Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
09.02.2020 10 minut čtení

Nejstarší společnost světa úspěšně fungovala 1400 let, než ji potomci za jedinou dekádu zcela zničili

Ve světě byznysu zřejmě neexistuje horšího selhání, než když výkonný ředitel potopí svou na první pohled veleúspěšnou společnost až na dno. Jenže co když svou neschopností zničíte byznys, který fungoval celých 14. století?

Masakazu Kongó před výtvory svých praprapraprapředků

Stejně jako má výkonný ředitel moc dovést svou společnost na absolutní vrchol, může lusknutím prstu stejně efektivně potopit až na úplné dno. Pokud jste někdy četli příběhy toho, jak třeba Jeff Skilling zlikvidoval giganta Enron, nebo jak Dick Fuld svým vedením zničil banku Lehman Brothers, víte, že i miliardová korporace se při troše snahy ze strany svých manažerů může složit jako domeček z karet.

Enron měl za sebou 70 let fungování, bankovní dům Lehman Brothers byl budován 158 let. Nedošlo tedy jen…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Skvělý článek, děkuji. Jeden z mnoha příkladu, že málo co je věčné.
    +4
  • Krásné počtení. Příběh Enronu je taky mazec, doporučuji dokument "Enron: The Smartest Guys in the Room". Jak už tady komentoval kolega nic netrvá věčně, ale když něco trvá takhle dlouho, zaslouží si to zatracenou úctu a určitě se v historii a příběhu firmy ještě osobně trochu povrtám, protože tam z pohledu filozofie a přístupu k podnikání tuším bude ukrytý hotový poklad. Zároveň když pro firmu byl dluh 343 milionů dolarů likvidační a vydělávala cca 70 milionů dolarů ročně, na dnešní poměry a vzhledem ke své historii to vlastně hádám nebyl žádný obr. Spíš to vypadá, že si klan Kongó jel pěkně v klídku to svoje a nehnal se zbytečně za ovládnutím celého světa, jak se o to dneska snaží ty největší korporace. Já bych byl i s tím "too big to fall" opatrný. :)
    +3
  • Parádní počtení, díky. A ty jejich stavby, to je nádhera. Jednou bych je chtěl vidět na vlastní oči...
    +1
Doporučené příspěvky
5 minut
7 minut
5 minut
10 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut
5 minut
4 minuty
8 minut
5 minut