Investiční komunita je letošním vývojem na akciovém trhu výrazně zkoušena. Volatilita je přítomna vždy, ale výkyvy, kterých jsme byly svědky letos, jsou daleko za historickými normami. Přesto však americký akciový trh jako celek meziročně vzrostl o cca 10 %. To je sice skvělá výkonnost, nicméně bledne ve srovnání s bitcoinem.
I přes propad v posledních dvou dnech bitcoin meziročně připsal více než 120 %. Proč přišlo takové zhodnocení bitcoinu? Pravděpodobně nenajdete žádnou smysluplnou odpověď. Vzhledem k tomu, že bitcoin není vázán na žádnou fiat měnu a necharakterizují ho žádné základní metriky, které by mohli investoři podrobit kritickému hodnocení, jsou pohyby cen téměř vždy řízeny pouze emocemi.
Někteří investoři možná nebudou souhlasit, ale pro mě je stále bitcoin potenciálně velmi nebezpečná dlouhodobá investice. Tržní kapitalizace všech bitcoinů, které jsou v současné době v oběhu, lehce přesahuje 300 miliard dolarů, což je ve srovnání s globálním hrubým domácím produktem ve výši 81 bilionů dolarů zanedbatelná částka.
Bitcoin také postrádá skutečný princip nedostatku, který se tak často skloňuje. Zatímco fyzických komodit, jako je #zlato, je skutečně málo (můžeme těžit pouze zlato, které najdeme na Zemi), vnímaná vzácnost bitcoinu je pouze výsledkem programování. Teoreticky můžete počet tokenů zvýšit.
Pevně věřím, že by se měli investoři bitcoinu vzdát a nechat své peníze raději pracovat prostřednictvím inovativních růstových akcií. Tyto společnosti mají hmatatelné základy, dostupné finanční výkazy a prodávají skutečné produkty a služby.
Zde jsou tři růstové akcie, které bitcoin do budoucna suše strčí do kapsy:
CrowdStrike Holdings (NASDAQ: CRWD)
Možná to bude nejrychleji rostoucí odvětví v tomto desetiletí, možná ne, ale není pochyb o tom, že kybernetická bezpečnost bude jedním z nejstabilnějších růstových trendů s dvouciferným potenciálem. Proto by měla být právě #CrowdStrike mnohem inteligentnější dlouhodobou investicí než #bitcoin.
Kybernetická bezpečnost se stane naprosto nezbytnou službou. Hackeři a roboti se nestarají o to, zda je ekonomika momentálně v recesi, nebo zda je konkrétní společnost v hospodářských problémech. Díky pandemii, která nutí k přechodu firem do online prostředí a v mnoha případech k využití cloudových technologií, nezbývá těmto podnikům nic jiného než hledat řešení k ochraně citlivých dat.
Platforma Falcon od vývojářského týmů CrowdStrike je postavená na cloudových technologiích a je podstatně levnější než konkurenční bezpečnostní řešení. Kromě toho se software Falcon opírá také o technologii umělé inteligence, a tak je schopný mnohem rychlejší a chytřejší detekce hrozeb. Levnější a efektivnější řešení, jasná konkurenční výhoda, která by měla řadu zákazníků vést právě k volbě CrowdStrike.
Kybernetická bezpečnost vypadá jako velmi žhavý obor a CrowdStrike, by měl být jedním z nejlepších hráčů v tomto oboru.
Cresco Labs (OTC: CRLBF)
Marihuanové akcie s působností v USA mají také z dlouhodobého hlediska poměrně dobrou šanci překonávat emocemi řízené kryptoměny, jako je bitcoin. Jednou z takových akcií je Cresco Labs, která kromě specializace na velkoobchodní distribuci konopí také rozšiřuje svou maloobchodní síť.
Ačkoliv je uvedena na OTC burze, která není významnou americkou burzou, není se čeho bát. Cresco se nemůže upsat na významnou americkou burzu jen proto, že je konopí stále na federální úrovni nelegální. Ačkoliv nemají akcie kótované na OTC burze nejlepší reputaci, Cresco Labs je výjimkou potvrzující toto pravidlo.
