@jstrelec
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author

Ne každý může řešit krizi! 

Dříve nebo později navštíví každou firmu krize, je to doba, kdy je potřeba dělat nepopulární rozhodnutí. Počínaje drobnými restrikcemi jako je zrušení odměn až po ukončení pracovního poměru u některých zaměstnanců. Právě v době krize se ukazují opravdové schopnosti manažerů. Dokáže se manažer vypořádat s nekvalitou ve vlastním týmu, ukončit neefektivní aktivity, lajdákům sdělit, že je konec výmluv? Každý jsme jiný. Někdo to dovede, protože je více analytický a spočítá si, jak zachránit část zdravého týmu. Jiný je zase více vztahově orientovaný a dokáže vytvářet skvělé prostředí na pracovišti, které je vhodné pro rozvoj. Restrikce nejsou něco, co nedokáže zavést. V krizové situaci je vhodné jít cestou restrikcí a cestou nového rozvoje. Jen je nutné pro každou z těchto cest vybrat vhodné manažery. Když dobře vyberete, rychleji vyřešíte krizi. 

http://www.jak-krizovy-management.cz

#komunikace #krizovymanagement #vlastnicesta #podnikani #krize #byznys

photo
author

Potřebujete řešit krizi? Začněte stavem týmů.

Na krizi firmy většinou přijdete přes ekonomické nebo obchodní výsledky. Pokud se to stane, zkuste si zjistit, jak vidí stav svého týmu jeho manažer. Zaměřte se zda tzv. “z hlavy” ví zásadní informace, mezi které může patřit:

- kolik má členů týmu a kdo jsou klíčoví členové

- co je know how týmu a kdo ho “drží”

- kolik má zakázek nebo projektů

- kolik zakázek je rentabilních

- jaké má plány a jak je plní

- jaká rozhodnutí udělal při prvních nezdarech

- kolik rozdal odměn s ohledem na přínos týmu

- …

Otázek je mnohem více a závisí na typu firmy. Už jen tyto základní otázky Vám pomohou jasně určit, zda manažer zná tým a ví, co má dělat. Když se firma dostane do krize, má na tom vždy podíl management. Podle odpovědí se musíte rozhodnout, zda je manažer vhodný pro vyvedení firmy z krize.

 

#krize #management #vlastnicesta #byznys

photo
author

Potřebujete změnu komunikace v celé organizaci? 

Netečou informace kdy a kam mají. Pracovníci nečtou zápisy a nerespektují nařízení. To jsou jen jedny ze signálů, kdy si management uvědomí, že nefunguje komunikace a je třeba udělat zásah. Často se sahá ke školení komunikace. Jenže to tady není nejlepší řešení. Přeci všichni ví, že si mají sdělovat informace. Zkuste v takové situaci přistoupit ke zcela jinému postupu. Udělejte si nejprve mapu míst, kde vznikají a předávají se informace. Příkladem jsou např. porady, workshopy, hodnocení pracovníků, pracovní skupiny apod. Nefunguje-li komunikace, dochází v těchto místech k nějakým zcela konkrétních chybám. Ty je zapotřebí napravit a ne školit celé týmy, aby si všichni uvědomili, že mají komunikovat. Při analýze můžete najít např. problém, že zápis z porady dostávají účastníci až po 2 dnech nebo že si nikdo nepíše vlastní úkoly a do společné databáze se raději nedívají nebo manažer se chová silně direktivně a nemá respekt ….. Jedno malé doporučení na závěr - pro analýzu je vhodné použít někoho zvenčí. Nemá na očích klapky Vaší firemní rutiny.

#komunikace #mapakomunikace #vlastnicesta

photo
author

Buďte v krizi se svými lidmi 

V době krize se všechno mění a hlavně padá jistota a pocit bezpečí. Manažer nemůže závazně nic slíbit a rozhodně nemůže rozdávat peníze a bonusy, na které si firma nevydělá. To vše do doby, dokud nejsou zajištěny existenční potřeby firmy. Nejistotou trpí vlastně všichni. Manažer přeci může podpořit jistotu, aniž by to firmu stálo jedinou korunu. - “Být se svým týmem.” Když zaměstnanci vidí, jak manažer pracuje na změně, jak realizuje jedno opatření za druhým. Vidí, jak opatření přináší krůček za krůčkem změnu a vedou firmu z krize, právě to posiluje jejich jistotu, že krizi zvládnou. Navíc to posiluje víru ve schopnosti manažera.  

#krize #management #vlastnicesta

photo