06.09.2020 5 minut čtení

Jak Bella Thorne za týden vydělala 2 miliony $ skrz OnlyFans a rozzuřila tamní komunitu

Když se na nějakou sociální síť podaří dostat hojně sledovanou celebritu, je to zpravidla důvod k radosti nejen pro provozovatele, ale i pro samotné uživatele. Bella Thorne však na populární síti OnlyFans pro sdílení fotek způsobila pravý opak.

Pokud vám název OnlyFans nic neříká, pak vězte, že jde o rychle rostoucí sociální síť, která uživatelům umožňuje sdílet se svými fanoušky fotky a videa za měsíční poplatek, o jehož výši si sami rozhodnout.

Nepochybně si umíte představit, že zpravidla nejde o fotky z rodinných oslav ani fotky, které příliš hýří oděvy.

A přesně na tuto platformu plnou více či méně úspěšných online modelek, youtuberek, streamerek či influencerek se rozhodla zaregistrovat populární herečka a modelka Bella Thorne, kterou třeba na Instagramu sleduje téměř 24 milionů fandů.

Během pouhých 24 hodin jí na předplatných za sledování fotek, které teprve BUDE na OnlyFans sdílet, tihle oddaní fanoušci poslali 1 milion dolarů. A za první týden od založení jejího účtu už měla na účtu za předplatná jen na první měsíc miliony celkem dva.

Nemluvě o publicitě zdarma, kterou jí tenhle divoký vstup na platformu přinesl. Dle neověřených zdrojů se ještě nikdy nikomu na OnlyFans nepodařilo za jediný den vydělat milion dolarů. Debut Belly na platformě byl tak populární, že začala mít pod náporem návštěv a plateb dokonce chvílemi technické potíže.

Thorne na svém profilu fanouškům nabídla za 20 $ měsíčně přístup k jejímu obsahu, který není tak úplně určen dětem a rozhodně spadá to kategorie NSFW (not safe for work). Celebrita neskrývala své nadšení z toho, jak OnlyFans uživatelům umožňuje mít absolutní kontrolu nad tím, co jejich sledující uvidí:

"OnlyFans je první platformou, kde můžu stoprocentně kontrolovat svou fotku, bez cenzury, bez veřejných soudů a bez toho, že by mě někdo online šikanoval za to, že jsem sama sebou."

Jinými slovy, pokud jste ochotni zaplatit, můžete se dostat i k obsahu, který byste spíš za své bitcoiny čekali na PornHub. Ale taky nemusíte, jak ukazuje i profil Belly Thorne, která tam zatím ve skutečnosti žádné fotky ani videa v rouše Evině nenahrála - a dle vlastního vyjádření to ani nemá v plánu. Fandům to ale nevadí - za své peníze mají přístup k obsahu, který by nikde jinde neměl být dostupný a herečka rovněž údajně odpovídá na všechny soukromé zprávy, které skrz platformu dostane.

Na dotaz, co bude Thorne se svým příjemným kapesným z OnlyFans dělat, odpověděla, že by chtěla část investovat do své vlastní produkční společnosti, aby si mohla sama financovat své vlastní umělecké projekty. Zbytek pak plánuje věnovat na různé charity.

Ne všichni jsou však ze skutečnosti, že na tuto sociální síť přivedla tsunami nových (a platících) uživatelů, nadšeni. Nemalou kontroverzi vyvolaly nařčení, dle kterých měla Bella Thorne fanouškům nabízet za 200 $ možnost nahlédnout na snímek označený jako "nude" tzn. fotku, na které měla být nahá. Ve skutečnosti na ní však nahá nebyla a platící "kunčafti" si přirozeně ve velkém stěžovali.

Platforma vzápětí zareagovala úpravou pravidel - mimo jiné nyní uživatelé nemohou od svých fanoušků za odhalení jedné konkrétní "prémiové" fotky požadovat víc než 50 $ a limit 100 $ dostaly i "dýška", které je možné uživatelům posílat. Zároveň byla citelně zvýšena doba přesunu financí z OnlyFans účtu na soukromé účty uživatelů.

Někdo jako Bella Thorne tyto změny asi nijak citelně vnímat nebude, ale na druhé straně se zvedla vlna dalších uživatelů (ehm, především uživatelek), jež celebritu začali obviňovat z toho, že platformu a možnosti živit se skrz ní svým příchodem učinila výrazně horšími.

A taky přišla omluva na hereččině Twitteru:

"Chtěla jsem k této stránce přilákat pozornost, protože čím víc lidí na ní bude, tím větší je šance, že se podaří normalizovat stigmata okolo této práce. Ve své snaze jsem však vás všechny ranila. Už několikrát jsem v minulosti riskovala svou kariéru, abych pomohla odstranit společenské stigma za prostitucí, pornem a přirozenou nenávist, kterou někteří lidé cítí ke všem, kdo se nějak pracovně angažují ve spojení se sexem. Napsala jsem a zrežírovala porno, i když nad tím mým kolegům a vrstevníkům zůstával rozum stát, protože jsem chtěla pomoci se stigmatem okolo sexu... když máte tak silný mainstreamový hlas a platformu jako já, snažíte se je využít, abyste pomohli druhým a dokázali změnit něco, co je větší než vy sami. Během této snahy jsem ale vás všechny poškodila, za což se velmi omlouvám."

Thorne v následujícím tweetu slíbila, že se sejde se zástupci OnlyFans a bude s nimi jednat o možném zrušení těchto nových úprav pravidel pro uživatele.

Pokud jste OnlyFans doposud neměli v hledáčku, určitě to napravte, točí se tam zajímavé peníze a jde o stále populárnější moderní přístup k prodeji jistých sexuálních služeb online, který očividně baví nejen platící zákazníky, ale i poskytovatelky a poskytovatele obsahu, kteří "sebe" mohou prodávat z pohodlí domova.

#socialnisite #onlyfans #bellathorne #contentcreator #sexwork #influenceri

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Takhle výbušné téma a žádný komentář? No teda... :o

  Čekal bych komentáře nejen k Belle Thorn, ale zejména k samotné platformě. Zřejmě jde o první soc. síť zaměřenou na sex a erotiku, navíc se v ní už teď začínají točit zajímavé peníze. Lze očekávat expanzi platformy a tudíž i zhodnocení případné investice (samozřejmě jen v případě, že síť nezadusí cenzoři a moralisté).

  +1
  • Já se všeobecně divím, že se o OnlyFans u nás víc nepíše. Přijde mi to jako takové to tabu, o kterém všichni moc dobře vědí (někteří možná i u nějaké té oblíbenkyně pravidelně platí subscription 😄), ale navenek se dělá, jako že to vlastně neexistuje. Osobně si myslím, že tuhle síť nikdo nezadusí, protože ženy si ji budou zatraceně bránit jako způsob, jak bezpečně a pohodlněji nabízet sexuální služby. Ještě je možnost, že ji koupí nějaký větší hráč, který už na burze figuruje. Za mě by to ale bylo hodně zajímavé IPO! 👍

   +1
  • Souhlasím!

   0
Doporučené příspěvky
5 minut
10 minut
7 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
10 minut
7 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
5 minut
5 minut
4 minuty