O Cresco Labs už blíže psal i @tomasdurcak ve svém článku: Máte volných 100 000 Kč? Tady jsou 4 akcie, které vám je pomohou zdvojnásobit, proto ho budu pouze citovat, jeho shrnutí potenciálu akcie je velmi trefné: „Cresco Labs se specializuje na velkoobchodní distribuci konopí napříč hned několika americkými státy a letos v lednu provedla klíčovou akvizici firmy Origin House. Byť z tohoto nákupu investoři nebyli na první dobrou nadšení, Origin House je ve skutečnosti jednou z mála společností, jež disponuje licencí pro distribuci konopí ve státě Kalifornie, což je z pohledu ročních prodejů aktuálně největší konopný trh na světě. Díky této akvizici tak Cresco dnes může dodávat své produkty do více než 575 kalifornských konopných lékáren.“
„Kromě toho Cresco Labs neustále rozšiřuje svou maloobchodní působnost ve státě Illinois, kde 1. ledna letošního roku začal platit zákon legalizující užívání konopí u dospělých osob. Cresco zde již provozuje 9 konopných lékáren. Dle odhadů by do roku 2024 měly roční prodeje konopí v Illinois dosáhnout jedné miliardy dolarů. Jinými slovy – tady se trpělivost dlouhodobým investorům rozhodně může vyplatit.“
Nákup Cresco Labs tak je mnohem chytřejší volbou než investice do bitcoinu, protože má už do příštího roku nakročeno k zajímavé ziskovosti a do roku 2024 může dosáhnout velmi zajímavého růstu tržeb.
Facebook (NASDAQ: FB)
„Megacaps“ mohou být také růstovými akciemi. To že má Facebook tržní kapitalizaci 775 miliard dolarů neznamená, že by jeho růst kvůli tomu měl v příštích letech nějak zpomalit. Ve skutečnosti jsem si docela jistý, že Facebook může překonat i bitcoin a podobně pozitivně vidí výhled Facebooku i odborníci:
Petr Lajsek, analytik @colosseum_as, oceňuje především akviziční politiku Facebooku: „Společnost Facebook si nadále udržuje výsadní postavení na trhu sociálních sítí a skvěle se tak daří i dané akcii. Od začátku roku posílil Facebook na své kapitalizaci o více než 30 % a v zásadě zde není důvod, proč by tento růst neměl dále pokračovat. Společnosti se po několika skandálech s únikem osobních dat daří být v posledních měsících takřka bez poskvrny. Na Facebooku se mi líbí zejména jeho akviziční politika, která je téměř geniální. Facebook převzal společnosti jako Instagram a WhatsApp – obě akvizice se ukázaly jako velká výhra. Zejména Instagram je dnes globálním hitem. Hudbou budoucnosti by mohla být společnost Oculus, která se věnuje virtuální realitě a také spadá do portfolia společnosti. Facebooku se navíc daří využívat svého téměř monopolního postavení na trhu a díky novým službám svých aplikací se mu daří porážet konkurenci. Přidání služeb Stories a Reels (inspirovaných Snapchatem a TikTokem) do Instagramu se ukázalo jako velmi chytrý krok. Samotný Facebook je velmi silným nástrojem ve světě reklam a jeho důležitost pravděpodobně jen poroste. S tím rostou i zisky společnosti a Facebook se tak pouhých 16 let po svém založení řadí mezi 20 nejziskovějších společností na celém světě. Nevidím tak důvod, proč by Facebook nemohl začít vyplácet svým investorům dividendy. Ze společnosti by to tak mohlo učinit ještě atraktivnější příležitost. Jako jedno z mála rizik vidím aplikaci TikTok, která je nyní doslova hitem. Její stažení i návštěvnost výrazně překonávají Instagram a vzbuzuje ještě větší závislost. TikTok se však zejména v USA potýká s regulátory a jeho budoucnost zde je tak nejistá. Samotná aplikace navíc nedosahuje schopnosti Facebooku a Instagramu generovat masivní výnosy z reklam.“
Jaroslav Brychta, Head of Research @xtbczsk, pak vidí jako jednu z hlavních výhod Facebooku v jeho schopnosti relativně snadno monetizovat svůj produkt: „Facebook je mašina na peníze, která je schopna generovat 20 mld. dolarů volné hotovosti a která pravděpodobně bude schopna zvyšovat tržby ještě několik let tempem okolo 15 %. Aktuálně se prodává na úrovni 30 PE za rok 2020 a pokud zohledníme očekávaný zisk za rok 2021, pohybuje se PE na 24. Jednou z největších výhod Facebooku je skutečnost, že je schopen velmi dobře a relativně snadno monetizovat svůj produkt a hledat nové zdroje tržeb. Největším rizikem se pak zdá být jeho samotná velikost a vliv hlavně na politickou diskusi, který začíná vadit řadě politiků nejen v USA.“
Myslím si, že volba mezi vlastnictvím Facebooku a bitcoinu je poměrně jednoznačná. Facebook podobně jako dvě výše zmíněné akcie vítězí na celé čáře.
