Mohou být kryptoměny plně zregulovány nebo zastaveny?
Po celém světě se regulační orgány snaží Bitcoin a kryptoměny regulovat. Důvody jsou především volatilita, snížení rizika a ochrana investorů.
Po celém světě se regulační orgány snaží Bitcoin a kryptoměny regulovat. Důvody jsou především volatilita, snížení rizika a ochrana investorů.
Existují dva základní typy digitálních peněženek nebo peněženek pro digitální měny, tzv. non-custodial a custodial. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké mají výhody a nevýhody?
Mnoho lidí dnes žije z různých důvodů ve finanční nejistotě. Na vině může být pandemie, nedostatečná finanční gramotnost, neschopnost spořit, splátkové platby nebo cokoli jiného.
Mnozí z vás již jistě investovali do kryptoměn a určitě jste zjistili, že takové investice mohou být velmi lukrativní, ale také velmi stresující kvůli vysoké volatilitě.
Pokud jste si zvykli spořit, bohužel to již pravděpodobně není nejlepší forma vytváření finanční rezervy. Důvodem je inflace, která pomalu, ale jistě znehodnocuje kupní sílu aktiv.
Je možné, že věk může mít vliv na pochopení kryptoměn? Průzkumy a studie ukazují, že kryptoměny preferují spíše lidé z mladší generace. Pokud tedy někdo kryptoměnám nerozumí, může být v podstatě jen starý?
Jak investovat, jaké zásady je třeba dodržovat, abyste o své peníze nepřišli.
Ronald-Peter Stoeferle, rakouský investor, řídící partner a manažer fondu Incrementum AG, nedávno poskytl rozhovor serveru Kitco News, v němž se vyjádřil ke kryptoměnám a zlatu.
Stejně jako všechna nám známá odvětví se i kryptoměny neustále vyvíjejí. Existují již tři generace.
Nový trend v investování ukazuje na NFT. NFT jsou nezaměnitelné tokeny, které představují jedinečné, ojedinělé předměty, k nimž si můžete koupit práva prostřednictvím technologie blockchain.
Když se řekne blockchain, pravděpodobně se vám vybaví kryptoměny. Věděli jste, že existují různé typy blockchainů? V zásadě existují 3 typy blockchainů, a to veřejný, soukromý a povolený neboli konsorciální blockchain. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
Přemýšleli jste někdy, odkud se vzaly názvy kryptoměn? Jejich názvy jsou tak známé, ale ve skutečnosti často není možné pořádně vyčíst, z čeho jsou převzaté nebo jak vznikly.
I když víte jen něco málo o fungování naší ekonomiky, možná vás zajímá, kde vlastně všechny ty vládami vytištěné peníze končí.
Pokud investujete do kryptoměn, je pravděpodobné, že už jste zažili vzestup a pád a emocionální stres a překvapení, když jste viděli, jak vámi vybraná kryptoměna rychle padá.
Chtěli byste, aby finance regulovala vaše země, nebo Evropská unie? Přesně tuto otázku položil průzkum Euronews, který přinesl zajímavé výsledky. Průzkum se uskutečnil v srpnu a zúčastnilo se ho 31 000 respondentů ve 12 členských státech.