publika. Alespoň podle průzkumu společnosti Forrester Research. Má více 58 krát více reakcí na followera než Facebook a dokonce 150 krát více než Twitter.

Pokus si se svými zákazníky chcete vytvořit opravdový vztah, měli byste se rychle připojit na Instagram.

3. Vizuální marketing

Existuje tolik marketingových a reklamních strategií, že si jeden až nemůže vybrat. Vizuální obsah je každopádně jednou z nejzapamatovatelnějších forem. Pokud se soustředíte hlavně na text, něco vám uniká.

Říká se, že obrázek řekne víc než tisíc slov a je to jedním z důvodů, proč je Instagram tolik populární.

Se správným obsahem můžete svou značku poměrně snadno přiblížit potenciálním i stávajícím zákazníkům a především jim utkvět v paměti. Fotografie a videa jsou hybatelé internetu. Především proto, že je lidé sdílejí mnohem častěji než například články.

 

4. SEO

Pokud máte alespoň základní povědomí o online marketingu, už tohle magické slovíčko jistě znáte. Jde o optimalizaci pro vyhledávače. Když nemáte u robotů vysoké skóre, vaši zákazníci vás na internetu zkrátka nenajdou.

Nikdo kromě Googlu neví úplně přesně, jakou roli hrají sociální sítě v umisťování firem ve výsledcích vyhledávání, ale v obecném měřítku vám Instagram rozhodně pomůže se zlepšením viditelnosti firmy.

5. Je to zábava!

Získávání nových followerů sice není nic úplně snadného, ale alespoň se v průběhu snahy můžete kreativně vybít. Na příspěvcích se může podílet klidně celá firma. Můžete dělat grafiku, fotky, videa. Pokud jste odvážnější, klidně se pusťte do slovních hříček nebo vtipů.

Uživatelé Instagramu hledají autentický obsah, protože dokonalostí už jsou přesycení z televize a billboardů. Instagram můžete použít ke sdělení příběhu firmy a jejích zaměstnanců. Lidé se s vámi poté spojí úplně jiným způsobem.

Je pro vás Instagram to pravé?

Instagram vám dává šanci proniknou mezi mnoho lidí a zároveň se zaměřit na vaši cílovou skupinu. Ale ke zdárné realizaci Instagram marketingu rozhodně potřebujete dostatek času a kreativity.

Je důležité si vytvořit strategii ještě předtím, než začnete uvažovat nad tím, jaké techniky používat, nad tématem a celkovým vzhledem vašich příspěvků. 

Také byste si předem měli vytvořit plán a rozvrh příspěvků, který budete dodržovat. Konzistentnost je klíčová pro úspěch jakéhokoliv marketingu. Měli byste sladit načasování, vzhled a náladu vašich příspěvků.

#marketing #instagram #onlinemarketing #instagrammarketing #inspirace #tipy

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • já jsem zvědavý, jaký bude další vývoj Instagramu, resp. uživatelů (zejména firem) po zrušení viditelnosti počtu lajků. Mohlo by se zdát, že dopad může být jen negativní, ale opak je pravdou. Setkal jsem se s názorem, kterému musím dát za pravdu, a to, že když nebude vidět počet lajků, tak se mnoho firem teprve odhodlá sdílet svůj obsah, protože se nebudou stydět za to, že dostanou málo lajků v porovnání s konkurencí (která je klidně může mít nakoupené).
    +1