08.01.2021 6 minut čtení

Máte volných 100 000 Kč? Investicí do těchto 3 růstových akcií se můžete za dekádu stát milionářem

Jak se stát milionářem? Můžete vyhrát v loterii, tvrdě pracovat anebo nechat pracovat vaše peníze. Pokud vložíte vaše peníze na správné místo, mohou doslova růst před očima. A právě takovým místem by mohly být i tyto tři společnosti.

Rok 2020 byl výjimečný a vypíchnout bychom mohli řadu událostí, každý si však musel všimnout růstu technologických akcií. Přibližně desetina ze společností kótovaných na burze cenných papírů Nasdaq s tržní kapitalizací alespoň 300 milionu dolarů připsala v roce 2020 více než 100 % hodnoty. Jedná se o mimořádně neobvyklé zisky, ale většina investorů si nemusí stěžovat.

Dobrou zprávou je, že jeden z hlavních růstových motorů – levné úrokové sazby u půjček, by měl zůstat platný i v příštích pár letech. To může podnítit snahu růstových společností financovat další rozvoj a inovace prostřednictvím levného úvěrového financování a některé z nich tak před sebou mohou mít další léta bouřlivého růstu.

Patřit mezi ně mohou následující tři, které mají potenciál v příštích 10 letech zdesetinásobit svou hodnotu:

Pinterest (NYSE: $PINS)

I přes neuvěřitelný loňský rok se stále zdá, že je #Pinterest teprve na začátku. Stejně jako #Facebook ani Pinterest nemá problém s růstem počtu uživatelů, což je problém, který po čase postihl řadu z dalších sociálních sítí.

Počet měsíčních aktivních uživatelů od roku 2017 každoročně roste alespoň o 30 %, přičemž v loňském roce rostl ještě výrazněji. Řečí čísel se za tři roky počet uživatelů Pinterestu více než zdvojnásobil z 204 milionů v Q3 2017 na 442 milionů v Q3 2020.

V roce 2021 pak pravděpodobně padne hranice půl miliardy uživatelů a čím více uživatelů platformu používá, tím snazší je generovat tržby z reklam. Pinterest nyní získává většinu svých uživatelů na evropském a asijském trhu a vzhledem k tomu, že jsou zatím průměrné tržby na uživatele mimo území USA nižší, Pinterest má poměrně dobré předpoklady k tomu, aby udržel svůj 40% růst tržeb, jak se mu to daří v posledních 4 letech.

Pinterest by se však také mohl stát gigantem online prodeje, jelikož jeho uživatelé sdílejí produkty, místa a služby, které je zajímají, a tak je dalším logickým krokem Pinterestu zapojení malých podniků, které budou uspokojovat zájmy těchto uživatelů. Podaří-li se mu s úspěchem rozvinou e-commerce business na své platformě, pak by nebylo překvapením, kdybychom viděli u Pinterestu v příštích 10 letech růst o 1 000 %.

Růst pravidelných uživatelů platformy Pinterest. | Zdroj: statista.com

Teladoc Health (NYSE: $TDOC)

Telematická medicína je lékařství budoucnosti a každý produkt a služba, který nás k budoucnosti v oblasti medicíny přibližuje má místo na tomto seznamu.

Mezi společnosti, které těží z aktuální pandemie, samozřejmě patří i Teladoc Health. Lékaři se snaží dělat co mohou, aby udrželi chronicky nemocné pacienty mimo své ordinace. Díky tomu tak došlo k prudkému nárůstu virtuálních návštěv lékaře prostřednictvím platformy #Teladoc, které se v roce 2020 více než ztrojnásobily.

Zatímco růst virtuálních návštěv lékaře se může snížit díky vakcínám proti koronaviru, telematická medicína zůstává hlavním pilířem budoucí personalizované péče. Pohodlí virtuálních návštěv pro pacienty i lékaře a nižší náklady spojené s telemedicínou pro pojišťovny by měly vést k růstu Teladoc Health jako jednoho z klíčových zprostředkovatelů těchto služeb.

Neméně zajímavá pak je akvizice společnosti Livongo Health dotažená 30. října, která stála Teladoc 18,5 miliardy dolarů. Livongo využívá ke své práci pokročilého sběru dat a umělou inteligenci. Jejich platforma je schopná na základě algoritmu zasílat uživatelům tipy a postřehy, které by u nich měli vést k trvalé změně chování a zlepšení zdravotního stavu. #Livogno dosáhlo v posledních 4 čtvrtletí před akvizicí zisku. Inteligentní platforma je houfně využívaná pacienty s diabetem, přičemž se jejich počet více než zdvojnásobil v každém čtvrtletí za poslední 3 roky.

Po uzavření akvizice nabízí Teladoc Health obrovský potenciál křížového prodeje mezi uživateli telemedicínské platformy Teladoc a uživateli inteligentního medicínského řešení Livongo. Proč by právě Teladoc Health nemohl dosáhnout 1000% růstu, vzhledem k potenciálnímu růstu tohoto odvětví?

Odhad růstu trhu s telemedicínou mezi lety 2019 a 2026. | zdroj: statista.com

Trupanion (NASDAQ: $TRUP)

Máte doma domácího mazlíčka? Věřte tomu, že v tom nejste sami a v USA tento trh už několik dekád roste. Pokud tedy hovoříme o společnostech s výrazným potenciálem růstu, nelze zapomenout na pojišťovnu pro domácí mazlíčky #Trupanion.

Obecně platí, že jsou pojišťovací společnosti pomalu rostoucí automaty na peníze, které investoři kupují pro jejich příjmový potenciál. To není úplně případ Trupanion. Společnost buduje svou věrnou klientskou základnu dvě desetiletí a během těchto 20 let dosáhla udržitelného růstu tržeb o 20 % a více.

Podle American Pet Products Association vlastní domácí zvíře téměř 85 milionů domácností v USA a v roce 2020 bylo na tyto domácí mazlíčky vynaloženo přibližně 99 miliard dolarů. Za posledních 25 let přitom ani jednou nedošlo k poklesu těchto výdajů.

Pouze 1 % tohoto trhu přitom bylo dosud osloveno specializovanými pojišťovnami typu Trupanion a dalších. Pro srovnání – ve Velké Británii se jedná o 25 % trhu. Asi si umíte dopočítat, o jakou roční částku se jedná a Trupanion přitom v roce 2020 vykáže tržby přibližně půl miliardy dolarů. Vzhledem k tomu, že začíná být společnost pomalu zisková, má nejlepší předpoklady pro to, aby zaznamenala v příštích 10 letech astronomický zisk, který z vás může eventuelně udělat milionáře.

Růst tržeb společnosti Trupanion. | Zdroj: macrotrends.net

#akcie #akciovytrh #investovani #americkeakcie #telemedicina #socialnisite #ecommerce #domacimazlicci #pojisteni #pojistovna #presonalisovanamedicina

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý den, mohu se zeptat kde nakupujete ?

  0
  • osobně na eToro...líbí se mi do budoucna možnost, že by další investoři mohli do budoucna kopírovat mé obchody, což může být další potenciální příjem...obecně určitě stojí za zvážení @lynxbroker  u větších objemů peněz, pro nějaké menší pravidelné nákupu @xtbczsk, které nabízí nákup akcií a ETF bez poplatku..

   +1
 • Vaham mezi TDOC a AMWL - jako vitez mi zatim furt vychazi TDOC hlavne kvuli mezinarodni expanzi. Co myslite?

  0
 • dobrý den, a co seqment pohrebnictvi?

  0
 • Na PINS zatím +64%

  0