#akcie #americkeakcie #bitcoin #kryptomeny #CrowdStrike #CRWD #investovani #CrescoLabs #CRLBF #Facebook #FB #akciovytrh #kybernetickabezpecnost #marihuana #socialnisite
"I přes propad v posledních dvou dnech bitcoin meziročně připsal více než 120 %. Proč přišlo takové zhodnocení bitcoinu? Pravděpodobně nenajdete žádnou smysluplnou odpověď."Autor článku si moc práce s hledáním nedal, klasika...jiskrou tohoto růstu byl nákup bitcoinů v hodnotě cca $425 000 000 firmou Microstrategy. Sám CEO Michael Saylor si nastackoval další bitcoiny za $240 000 000.Další instituce se přidávají a kupují bitcoin do zásoby, Paypal vstupuje na trh s bitcoinem a Grayscale kumuluje jako o život. To je asi tak všechno k žádné smysluplné odpovědi."Vzhledem k tomu, že bitcoin není vázán na žádnou fiat měnu a necharakterizují ho žádné základní metriky, které by mohli investoři podrobit kritickému hodnocení, jsou pohyby cen téměř vždy řízeny pouze emocemi."Tvrdé peníze nejsou vázané/kryté ničím a také být nemusí. Ve skutečnosti je krytí peněz historicky ojedinělé. Nabídka/poptávka, nic jiného. Proč roste poptávka??? https://warengo.com/stories/48410-bitcoin-je-zdravy-rozum-1-cast"Bitcoin také postrádá skutečný princip nedostatku, který se tak často skloňuje. Zatímco fyzických komodit, jako je #zlato, je skutečně málo (můžeme těžit pouze zlato, které najdeme na Zemi), vnímaná vzácnost bitcoinu je pouze výsledkem programování. "Bitcoin je nejvzácnější digitální aktivum na světě s maximálním počtem 21 mil. kusů. V roce 2024 překová zlato ve stock-to-flow, a bude už jen prostě nejvzácnější. Komunita by se na zvětšení supply neshodla, podstata bitcoinu je v jeho omezeném množství - hard money. Pokud by se tak stalo, nastal by hardfork a vše by pokračovalo dál, stejně jako tomu bylo u zvětšení bloků bitcoin cash. Je vidno, že autor bitcoinu vůbec nerozumí. Tomu se říká Dunningův–Krugerův efekt - ti, co by měli být zticha, mají vždy plno řečí.
@martinDraha ..díky za komentář a za tu práci, co jste si s ním musel dát... jmenoval jste tady tři firmy: Microstrategy, Paypal a Grayscale, ale nevím, co přesně znamená "Paypal vstupuje na trhu s bitcoinem jako o život" ...kromě toho pak padlo ještě jméno jednoho nadšence Michaela Saylora. Tomu já zase říkám komfirmační zkreslení...
Pak tedy nemluvím o fiat měnách, které od zrušení zlatého standardu na nic fyzického vázané skutečně nejsou (možná na hospodářství jednotlivých států), ale o akciových společnostech, které skutečně generují fyzické produkty nebo služby...
"Komunita by se na zvětšení nabídky neshodla" ..to může být klidně taky dohad...
Podobnou reakci jsem čekal :-), takže pokud jste vy odborníkem, klidně můžete šířit osvětu (konec konců, váš komentář by dal skoro na článek). :)) Já si za tím, co jsem napsal stojím a zůstanu u akcií...Věřím, že vy máte v bitcoinu zainvestováno už pár let a nyní s potěšením počítate zisky...
@PatrikKudlacek Za nic, měl jsem to za 3 minuty.
Nic takového, jako "Paypal vstupuje na trhu s bitcoinem jako o život" jsem nenapsal! Přečtěte si to znovu.
"Vzhledem k tomu, že bitcoin není vázán na žádnou fiat měnu" - tak o čem tedy mluvíte? O akciích tam nepadlo ani slovo.
No neshodla, byl by fork a jelo by se dál, klasika :)
To je v pořádku, chápu, že někdo upřednostňuje konzervativní způsob investování. Jen není v pořádku psát o něčem, čemu nerozumím, toť vše.
Ano, pan Kudláček tomu nerozumí, ale hlavně že rozdává rozumy, tím dost lživě informuje ostatní, kteří mají stejné znalosti jako on...
