Jak Warren Buffett jedním nočním telefonátem v roce 2008 možná pomohl zachránit ekonomiku USA před kolapsem
V říjnu 2008 v USA naplno řádila ekonomická krize. Před měsícem zbankrotovala Lehman Brothers a do této chvíle ji už následovaly další. Jedné noci po dalším náročném dni tehdejšímu ministrovi financí zazvonil telefon a na druhém konci byl Buffett.
Jsme v bludném kruhu. Čím horší bude situace, tím víc porostou akciové trhy. Pokud by Fed chtěl něco změnit, trhy by začaly panicky klesat. Problém je, že pokud Fed nezasáhne, hrozí, že inflace nebude přechodná, ale trvalá.
https://finex.cz/burza-s-odstupem-klidny-tyden-pokazila-cisla-z-americkeho-trhu-prace/
Nepumpuje každý měsíc nové yuany na své finanční trhy. Výsledek oproti Evropě a USA je značný rozdíl okolo 25 %. Zde investor může odhadnout, co se bude dít, když Fed zastaví nákup aktiv. Znamená to automaticky, že se čínské akcie nevyplatí?
https://finex.cz/burza-s-odstupem-strach-a-nasledne-nove-rekordni-hodnoty-v-usa/
Ztratit jedno nebo tři procenta ze současných historicky maximálních hodnot není výprodej na trzích, ani krach, ani změna tendence. Jedná se v podstatě o zdravý jev, který se může otočit do růstové korekce.
DENNÍ GLOSA – Americká inflace vystřelila na nejvyšší hodnotu od roku 2008
Americká inflace vystřelila na nejvyšší hodnotu od roku 2008
Wall Street letos dle tohoto profesora zažije "den zúčtování", až rostoucí inflace donutí Fed změnit politiku
Akciový trh čeká v letošním roce probuzení do reality. To nastane, jakmile růst inflace donutí Centrální banku změnit svou současnou štědrou monetární politiku. Tvrdí to aspoň profesor Jeremy Siegel, jež vyučuje finance na Whartonské škole.
Bude se historie opakovat? 4 podobnosti mezi trhy dnes a v roce 1929 před velkým krachem
"Trh otevřel jako blesk z čistého nebe. Obávaná tsunami prodejů vtrhla na parket, jak se panikařící investoři snažili zbavit více než 16 milionů akcií, více než trojnásobku běžného denního objemu."
Ekonomika v USA zvyšuje tempo růstu. Probírá se i cestovní ruch.
K posílenému růstu americké ekonomiky přispělo hned několik faktorů, včetně vyšší důvěry spotřebitelů a jejich nákupů a rychlého tempa očkování. Velký optimismus také budí fakt, že roste několik sektorů včetně cestovního ruchu.
Patří dnes kryptoměny do investičního portfolia? 4 důvody, proč by je měl vlastnit úplně každý
Není tomu tak dlouho, co mainstreamová media považovala kryptoměny jednohlasně za nanejvýš spekulativní podvod. Tato éra však skončila a 20. léta budou zřejmě první celou dekádou, v níž kryptoměny zaujmou roli plnohodnotného investičního aktiva.
Miliardář Ray Dalio varuje před růstem tržní bubliny: "Jsme asi v půli cesty k vrcholu, čekejte nízké zisky."
Vysvětlit dnešní valuace na akciovém trhu není až taková věda. Vysoká likvidita a nízké úrokové sazby, které Fed společně se stimuly USA naservíroval, jsou zcela bezprecedentní a motivují investory k nákupům. Je tady ale ještě 3 klíčová ingredience.
Fed a změna názoru na digitální dolar
USA a Fed mění svůj názor na digitální měny. USA nedávno vyjádřily dosud nejvyšší podporu rozvoji digitální měně centrální banky (CBDC). Pro USA je projekt digitálního dolaru nyní projektem s nejvyšší prioritou.
Cantillon Effect 2.0: Bitcoin představuje první skutečně férové peníze na světě
Tato esej se snaží vysvětlit Cantillonův efekt a to, jak přirozená nespravedlnost všech předchozích peněz v historii vždy vytvořila svět, ve kterém několik privilegovaných mohlo využívat výhod těch neprivilegovaných.
POZOR na blížící se RECESI. Kdy, proč a jak se na ni připravit
Americké trhy jsou překoupeny a ceny akcií extrémně nadhodnoceny. Jak to, že indexy jako S&P 500 dokázaly zhodnotit 15 % v roce 2020, i když se nacházíme v jedné z nejhorších globálních zdravotních krizí za posledních 100 let?
Svet je zvláštny...
1. Akcie: historické maximum
2. Ceny domov: historické maximum
3. Výnosy podnikových dlhopisov: historické minimum
4. Sadzby hypoték: stále nízke
5. FED: Potrebujeme sa držať na 0% a nakupovať dlhopisy na zvýšenie cien aktív a zvýšenie inflácie
6. Vláda: je potrebné si požičať a minúť ďalšie miliardy dolárov
7. Bitcoin: historické maximum
#akcie #investor #investovanie #ekonomika #peniaze #inflacia #FED #hypoteky #kriza
