Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.01.2020 4 minuty čtení

Jak by Elon Musk provozoval Twitter? Na otázku Jacka Dorseyho odpověděl, co by na jeho místě změnil

Elon Musk rady ohledně podnikání druhým nedává často, ale když byl otevřeně tázán, odpověděl. Jack Dorsey jako jeden ze zakladatelů Twitteru položil Muskovi hned několik otázek. Ten odpověděl, ale také si hned udělal reklamu na SpaceX.

Kdybyste se mohli zeptat Elona Muska na několik otázek, čeho by se týkaly? Směřovaly by k budoucnosti Neuralinku, SpaceX, Tesly či by to bylo něco osobního? Jack Dorsey, jenž je spoluzakladatelem Twitteru, měl s Muskem veřejný videohovor, ve kterém ho požádal o zpětnou vazbu na Twitter.

“Give us some direct feedback, critique.” - "Dej nám zpětnou vazbu, kritiku."

A dále následovaly další otázky: „Co děláme špatně? Co bychom mohli dělat lépe? Kde vidíš potenciál Twitteru jako služby?“ Nakonec nemohl zapomenout na: „Co bys udělal, kdybys provozoval Twitter?“

Musk se chopil příležitosti a jako první řekl, že by Twitter mohl lépe rozlišovat mezi reálnými uživateli a roboty. Zdůraznil, že by mohl fungovat systém ověřování, zda jde o reálného uživatele. A nejen o reálného uživatele, ale také o skutečnou osobu, za níž se profil vydává.

Díky tomu by dle Muska tolik nedocházelo k manipulacím a snahám ovlivnit veřejné mínění, protože by jakákoli zpětná vazba byla skutečně reálná. "Vidím lidi, kteří se snaží ovlivnit veřejné mínění, a někdy může být obtížné zjistit, co je skutečné a co nikoli," vysvětlil Musk.

Dále poukazoval na to, že existuje mnoho zájmových skupin (v online prostoru), u nichž je těžké rozlišit, zda jsou lidé skutečně naštvaní, nebo jde jen o manipulaci systému prostřednictvím falešných profilů.

Ve své odpovědi si Musk nezapomněl udělat reklamu na SpaceX. V reakci na Dorseyho dotazy totiž mimo jiné řekl, že věří, že první člověk pošle tweet z Marsu za pět let. A když ne za pět, tak to pravděpodobně nebude za více než devět let. Je Musk optimista, nebo odvážný snílek? To nechám na posouzení každého jednotlivce. Nicméně Musk uvedl, že do roku 2024 na Mars dostane první lidi. V jednom ze svých tweetů také odhalil plány na to, jak do roku 2050 poslat na planetu rakety SpaceX s posádkou a vytvořit na Marsu první soběstačné město.

Byť má Musk Twitter všeobecně jako sociální síť velmi rád, byl to právě Twitter, který stál za několika jeho problémy.

Posledním z nich byla kauza, která se dostala až před soud. Musk totiž na Twitteru britského průzkumníka jeskyní Vernona Unswortha označil slovy "pedo guy". Ten si to však nenechal líbit a Musk v prosinci stanul před soudem, jež však rozhodl o jeho nevině.

Další z případů se odehrál v říjnu 2018, kdy se Musk musel vzdát své funkce předsedy společnosti Tesla a zaplatit tučnou pokutu za jeho tweet, který byl označen jako nepravdivý a zavádějící. Musk v něm tvrdil, že sehnal dostatečné financování, aby mohl Teslu při ceně 420 dolarů za akcii dostat opět do soukromých rukou.

I přes problémy, které Twitter Muskovi způsobil, právě Dorsey pochválil Muska za to, jak Twitter používá (ještě aby ne, když má přes 30 milionů sledujících, je velmi aktivní a platformu používá ke komunikaci se zákazníky Tesly).

Je tomu téměř rok, co novinářka Kara Swisherová hovořila s Jackem Dorseym o Twitteru a požádala ho, aby jmenoval "nejzajímavější" a "nejvlivnější" osobu na Twitteru. Přímé odpovědi se CEO trochu vyhnul, ale řekl, že jemu osobně se libí, jak Twitter používá Elon Musk. "Otevřeně sdílí své myšlenky, s čímž souvisejí vzestupy i pády. Za to si ho hodně vážím," řekl Dorsey. Muskova odpověď byla jasně vypovídající o jejich dobrém vztahu: "Thanks Jack, Twitter rocks!"

#aktuality #musk #dorsey #twitter #zmeny #vylepseni #socialnisite #internet

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Je to video někde k vidění?
  0
  • Kdyby bylo v nějaké slušné kvalitě, určitě bych ho dal i do článku, ale to co je k vidění na YT není v moc dobré kvalitě. A ani jinde jsem nic lepšího nenašel. https://www.youtube.com/watch?v=ST4Q78CXYp4
   0
  • Takhle stačí, díky!
   0
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
2 minuty
5 minut
2 minuty
3 minuty
2 minuty
2 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
4 minuty