26.10.2021 2 minuty čtení

Jak lze zmírnit pocit finanční nejistoty?

Mnoho lidí dnes žije z různých důvodů ve finanční nejistotě. Na vině může být pandemie, nedostatečná finanční gramotnost, neschopnost spořit, splátkové platby nebo cokoli jiného.

Existuje nástroj, který může tuto nejistotu zmírnit. 

Digitální měna vs. fiat měna

Jedním z hlavních rozdílů mezi digitálními měnami a fiat penězi je znehodnocování fiat peněz. Důvodem je rostoucí inflace, o které jsme psali v našich předchozích článcích. Fiat měna si tedy nedrží svou hodnotu.

Digitální měny mají naproti tomu jasně definovaný počet mincí. Digitální měny mají smysl také proto, že podporují výrobu a představují motivaci k učení a vydělávání. Digitální měny jsou navíc plně transparentní a dostupné všem.

Digitální měny jako uchovatel hodnoty jsou efektivní zejména z dlouhodobého hlediska, protože jejich hodnota v čase roste, a to i přes krátkodobou vysokou volatilitu. To se bohužel nedá říci o fiat měnách, protože když si spoříte peníze na spořicím účtu, míra inflace a poplatky jsou nyní vyšší než úrokové sazby, které dostanete, a tak místo zvyšování hodnoty reálná hodnota vašich peněz klesá.

Blockchain jako přidaná hodnota

Je třeba také poznamenat, že digitální měny dosáhly obrovského technologického pokroku, a to zejména díky technologii blockchain. Tato technologie přinesla mnoho výhod (například transparentnost) a je přirozené, že ji lidé začali využívat i v jiných oblastech. To přináší další přijetí a zvyšování hodnoty i pro oblast digitálních měn. 

Tip: Tento článek by mohl být zajímavý i pro vás: Coin nebo token?

Závěr

Finanční nejistota je často uzavřený kruh rostoucích cen, znehodnocování peněz a rostoucí nejistoty ohledně obživy a zaměstnání. Digitální měny však mohou tuto nejistotu alespoň zmírnit, ať už transparentností, nebo spravedlivým využitím technologie dostupné všem.

Zdroj: bitcoinmagazine.com 

#digitalnimena #inflace #nejistota #blockchain #investice #platonlife

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.