14.10.2021 2 minuty čtení

Může věk hrát roli v tom, jak rozumíte kryptoměnám?

Je možné, že věk může mít vliv na pochopení kryptoměn? Průzkumy a studie ukazují, že kryptoměny preferují spíše lidé z mladší generace. Pokud tedy někdo kryptoměnám nerozumí, může být v podstatě jen starý?

Věk může hrát roli

Kryptoměny již několik let velmi působivě hýbou trhem a jejich přijetí roste. To upoutalo pozornost mnoha velkých investorů, kteří se kryptoměnami vůbec nezabývají. Tam lze investory rozdělit do dvou skupin - na ty, kteří kryptoměny ochotně přijímají a vnímají jejich přednosti, a na ty, kteří kryptoměny rezolutně odmítají a varují všechny kolem sebe, aby do nich neinvestovali. A pak je tu Lee Cooperman, americký miliardář a investor, který sice nevidí smysl kryptoměn a růstu jejich ceny, ale zároveň dodává, že roli může hrát i jeho věk.

Kryptoměny vs. zlato

Cooperman kryptoměnám nerozumí, ale na druhou stranu se domnívá, že americká vláda by neměla na kryptoměny pohlížet jako na náhradu amerického dolaru, ale měla by zvážit legálnost kryptoměn a následovat příkladu Salvadoru. Lidem, kteří se obávají o svou ekonomickou budoucnost, také doporučuje investovat spíše do zlata než do kryptoměn. Je však jasně vidět, že kryptoměny mají mnohem vyšší a lepší výkonnost než zlato.

Závěr

Věk může skutečně hrát roli. Při zavádění nových technologií je proto třeba myslet na všechny, tedy i na starší lidi, kteří se s novými technologiemi již nedokážou tak rychle sžít. Pokud jste své prarodiče naučili používat dotykový telefon, představte si, že by museli používat digitální peněženku. Totéž se může v budoucnu stát i vám; může se stát, že se objeví technologie, která vám ve vyšším věku nebude dávat smysl. Takže je rozhodně potřeba, aby ani tito lidé nebyli vynecháni.

Tento článek by mohl být zajímavý i pro vás: Digitální měny centrálních bank

Zdroj: cryptopotato.com

#kryptoměny #krypto #věk #digitálníměny #technologie #PlatonLife

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.