Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.03.2021 2 minuty čtení

Fed a změna názoru na digitální dolar

USA a Fed mění svůj názor na digitální měny. USA nedávno vyjádřily dosud nejvyšší podporu rozvoji digitální měně centrální banky (CBDC). Pro USA je projekt digitálního dolaru nyní projektem s nejvyšší prioritou.

Proč na tom záleží

Spuštění digitální měny centrální banky neboli CBDC by mohlo být významným krokem k digitalizaci světa. Stále více spotřebitelů a finančních institucí využívá více digitálních plateb. To vytváří velký tlak na tvůrce politik, aby zajistili pozici amerického dolaru jako rezervní měny i v digitálním světě. USA proto musí podniknout kroky k udržení pozice své měny. Jednou z možností je použití CBDC. Takový krok je ale pro Fed obrovskou výzvou.

Co můžete slyšet

Mnoho lidí v Americe nemá přístup k jednoduchým platebním systémům a bankovním účtům. Jak řekla nová ministryně financí Janet Yellenová, digitální dolar by mohl s tímto problémem pomoci. Hotovost představovala pouze 20,5 % ze všech globálních plateb v obchodě. Podle zprávy finanční společnosti FIS se jedná o pokles o téměř jednu třetinu od roku 2019. Očekává se tedy další pokles využívání hotovosti, který navíc urychluje pandemie.

Co by to mohlo znamenat

Přechod na digitální měnu by mohl do určité míry pomoci části populace v přístupu k bankovním službám, představovaným pouze digitální peněženkou v telefonu. Na druhou stranu bude nutné alespoň na přechodnou dobu zachovat obě formy finančního systému, a to i pro lidi, kteří nemohou pracovat s telefonem nebo odmítají technologii. Pro USA a Fed bude určitě výzvou vytvořit systém, který bude fungovat na všech platformách a verzích operačního systému, přičemž vše bude dostatečně dostupné i pro ty, kteří nemají nebo nechtějí používat smartphone. A ostatní země se dříve nebo později také přidají.

Co můžete dělat

Abyste rozuměli tomu, co se děje, je potřeba mít informace. Můžete se podívat na naše webové stránky na další články o tomto tématu, nebo si něco vyhledat sami. V každém případě CBDC budou jeden z největších trendů následujících let. 

Zdroj: axios.com

#CBDC #digitalnimena #digitalniplatby #digitalizace #kryptomeny #centralnibanky #fed #digitalnidolar

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím