02.11.2021 2 minuty čtení

Mohou být kryptoměny plně zregulovány nebo zastaveny?

Po celém světě se regulační orgány snaží Bitcoin a kryptoměny regulovat. Důvody jsou především volatilita, snížení rizika a ochrana investorů.

O tomto tématu se diskutuje již delší dobu. Je však možné kryptoměny zakázat ? Podívejme se, zda a jak je lze regulovat.

Kryptoměny jako konvenční finance

Nedávno se do této diskuse zapojil Basilejský výbor pro bankovní dohled. Je složen z nejvlivnějších centrálních bank a jeho doporučeními se tyto centrální banky řídí. Nyní tento výbor představil způsob, jak kryptoměny začlenit do sféry konvenčních financí. Nejde o zákaz obchodování s kryptoměnami, ale o stanovení přísných pravidel, přičemž regulátor chce BTC přiřadit vysokou rizikovou váhu 1,250 %. Každá banka tak bude muset mít pro každou investici v BTC rezervu pro případ poklesu ceny.

Je však třeba poznamenat, že zájem o kryptoměny roste. Je proto možné, že regulace bude pomalejší a objeví se nová konkurence, takže banky, které jsou v přijímání digitálních měn zdrženlivější, mohou čelit postupující konkurenci, která bude k digitálním měnám vstřícnější.

Decentralizace

Pravdou však je, že kryptoměny nám ukázaly, že s financemi lze zacházet i jinými způsoby, které se mnoha lidem zdají spravedlivější. V souvislosti s kryptoměnami se často zmiňuje slovo decentralizace, a právě ta je na nich působivá. Je však třeba zmínit, že v případě, že chcete s kryptoměnami obchodovat, se u většiny z nich stáváte svou vlastní bankou a veškerá rizika se přenášejí na vás. To znamená, že pokud o své prostředky přijdete, v mnoha případech je nemůžete získat zpět.

PlatonCoin (PLTC), naše kryptoměna, vám může nabídnout to nejlepší z obou světů, jak centralizovaného, tak decentralizovaného. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, jak se to v kryptosvětě funguje, s naším ekosystémem máte možnost si to vyzkoušet bez rizika. Pokud se chcete dozvědět více, kontaktujte nás.

Zdroje: seznamzpravy.cz, Platonlife.com

#kryptoměna #kryptoměny #PlatonCoin #PlatonLife #centralizace #decentralizace #regulace

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.