#krize
author

Ne každý může řešit krizi! 

Dříve nebo později navštíví každou firmu krize, je to doba, kdy je potřeba dělat nepopulární rozhodnutí. Počínaje drobnými restrikcemi jako je zrušení odměn až po ukončení pracovního poměru u některých zaměstnanců. Právě v době krize se ukazují opravdové schopnosti manažerů. Dokáže se manažer vypořádat s nekvalitou ve vlastním týmu, ukončit neefektivní aktivity, lajdákům sdělit, že je konec výmluv? Každý jsme jiný. Někdo to dovede, protože je více analytický a spočítá si, jak zachránit část zdravého týmu. Jiný je zase více vztahově orientovaný a dokáže vytvářet skvělé prostředí na pracovišti, které je vhodné pro rozvoj. Restrikce nejsou něco, co nedokáže zavést. V krizové situaci je vhodné jít cestou restrikcí a cestou nového rozvoje. Jen je nutné pro každou z těchto cest vybrat vhodné manažery. Když dobře vyberete, rychleji vyřešíte krizi. 

http://www.jak-krizovy-management.cz

#komunikace #krizovymanagement #vlastnicesta #podnikani #krize #byznys

photo
author

Potřebujete řešit krizi? Začněte stavem týmů.

Na krizi firmy většinou přijdete přes ekonomické nebo obchodní výsledky. Pokud se to stane, zkuste si zjistit, jak vidí stav svého týmu jeho manažer. Zaměřte se zda tzv. “z hlavy” ví zásadní informace, mezi které může patřit:

- kolik má členů týmu a kdo jsou klíčoví členové

- co je know how týmu a kdo ho “drží”

- kolik má zakázek nebo projektů

- kolik zakázek je rentabilních

- jaké má plány a jak je plní

- jaká rozhodnutí udělal při prvních nezdarech

- kolik rozdal odměn s ohledem na přínos týmu

- …

Otázek je mnohem více a závisí na typu firmy. Už jen tyto základní otázky Vám pomohou jasně určit, zda manažer zná tým a ví, co má dělat. Když se firma dostane do krize, má na tom vždy podíl management. Podle odpovědí se musíte rozhodnout, zda je manažer vhodný pro vyvedení firmy z krize.

 

#krize #management #vlastnicesta #byznys

photo