#socialnisite
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram

Oblíbená otázka, kterou v posledních měsících dostáváme až příliš často: "Kolik stojí správa Instagramu a co to obnáší?"

Je cena, kterou platíte někomu, kdo se vám stará o Instagram adekvátní? A existují alternativy?

Rozepsali jsme se na našem blogu, kde jsme vám vyčíslili, kolik průměrně stojí správa Instagram profilu v Česku vs. v zahraničí a co za ty peníze dostanete.

Čísla jsme si nevycucali z prstu, ale vychází ze zkušeností s našimi klienty, kteří s námi řeší i tuto část jejich podnikání.

https://businessgram.eu/kolik-stoji-sprava-instagramu-a-co-to-obnasi/

 

#Instagram #socialnisite #onlinemarketing #InstagramStories #IGTV

 

author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
HORKÉ TÉMA: Služby pro růst fanoušků, interakcí a automatizace na Instagramu.

Ano, to je poměrně ožehavé téma a neunikne mu člověk, který se jednou do Instagramu pustí.

Proč?
Protože začnete postupem času dostávat soukromé zprávy s nabídkami tohoto typu, které jsou velmi dobře napsané, aby vás zlákaly mazanou nabídkou vidiny instantního úspěchu na Instagramu. Tihle prodejci maj sakra dobře napsaný prodejní texty.

Téma, o kterém se budu bavit ve webináři hned po víkendu, je podle mě na místě!

Narážíme totiž na lidi, kteří si těmito službami prošli a ve většině případů jim to nijak zásadně nepomohlo. Bohužel se našli i tací, kterým to spíš uškodilo a museli jsme poměrně zdlouhavě "uzdravovat" napadené účty na Instagramu. hushed

Ve webináři se také budu bavit o aplikacích třetích stran, které se tváří, že jsou bezpečné a nabízí vám super funkce pro správu Instagramu. Jakmile jim dáte své přihlašovací údaje, už si s vašim účtem dělají, co potřebují. Proto potřebujete zjistit, na co si dát pozor. Na co neklikat apod.

Webinář je určen pro ty z vás, kdo se potřebujete zorientovat v tom, co se na Instagramu vlastně smí a co je naopak proti pravidlům sítě.

Přihlaste se, je to asi jedinej webinář, kterej budu letos vysílat. smile
https://skola.businessgram.eu/produkt/webinar-nekale-praktiky-na-instagramu/

#Instagram #onlinemarketing #webinar #socialnisite
photo
author
Katka Pavlíčková
@SpecialistkaNaInstagram
question KOLIK STOJÍ DĚLAT ONLINE KURZY?

Před časem jsem v jedné diskuzi na Facebooku o tom, co "stojí" vytvoření online kurzu předala moje zkušenosti. Třeba se to bude někomu z vás hodit. wink

Myslím, že dobrý online kurz má své náklady. Můžu mluvit za nás, online kurzy děláme 5.rokem.

---

1. Na něčem ty online kurzy musí běžet a mělo by to být rychlé, když vám začnou chodit lidi studovat na web, nechcete, aby se jim věci načítaly dlouho. Vyzkoušeli jsme několik českých hostingů levných i dražších, nakonec jsme zůstali u OneBit, kde nás to ročně vyjde na 2.600 Kč.

2. Online kurz potřebujete ochránit před lidmi, co ho nemají. Pluginy na membershipy stojí většinou stejně. Ročně je to u nás náklad 249 dolarů / 6300 Kč (měsíční platby u takových pluginů většinou neexistují, chtějí zaplatit licenci na celý rok dopředu a pak zase musíte prodlužovat)

3. Hosting pro videa např. na Vimeo, protože Youtube vám videa neochrání (když děláte video kurzy) 102 dolarů / 2600 Kč ročně (lze platit i měsíčně, ale je to o pár dolarů dražší).

4. Zabezpečení členské sekce a webu proti hackerům a taky proti tomu, aby vám nějaký zákazník po přihlášení nedotáhl do webu virus z počítače + a protože GDPR že? - další investice např. přes iThemes security 80 dolarů / 2000 Kč

5. Samozřejmě můžete, ale chtít nemusíte - plugin pro studenty, aby viděli, jak se jim kurz daří studovat a vy měli nějakou představu (feedback), jak se lidem daří studovat, jestli na ty lekce vůbec koukají a jakou vám dávají zpětnou vazbu. Zde jsme na dalších 99 dolarech ročně (opět musíte platit předem) / 2 500 Kč.

6. Platební brána, aby lidi mohli okamžitě zaplatit a studovat. Ta vás může vyjít na pár peněz nebo zvolíte např. Stripe, kde se vám strhává provize a s tou musíte u ceny kurzu počítat.

7. Účetní program + napojení na API webu, aby po zaplacení zákazníkovi automaticky přišla faktura. To můžete dělat buď ručně a u levných kurzů se z toho pak opupínkujete, nebo si zaplatíte plugin, který propojí vaši banku s řešením prodejů na vašem webu. Tady se zase pohybujeme řádově kolem 1500 Kč - 3500 Kč ročně.

8. Když děláte video kurzy, potřebujete je v něčem sestříhat, aby to za něco stálo. Buď si vystačíte s free nástroji, ale jeb***e vám z toho, protože to budete dělat strašně dlouho. Nebo půjdete po nějakém nástroji na video, třeba Adobe Premiere Pro, nebo pro začátečníka Adobe Premiere Rush. Premieru máte za 24,19 EUR měsíčně / 660 Kč nebo Rush za 12,09 EUR měsíčně / 330 Kč. Nebo si můžete vzít celý balík od Adobe za 60,49 EUR měsíčně / 1 650 Kč. Ale budete mít super výstup!

----

To jsou podle mě nějaké základní náklady, takže pojďme počítat..... jsme na nějakých 13 400 Kč (bez hostingu, řešení účetnictví, bez software na střih videa) a ještě jste nic neprodali. blush

Jste na nákladech, abyste rozjeli online kurz. Do toho si je potřeba ještě napočítat budget na reklamy na Facebook a Instagramu, pokud chcete skutečně vydělat...

Pak odměna za váš čas, který tím trávíte a v neposlední řadě vaše know-how.

----

To je můj pohled na věc jakožto tvůrce online kurzů sunglasses

Pokud vás zajímá, jaké kurzy děláme, hoďte na ně očko: https://skola.businessgram.eu/

#Instagram #socialnisite #onlinemarketing #onlinekurz #onlinebusiness
author
BUSINESSGRAM
@businessgram
Lidé se na nás velice často obracejí s prosbou o radu, jak to mají udělat, když chtějí předat Instagram někomu dalšímu, kdo by se jim o něj měl starat.

Dost často na to narazíte u agentury nebo externisty, které máte svůj Instagram svěřit do péče.

Instagram má trochu jiná specifika, než Facebook stránka, tak si pojďme vysvětlit, jak to s předáním přístupu k Instagramu vlastně je a jaké možnosti se vám nabízí.

https://businessgram.eu/jak-pridat-spravce-na-instagramu/

#Instagram #socialnisite #onlinemarketing