12.10.2021 3 minuty čtení

3 hlavní pravidla pro začínající investory

Jak investovat, jaké zásady je třeba dodržovat, abyste o své peníze nepřišli.

Pro začátečníky platí 3 hlavní pravidla:

  1. Investujte jen tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. To je zlaté pravidlo a není to zlaté pravidlo pro nic za nic, protože je opravdu důležité, abyste si nepůjčovali peníze které nemáte na investování.
  2. Investujte průběžně po částech. Počítají se i nejmenší částky. Investovat všechny peníze najednou se nemusí vyplatit.
  3. Investujte, když je cena nízká, a vybírejte zisky, když je vysoká. Poslední pravidlo je mnohem snazší napsat než dodržovat.

 

Čas a načasování

Pokud peníze spoříte, rozhodně není dobré na nich jen tak sedět, ale je lepší je vložit do nějakého aktiva a časem z něj vybírat zisk. Všechny investice mají svůj časový horizont, některé jsou určeny na delší dobu než jiné (například nemovitosti).

Nebojte se, že netrefíte přesně nejnižší a nejvyšší cenu, to nedokáže ani profesionální investor. Nicméně reinvestice je skvělá strategie a ještě nikdo na ní nezkrachoval. V podstatě funguje tak, že část peněz investujete do aktiva, které prodáte za vyšší cenu, než za jakou jste ho koupili, a peníze, které na něm vyděláte, reinvestujete do jiného aktiva a takto pokračujete dál.

Výběr investice

Existuje několik možností, mnoho investorů má "svatou" trojici, kterou jsou akcie, nemovitosti a zlato a stříbro. Nemovitosti jsou dlouhodobou investicí, mají velmi dlouhou návratnost a vyžadují vysoký počáteční kapitál, nejsou úplně pro každého. Akcie jsou v konzervativní investiční strategii považovány za základ každého portfolia. Pokud však akciovým trhům nerozumíte, musíte mít dobrého investičního poradce, kterému důvěřujete. Investice do zlata a stříbra s sebou mohou nést mnoho poplatků nebo v případě nákupu fyzického zlata či stříbra vyvstává otázka, jak je bezpečně uložit. Drahé kovy jsou určeny hlavně těm, kteří peníze nebudou v blízké budoucnosti potřebovat.

Digitální aktiva

Zcela novou investiční možností jsou digitální aktiva. Jedná se však o velmi volatilní aktiva, u kterých se rozhodně vyplatí znát alespoň základy, než začnete investovat. Existuje několik způsobů, jak investovat do digitálních aktiv. Jednou z těchto možností je fixace nebo-li staking, který nabízí i PlatonCoin. Tato možnost vám umožní uzamknout část kryptoměny jako vklad na určitou dobu a poté získávat odměny. V případě, že byste chtěli zjistit, kolik vám fixace může vydělat, zkuste naši kalkulačku.

Závěr

Nevkládejte všechna vejce do jednoho košíku. Diverzifikujte své investice podle svých potřeb a preferencí. Pokud potřebujete s digitálními měnami pomoci nebo nevíte, jak začít, Platon Life nabízí pojištěnou digitální peněženku a také zákaznický servis, který vám pomůže s případnými problémy, na které můžete na cestě narazit.

Zdroj: Platonlife.com

#investice #investování #PlatonLife #PlatonCoin

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.