@martinaStychova pořád NEROZUMÍM, kde jsem udělal nějakou faktickou chybu, nebo jsem uvedl nějakou lživou informaci. Díky za objasnění.
@martinDraha musíte asi rychle číst. 8 minut čtení prolítnout za 3 minuty, to máte můj obdiv.
A jinak:
Máte pravdu, špatně jsem si váš komentář přečetl..psal jste: "Paypal vstupuje na trh s bitcoinem a Grayscale kumuluje jako o život. " - je v tom, ale nějaký rozdíl??
"Vzhledem k tomu, že bitcoin není vázán na žádnou fiat měnu" -není vázán ani na cokoliv jiného, podobně jako fiat měny (jak jsem psal už výše). Nepopírám, že fiat měny mají k ideálu daleko... Ale článek byl o srovnání bitcoinu s akciemi, nikoliv fiat měnami...
Proč??
Bitcoin se chová jako investiční aktivum, nikoliv prostředek platby, k čemuž ho využívají pouze nadšenci (i vzhledem k výši transakčních poplatků, nemýlím-li se). Pokud mám na bitcoin nahlížet jako na měnu (a srovnávat ho s fiat měnami a nikoliv investičními aktivy), pak mi vysvětlete, jeho výraznou korelaci s akciovým trhem. Březnový propad, následuje zotavení...to asi proto, že ho většina lidí drží jako investiční aktivum...Proto se také sluší ho porovnávat například s akciemi. Jak jsem také psal...
Nejsem odborník na bitcoin, ale dvě investiční aktiva jsem schopný porovnat...
@PatrikKudlacek Ty 3 minuty byly narážka na můj první komentář k článku, čili za 3 minuty jsem to napsal, né přečetl.
Rozdíl je velký, Paypal je platební brána, Grayscale je investiční fond.
Bitcoin a akcie jsou narosto něco jiného, fundamentálně to nejde srovnat. Problém s akciema je, že jsou to z části shitcoiny. Nabídka akcií stále stoupá, jejich množství není omezené.
Hard money vždy v historii začínaly jako store of value, platit se s nimi začalo až později. Nyní je bitcoin SoV, platit s ním je ekonomicky iracionální - Greshamův zákon.
Korelace s ostatními trhy není nijak výrazná, záleží na období. v Březnu padalo vše, krypto ale zvýtězilo, co se týká nárůstu na ceně.
@martinDraha tak děkuji za objasnění. Takhle já jsem slyšel říkat celkem odborníky na kryptoměny, že je mrzí, že bitcoin, který původně vznikl jako alternativní měna k tomuto účelu skoro nikdo nepoužívá a naopak ho drží jako uchovatele hodnoty, z čeho i plyne ta korelace s akciovým trhem.
Chápu vaše argumenty a taky mi je jasné, že se prostě neshodneme. Vy budete obhajovat bitcoin, já ho nemusím, ale tak to asi v normální světě má být, že můžeme mít různé názory.
Takže já budu držet palce bitcoinu a díky za diskuzi...
@PatrikKudlacek To je samozřejmě naprosto v pořádku, nejsem tzv. toxickej maximalista, který vypráví lidem o bitcoinu na potkání. Jen jsem chtěl vysvětlit pár věcí z Vašho článku mým pohledem. Ať si každý čtenář udělá obrázek sám.Děkuji, taky přeju hodně štěstí.
Autor píše "Teoreticky se dá počet bitcoinů zvýšit" to však není pravda, bitcoinů může být celkem vytěženo maximálně 21 miliónů a to nikdo nikdy nebude moct změnit. Proto bude čím dál tím vzácnější.
@pavelBarta1 ...díky za koment. Jsem si vědom toho, že to je obecně známý konsenzus, ale opravdu neexistuje byť jen teoretická možnost, že by mohlo dojít ke změně?
Teoreticky by se dalo zvětšit supply, bitcoin je programovatelný. Avšak majoritní většina by s tím nesouhlasila, byl by hardfork, a bitcoin 2.0 se zvětšeným supply by zhynul, stejně jako se to děje u bitcoin cash který má zvětšené blocky :)
@PatrikKudlacek přesně jak píše Martin Dráha :)
Takže by teoreticky stačilo, kdyby se pro zvětšení nabídky rozhodl dostatečný počet uživatelů? Což by bylo asi proti jejich vlastnímu dobru, ale teoreticky by se to stát mohlo...
@PatrikKudlacek Pokud se opravdu ptáte, tak se mi jen potvrdilo že o bitcoinu nevíte skoro nic.
