Jak lze zmírnit pocit finanční nejistoty?
Mnoho lidí dnes žije z různých důvodů ve finanční nejistotě. Na vině může být pandemie, nedostatečná finanční gramotnost, neschopnost spořit, splátkové platby nebo cokoli jiného.
Mnoho lidí dnes žije z různých důvodů ve finanční nejistotě. Na vině může být pandemie, nedostatečná finanční gramotnost, neschopnost spořit, splátkové platby nebo cokoli jiného.
Krize vyvolaná koronavirem nabourala finanční stabilitu řady z nás a mnohým nuceně změnila minimálně jejich krátkodobé finanční cíle. Jak vyzrát na ekonomickou nejistotu a na co se v současném stavu z pohledu osobních financí zaměřit?
Finanční stres patří vedle toho pracovního asi k nejčastějšímu důvodu, proč jsme nevrlí, podráždění či nešťastní. Kromě mentálního zdraví ale tenhle kamarád dokáže dlouhodobým působením poškodit nejen to fyzické, ale i další aspekty života.
Správce hedgeových fondů Universa Investments vedený Markem Spitznagelem v loňském roce dosáhl neobyčejného zisku. Doslova 12 let se pročekal na dokonalou katastrofu…
Předčasný odchod do důchodu je pro hromadu ambiciózních spořičů a investorů hlavním finančním cílem, pro nějž jsou ochotni leccos obětovat a léta dodržovat striktní disciplínu. Dosáhnutí tohoto cíle ale zdaleka nemusí být kýženým "vysvobozením".
Letošní rok a uplynulý týden na trzích nám velmi hlasitě ukazují jednu věc: Zavedená elementární tržní pravidla neplatí, případně platí jen vágně a řídit se jimi nedává příliš smysl, jelikož pravděpodobně skončíte na špatné straně trhu.
Běžně si plánujeme nákup potravin, návštěvu restaurace, dovolenou. Jakmile ale přijde řeč na tvorbu majetkového plánu, tak to v mnoha lidech vyvolá zdrženlivé chování nebo vyhýbání se tématu, což může vést až ke špatným rozhodnutím i výsledkům.
Londýn je na dosah toho, aby se dle Global Financial Centres Index stal největším finančním centrem světa. Britská metropole dle posledních dat na americkou kolébku finančnictví ztrácí v ratingu pouhé 4 body.
Začíná se nám tady rozmáhat takový nešvar. Poměrně výrazně se rozrůstá fronta investorů a analytiků, kteří si chtějí veřejně kopnout do konglomerátu Berkshire Hathaway za to, že podle nich zaostává za trhem a nijak na pandemii neprofituje.
Posledních zhruba 10 týdnů se na burzách odehrávaly věci, které nikdo z nás, kdo jsme na živu, nepamatuje. Koronavirus vyhnal volatilitu na rekordní hodnoty a udělal z některých trhů doslova horské dráhy - včetně hlavních akciových indexů.
Zlato má za sebou divoký vstup do letošního dubna a nová historická maxima nedaleko hranice 1800 $ za trojskou unci. Analytici mu však nyní věští potenciál vyrůst během 18 měsíců o dalších 78 %.
Risk je zisk. Ale stojí to za to? Jeff Bezos svého času opustil své "teplé místečko" a udělal krok do nejistoty. Směrem, kterým tušil, že skrývá potenciál. Proč? Aby později nelitoval, že to nezkusil. Uděláte ten odvážný krok i vy?