Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 742.

Zaregistrovat se

11.10.2020 3 minuty čtení

The Rock si dnes na jednom instagramovém postu vydělá víc než většina lidí za celý život

Kylie Jenner ztrácí další prestižní titul. Loňské prvenství v žebříčku nejlépe placených instagramových celebrit jí vyfoukl bývalý wrestler a shodou okolností nejlépe placený herec světa Dwayne "The Rock" Johnson.

Britská marketingová agentura Hopper HQ, specializující se na sociální sítě, zveřejnila svůj již tak trochu tradiční žebříček nejlépe placených uživatelů Instagramu. 

V loňském roce žebříček ovládla Kylie Jenner, jež si za svůj jediný post tehdy účtovala údajně až 1,266,000 $. Letos se však (pravděpodobně i díky svým komplikacím s titulem nejmladší miliardářky v historii) propadla a její místo zaujal právě The Rock, který poskočil z loňského 6. místa. Dostat se na jeho Instagram dnes údajně vyjde na více než 1 milion dolarů za jeden post.

Hopper HQ svá data získává na základě rozhovorů se samotnými influencery, dalšími marketingovými a brandovými agenturami a za pomocí veřejně dostupných informací. Výsledkem je odhad ceny, který však nelze považovat za 100% přesný, jelikož žádný markeťák nějaké velké celebrity na svět vám nikdy neřekne, kolik dostávají zaplaceno.

Koruna krále Instagramu se už The Rockovi na hlavu nevejde, jelikož už tam má korunu nejlépe placeného herce na světě, kterou mu tam letos položil Frobes. Ten spočítal, že Dwayne Johnson si loni na svých filmových obsazeních vydělal 90 milionů dolarů před zdaněním.

Mimo filmovou kariéru má The Rock od roku 2016 podepsanou velkou komerční smlouvu s americkou sportovní značkou Under Armour. Mezi jeho sponzory se rovněž řadí technologický power house Apple a norský producent láhvované vody Voss, v němž má Dwayne podíl.

"Dwayne 'The Rock' Johnson má za sebou úžasný rok, jeho blockbusterové hity Fast & Furious a pokračování Jumanji mu pomáhají pokračovat v dominanci Hollywoodu," popsal vítěze svého žebříčku spoluzakladatel Hopper HQ Mike Bandar.

Letošní žebříček je za poslední 4 roky, kdy jej agentura vypracovává, úplně prvním, který neovládl někdo z klanu Kardashianů či Jennerů.

Stejně jako loni i letos žebříček rovněž ukazuje, že počet sledujících není vždy všechno a i nejsledovanější osobnost Cristiano Ronaldo si zřejmě neříká za každý sponzorovaný post milion dolarů.

Zároveň bych si tipl, že mezi takto dobře placenými posty musí být nějaký větší časový horizont. Nedokážu si představit, že by někdo dal tolik peněz za instagramový post s vědomím, že již druhý/třetí den zapadne někam mimo pozornost, jelikož daný influencer ho překryje propagací hromady jiných produktů.

Takže představa, že tam hvězdy sponzorované posty (které musí být jako reklamní jasně označeny) sypou třikrát denně jako někteří jiný komerční fanatici, je mimo. Stačí si ostatně projet The Rockův feed a ihned zjistíte, že to tam žádnou komercí a označováním společností (snad s výjimkou propagace jeho značky tequily Teremana).

10 celebrit, které si dnes za jeden instagramový post účtují nejvíc:

  1. Dwayne 'The Rock' Johnson (187m sledujících) - přes 1 mil. $ za post
  2. Kylie Jenner (182m sledujících) - 986,000 $ za post
  3. Cristiano Ronaldo (225m sledujících) - 889,000 $ za post
  4. Kim Kardashian (176m sledujících) - 858,000 $ za post
  5. Ariana Grande (191m sledujících) - 853,000 $ za post
  6. Selena Gomez (180m sledujících) - 848,000 $ za post
  7. Beyoncé Knowles (149m sledujících) - 770,000 $ za post
  8. Justin Bieber (139m sledujících) - 747,000 $ za post
  9. Taylor Swift (135m sledujících) - 722,000 $ za post
  10. Neymar (139m sledujících) - 704,000 $ za post

 

#instagram #influencer #marketing #therock #kyliejenner #byznys #komerce

Hodnocení: +59
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
Doporučené příspěvky
2 minuty
3 minuty
6 minut
4 minuty
3 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
3 minuty