@lukasStuller tak ja vám dekuji za odpoved ?
@PatrikKudlacek A opravdu není možné, že by se zásoby zlata mohly navýšit objevením nového velkého naleziště na zemi nebo spíš těžením třeba na asteroidu, jak to plánuje Elon Musk? Asi jo, že? Ale je to pouze hypotetická debata, která je o ničen. Srovnávat BTC s akciemi je jako srovnávat jablka s hruškami. Každé aktivum má své pro a proti. Jak akcie, tak zlato, tak i BTC. Osobně mám rád všechny tyto aktiva, ale co se týče BTC, tak za svou krátkou existenci už ukázal, že má jisté momentum. Opravdu by bylo dobré si o něm něco nastudovat. Jinak asi se mnou budete souhlasit, že to co se letos děje na US akciích asi není úplně, jak by mělo být. Ekonomika je pokřivená, tím, že natisknuté peníze jdou do velkých US firem a cena akcií proto neúměrně stoupá v poměru k výkonu současné celosvětové ekonomiky. A asi se budou dít věci, až to rupne. To bych akciím zase až tak nevěřil. Kapitál se přelije, kam asi? Pak napište článek, jaké je BTC nekvalitní aktivum.
Sorry ale první mínus k článku, až nastane ekonomický megaprůser z totálně přefouknuté bubliny akciových trhů z důvodu brutálního pumpování peněz do ekonomiky znásobené snahami bank o zrušení hotovosti (nad kterou nemají kontrolu), budou lidé utíkat k tomu, na co jim stát nebude moct sáhnout fyzické kovy a krypto...
Já myslím, že až nastane ekonomický megaprůser, který tak často investoři do kryptoměn zmiňují. Tak bude nějaká investice to poslední, co bude kdokoliv rešit...
@PatrikKudlacek no, až nastane hyperinflace - k čemuž banky směřují čím dál rychleji nastane “návrat ke kořenům” a určitě sám dobře víte co to je (nehovořil jsem pouze o kryptu), jinak BTC začíná tomu hlavnímu uchovateli hodnoty velice dobře sekundovat (proto ho teď instituce ve velkém skupují - což jde krásně vidět na grafech BTC a ETH - tzn “smart money” jdou hodně do krypta). A proč to instituce dělají? Protože až BTC překoná psychologickou hranici 20k $ a už to bude ve všech médiích tak pak teprve začne naskakovat retail, no a co udělají instituce pak? Až cena vyjede k jejich targetu - např 50k $ tak to retailu nasypou na hlavu a shrábnou zisky...
@Andre81cz dobrá tak jedna věc, věc je BTC za 50k dolarů... to se samozřejmě stát může, ale jak a kdy..to nelze odhadnout...
a pak ta hyperiflace. No pokud se v západní světě podaří roztočit nějakou hyperinflační spirálu, tak to bych raději nakupoval zbraně než kryptoměny a v trezoru budu mít tedy raději vedle brokovnice zlaté slitky ? Tenhle černý a nepravděpodobný scénář spekulanti s kryptoměnami často opakují. Pro dobro nás všech bych si přál, aby nenastal a doufám, že si přejete totéž...
@PatrikKudlacek přesně tak- toto si nemůže přát nikdo. Jenže normální člověk to, kam ho směřují banky (a jeho většinou ne úplně zodpovědné chování v oblasti nakládání s financemi) absolutně nemůže ovlivnit ani nějak “odklonit”. Jinak ke zbraním - stačí vám krátká a dlouhá a dostatek munice. Pokud budete znát seed k hw peněžence, který se dá zapamatovat můžete kdekoliv na světě začít znovu (tam kde bude bezpečno - takových míst mám vyhlédnuto několik).
pozn: 50k jsem plácnul jen tak, ony to instituce sestřelí dřív
pozn2: a vy máte představu kam až vylezou indexy a akcie, když už teď překonaly historická maxima? Stále čekáte závratný růst? Co je toho příčinou? A co pak musí přijít?
Ať si na toto každý zodpoví sám, koukne do historie na cykly přelévání bohatství a rozhodne se sám co s tím udělá. Já mám naprosto jasno.
Těším se na další články ke čtení ??
@Andre81cz díky za tipy ohledně zbraní ? ...rozumím, tomu, že mi stačí znát seed k peněžence. Otázkou je, zda budou mít ty kryptoměny v peněžence nějakou hodnotu, což bude záležet na lidech a jejich důvěře k vůči tomuto aktivu...to bychom ale mohli debatovat donekonečna...
