Případný majitel si musí připravit takových 120 mil. Kč na rekonstrukci a snad se po letech a letech hledání někdo najde, tenhle dům si to zaslouží. #nemovitosti #historie
Bitcoin vs zlato: Do kterého aktiva byste na příštích 10 let raději uložili kapitál? Experti to vidí takhle:
Bitcoin nezastavuje, brzy možná bude stát 60 000 dolarů a jeho hodnota již přesáhla bilion dolarů. Není proto divu, že stále víc investorů přehodnocuje svůj názor na srovnání tohoto nového digitálního zlata s tím tradičním.
"Nejoblíbenější byznysová kniha" Buffetta a Gatese nabízí starou investiční moudrost, která platí i dnes
Umíte si představit, že by vám více než 50 let stará kniha dokázala odvyprávět 100 let starý příběh, jež by vám letos na konci ledna přesně řekl, co bude dál s akciemi GameStop? Fakt existuje a doporučují ji i nejbohatší lidé na světě.
Jeden výmluvný graf, který z vás udělá chytřejšího investora a který byste si pravidelně měli připomínat
Dokážu si představit, že lidé, kteří dnes s investováním ještě nezačali, teprve začínají, nebo se věnují spíš konzervativnějším aktivům, dnes mohou zažívat solidní FOMO. Všechno roste, euforie na maximum... až je možná načase dát spíš zpátečku.
Tento africký císař ze 14. století je možná nejbohatším člověkem v historii. Proč jste o něm zatím neslyšeli?
Když vás někdo požádá, abyste vyjmenovali několik nejbohatších lidí na světě, velmi pravděpodobně půjde například o Jeffa Bezose, Billa Gatese, Bernarda Arnaulta nebo Warrena Buffetta. To jsou totiž v současnosti očividné ikony bohatství. Ale...
7 lekcí o vydělávání peněz od německého bankéře, jež je považován za nejbohatšího byznysmena, jaký kdy žil
Německý bankéř Jacob Fugger měl v době svého úmrtí hodnotu přibližně 400 miliard dnešních dolarů. Jak se nejúspěšnějšímu byznysmenovi v historii podařilo na toto jmění dosáhnout?
Jak by na pandemii reagovali slavní vojevůdci? "Rasista" Churchill by obětoval obyvatele před národem
Co by se stalo, kdyby před pandemií koronaviru stáli slavní váleční lídři moderních dějin? Včera jsem náhodou při četbě našel náznak toho, jak by s takovým nepřítelem pravděpodobně bojoval u nás aktuálně populární Winston Churchill.
Abigail Adams z přelomu 18. a 19. století – pravděpodobně první ženská investorka v Americe
Investování u žen nemá moc bohatou historii, ale výjimky potvrzují pravidla. A jednou takovou výjimkou je právě Abigail Adams – žena, která žila už mezi lety 1744 a 1818. Její investiční úspěchy by zahanbily nejednoho investora z Wall Street.
Návrat do budoucnosti
Současný rozsah škod, které za sebou zanechává COVID-19, nám mimo jiné ukazuje, jaký labilní je náš systém. Stačí jen pár dní a ekonomiky se propadají do recesí, rapidně stoupá nezaměstnanost a narůstá globální sociální chudoba.
2 knihy, které byste si podle Warrena Buffetta měli teď hned přečíst
Warren Buffett dal během Berkshire Hathaway Shareholders Meeting posluchačům malou lekci z historie ekonomických krizí. Zájemcům o jejich hlubší pochopení přitom doporučil dvě knihy.
"Dávejte si pozor!" Ostřílený ekonom varuje, že dnešní trhy připomínají vývoj před Velkou hospodářskou krizí
"Tohle vypadá jako počátek býčího trendu, který je velmi podobný tomu, jež trhy zažily v letech 1929-1930."
Poučení ze španělské chřipky: Ukvapené uvolňování karantény není řešením, nezbývá než čekat a trpět
Nekončící nouzový stav a striktní vládní restrikce lámou vaz rostoucímu počtu firem a živnostníků, ekonomické důsledky budou markantní, ale s ohlédnutím do historie to vypadá, že bezpečnější řešení neexistuje.
Destabilizace světa? I mávnutí netopýřích křídel ve Wuchanu může způsobit transformaci lidské civilizace
Slyšeli jste někdy o teorii motýlích křídel? Pokud ano, tak jistě chápete, proč by právě ona mohla být zneklidňujícím výhledem do příštích měsíců a let. Pandemie koronaviru přinese velkou řádu negativních změn, některé si dosud ani nepřipouštíme.
Karanténě navzdory: Lidem, kteří bydlí ve vysokých budovách, hrozí větší riziko nakažení koronavirem
Vědci už neví, čím nám zkazit den. Nově přišli s informací, že v bezpečí nejsme ani v našich vlastních domovech. Existují totiž daleko nepředvídatelnější způsoby šíření viru než jen kýchající kolemjdoucí nebo kontaminované madlo v tramvaji.
Nezapomínáme na něco? Malá lekce z historie – jak se v boji s koronavirem poučit ze španělské chřipky?
Svět se za posledních sto let změnil k nepoznání, proběhlo několik technologických revolucí, západní společnost má odpovědi a léky téměř na vše. Jenže současná situace s pandemií není tak rozdílná od té, která zachvátila svět v roce 1918.