Pokud jste si naspořili určitou částku peněz, rozhodně už není dobré ji držet na účtu nebo pod polštářem, protože v průběhu času bude mít stále menší hodnotu.
Finanční rezerva
Mnozí z nás vyrostli v domnění, že je třeba spořit určitou část příjmů, abychom měli finanční rezervu pro případ nečekaných událostí. Bohužel s vývojem doby se tato myšlenka vytrácí a je lepší hledat jiný způsob zhodnocování peněz než pouhé spoření. V dnešní době se v podstatě vyplatí žít "na dluh", protože se znehodnocením peněz klesá i hodnota vypůjčených peněz. Inflace tedy dlouhodobě snižuje reálné závazky dlužníků.
Inflace
Inflace ovlivňuje také například ceny nemovitostí. Vzhledem k tomu, že nabídka nemovitostí se v důsledku vyšší poptávky snižuje a nových nemovitostí se nestaví mnoho, protože ceny stavebních materiálů se zdvojnásobily nebo ztrojnásobily, rostou i ceny. To vytváří bublinu v cenách nemovitostí, a tím i riziko pro potenciálního investora, že získá nevýhodnou hypotéku. To je případ, kdy je skutečná cena domu nebo bytu mnohem nižší než nafouknutá cena, na kterou jste si vzali hypotéku. A když bublina splaskne, a to dříve či později splasknou všechny, zůstane vám splátka hypotéky za mnohem vyšší cenu, než je hodnota vaší nemovitosti, pokud byste se dostali do problémů se splácením a chtěli ji prodat. Takže se zdá, že ani investice do nemovitosti není v dnešní době dobrý nápad.
Existuje způsob, jak ochránit naše peníze?
Jak tedy ochráníme své peníze? Pokud nechcete žít na dluh, existuje kromě investice do léty prověřeného zlata, u kterého nošení, skladování a bezpečné placení může být velmi problematické, ještě jedna možnost. Touto možností je investice do digitálních měn. Nejlepší způsob, jak začít, je si to vyzkoušet s malým obnosem peněz a otestovat, jaká možnost je pro vás nejlepší. Nebo další možností je spořit každý měsíc malou částku, a to prostřednictvím například tzv. fixací. Prostě si ji uložte a zapomeňte na ni, ať vám přináší pasivní příjem. Pokud vás tato forma zaujala, můžeme vám nabídnout zabezpečenou peněženku, kde jsou vaše prostředky pojištěny stejně jako na bankovním účtu, s komfortem zákaznického servisu, lokalizací ve vašem jazyce a mnoha dalších možností.
Zdroj: mesec.cz