Já jsem rád, že máte jasno :-)) ..za mě není úplně blbým nápadem, ani nějaká ta fyzická nemovitost, pokud vám ji tedy stát nezabaví, ale to bychom opět muselu uvažovat na apokalyptickými scénáři. A co se týče trhů...tak teoreticky by v dlouhém horizontu měly růst podobným tempem jako GDP, takže vám žádné číslo určitě neřeknu...a růst ekonomiky, je tak nějak základním předpokladem fungování stávající spolenčnosti (nehodnotím, zda je to správně nebo špatně)...teď se holt navíc nafukují díky tisknutí peněz ve velkém, ale jak jsem už psal, nějaké zkázonosné hyperinflace se zatím nebojím...
Jinak se těším na další komentáře :-)) a čekám, kdy taky navážete na své předchozí pokusy o články...pořád mám čas konzumovat i obsah jiných uživatelů...
@PatrikKudlacek díky za podměty Patriku, v dost ohledech jsem už hodně “deformován” svou celoživotní profesí a tak většinou vidím jako první ty černé scénáře, ale o to víc jsem pak rád, když se z toho nakonec vyklube jen “tmavě šedá” ? aktuálně nevím, čím komunitě přispět, ale jakmile na něco přínosného přijdu tak to zase sepíšu ??
Bitcoin je deflacni mena, tudiz navysenim poctu bitcoinu by doslo k znehodnoceni meny. Vsechny vytezene bitcoiny uz nekdo vlastni, proc by tito lide meli hlasovat pro navyseni poctu bitcoinu, kdyz to snizi jejich hodnotu? Vzdyt nikdo nikoho nenuti kupovat/prodavat cele bitcoiny, muzou se obchodovat po zlomkach.
Obecně se mi zde články velice líbí a proto mě opravdu mrzí ze musím číst názory člověka který možná rozumí akciím ale absolutně nemá nic nastudováno o bitcoinech. Prosím raději se věnovat akciím a nepsat tady lži a neznalosti. Prosím tedy dostudovat a poté psát na toto téma. Děkuji
Dekuji za nazor. Rad bych videl toto konkretni srovnani jeste za rok, za dva a za tri roky.
Ona totiz ta korelace mezi akciemi a Bitcoinem neni zase tak velka a v soucasnosti se akcie nachazeji v dlouhodobem rustovem trendu, kdezto Bitcoin prosel silnym medvedim trhem a je pravdepodobne v zacatku rustoveho trhu.
Proto bude zajimave toto srovnani sledovat dlouhodobe.
@cenekCikov díky za komentář. Proč ne, prostor pro srovnání bude i v budoucnu...
Teda tolik komentářů k článku jsem tu už dlooouho neviděl! Je vidět, že kryptoměny jsou žhavé a výbušné téma.
Nechci a ani nemohu soudit, kdo z diskutujících má větší kus pravdy, protože krypto není úplně můj "cup of tee". Nicméně musím připomenout, kolik kvalitních článků tady už @PatrikKudlacek zveřejnil. Je až neuvěřitelné, kolik jich dokáže tento autor vyprodukovat. Bez něj by bylo Warengo jiné, chudší. Za mě má zkrátka "palec nahoru" a to i v případě, kdyby se tu a tam dopustil nějaké nepřesnosti. Nikdo není neomylný a naopak každý může na Warengu předvést, že to (ne)umí lépe.
Kritizovat druhého je nesmírně jednoduché a laciné, zatímco sám dokázat víc je mnohonásobně těžší. Na to je třeba při jakékoliv kritice vždy myslet!
@Dalibor007 díky ze velmi potěšující zpětnou vazbu :-) ...vždycky potěší. Ano, pod tímto článek se spustila bouřka :-D ... sám si jsem vědom, že se některých nepřesnostem a chybám nevyhnu a tenhle a podobný články už mě naučili, jisté otupělosti :-D ..člověk se z toho zkrátka nemůže hroutit... každopádně díky!!
@PatrikKudlacek Chybami se člověk učí. A když se poučí, tak je to v pořádku ;-)
Ptat se, zda je teoreticky mozne zvysit pocet bitcoinu je jako ptat se, zda je mozne teoreticky kompletne devalvovat dolar nebo euro. Mozne to je, ale proc by to nekdo chtel delat (pominme ted’ diskuze o studenych valkach apod)?
Přesně tak - na navýšení počtu BTC se NIKDY neshodne potřebný počet těžařů - to jsem úplně klidný.