07.10.2021 2 minuty čtení

Ronald-Peter Stoeferle: Zlato je Volvo, Bitcoin je Ducati

Ronald-Peter Stoeferle, rakouský investor, řídící partner a manažer fondu Incrementum AG, nedávno poskytl rozhovor serveru Kitco News, v němž se vyjádřil ke kryptoměnám a zlatu.

Během rozhovoru také uvedl několik argumentů pro svůj názor. Pojďme se na ně podívat.

Ronald-Peter Stoeferle: Bitcoin je Ducati

Investor věří, že cena BTC v příštích několika letech nepředstavitelně vzroste. Zároveň je toho názoru, že Bitcoin nikdy nepředstihne zlato. Zlato je podle něj nejbezpečnějším finančním nástrojem. Nemyslí si však, že zlato a Bitcoin jsou nepřátelé. Ve skutečnosti jsou si obě aktiva velmi podobná a obě nabízejí jakousi pojistku proti všem velkým měnovým experimentům a fiat měnám. Podle Stoeferleho by si investoři neměli vybírat jedno nebo druhé, ale měli by mít prostředky alokované v obou.

Bitcoin v budoucnosti

Při předpovídání budoucí ceny BTC se Stoeferle domnívá, že pokud bude Bitcoin existovat i za dalších 10 let, bude jeho cena na úrovni, kterou si ani nedokážeme představit. Podle něj však nikdy nepřekoná zlato, i když drahý kov rychle dohání. Navíc použil velmi zajímavé přirovnání, aby vyjádřil svůj názor.

Tip: Tento článek by mohl být zajímavý i pro vás: Jména slavných kryptoměn

Analogie

Podle rakouského investora je investice do zlata jako jízda bezpečným vozem Volvo, který vás pohodlně a bezpečně dopraví z bodu A do bodu B, zatímco investice do Bitcoinu je divoká jízda s Ducati Panigale, kdy je cesta s tímto rychlým motocyklem mnohem zábavnější, ale také mnohem riskantnější. V případě deště nebo sněžení to platí dvojnásob.

Závěr

Pro začínající investory je to zajímavé přirovnání a varování, že cena BTC může velmi kolísat a může způsobit velký stres, nebo ji lze vnímat jako adrenalinovou jízdu. Stoeferle tak dochází k závěru, že lidé digitální aktiva buď milují, nebo nenávidí. Nic mezi tím neexistuje. Pokud se však rozhodnete diverzifikovat svá aktiva, můžete mít výhody obou světů.

Zdroj: cryptopotato.com

#zlato #Bitcoin #investice #PlatonLife

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.