08.01.2020 5 minut čtení

Mohl by u vás fungovat čtyřdenní pracovní týden? Nejdříve si projděte tyto body

Některé společnosti už s čtyřdenním pracovním týdnem neexperimentují, ale plně ho zavádí jako trvalou praxi, která má pozitivní měřitelné výsledky. Pokud to má ale fungovat, není jednoduché takovou změnu uvést do praxe. Zde je pár tipů, jak na to.

O čtyřdenním pracovním týdnu jsme zde již psali dvakrát. Poprvé v souvislosti s experimentem Microsoftu, který v Japonsku na 4 týdny zavedl čtyřdenní pracovní týden a zaznamenal nárůst produktivity. Druhá zmínka byla v souvislosti s vyjádřením expertky na time management, Laury Vanderkam, která uznává výhody čtyřdenního pracovního týdne, ale zároveň varuje před jednou nevýhodou.

Dnes se podíváme na společnost, který tento experiment také vyzkoušela a nakonec u něj zůstala a ze čtyřdenního pracovního týdne udělala trvalou praxi. Mezi zaznamenané výsledky patří vyšší produktivita, lepší morálka a zvýšené zisky. Touto odvážnou společností je Perpetual Guardian působící na Novém Zélandu.

Společnost založil Andrew Barnes, podnikatel a filantrop. A především také autor knihy "The 4 Day Week" a velký zastánce čtyřdenního pracovního týdne. V uvedené knize zdůvodňuje, proč je čtyřdenní pracovní týden tak dobrý nápad, a také vysvětluje, jak ho zavést, protože aby splnil svůj účel, nelze jen vyhlásit zkrácení pracovní doby o jeden den, ale naopak musí být dodrženy určité postupy.

Těchto 8 kroků Barnes v knize doporučuje každému, kdo o čtyřdenním pracovním týdnu uvažuje:

1) Ujasněte si svůj cíl

Čtyřdenní pracovní týden je pouze jednou z možností, jak dosáhnout flexibilnější práce a lepší work-life balance a i podle Barnese to nemusí být pro každou společnost nejvhodnější řešení. A také dodává, že je potřeba mít jasně definované a měřitelné cíle, aby bylo možné určit, zda se je daří naplňovat.

2) Najměte odborníky mimo společnost

Ideální testovací provoz by měli navrhnout nezávislí odborníci, aby nemohlo dojít k tomu, že si podmínky nastaví výhodně pro sebe a své potřeby. Společnost Perpetual Guardian spolupracovala s akademickými vědci, kteří navrhli pilotní test i systém měření klíčových faktorů.

3) Získejte údaje o klíčových metrikách

Mezi klíčové metriky se určitě bude řadit zapojení a produktivita. Další parametry se budou lišit dle typu společnosti. Aby byl test účinný, je potřeba získat hodnoty klíčových metrik ještě před oznámením, že takový test bude probíhat. Důvod je jednoduchý - oznámení testovacího režimu čtyřdenního pracovního týdne by ovlivnilo produktivitu ještě před jeho spuštěním a výsledky by pak nebyly objektivní.

4) Spusťte testovací režim

Už v průběhu testování se snažte vyhodnocovat výsledky. Společnost Perpetual Guardian původně plánovala testování po dobu 6 týdnů, ale v průběhu této doby plány změnili a pokus prodloužili na 8 týdnů pro získání více dat. Výsledky porovnávejte zvlášť pro jednotlivá oddělení i napříč celou společností. Není důležitý jen celkový výsledek, ale i dílčí hodnoty.

5) Nepřeceňujte plán

Barnes měl pro svou společnost jednoduchý plán a zároveň podmínku. Pravidlo 100-80-100. To znamená, že zaměstnanci dostávali 100 procent své mzdy za 80 procent jejich času, ale museli odvádět 100 procent dohodnuté produktivity a výkonnosti. Pokud zaměstnanci zvládali jednotlivé cíle produktivity dohodnuté se svými manažery, mohli skutečně za plnou mzdu pracovat pouze 4 dny v týdnu.

6) Poraďte se s právníky

V tomto bodu bude záležet na zemi, ve které podnikáte. Konkrétně Barnes má společnost na Novém Zélandu a musel řešit s právníky jak postupovat, aby vše bylo v souladu s místními zákony, když na omezenou dobu, anebo později natrvalo nabízí čtyřdenní pracovní týden.

7) Očekávejte úspěchy i neúspěchy

Společnost Perpetual Guardian dosáhla většinou pozitivních výsledků, ale nebylo to bez komplikací. Například některé týmy kvůli zkrácenému pracovnímu týdnu a tím i zkráceným termínům zažívaly zvýšený stres a tlak na dosažení požadovaných výsledků. Některé další týmy zase musely pracovat 10 hodin denně, aby zvládly požadované množství práce. Ačkoli tedy pracovali pouze 4 dny v týdnu, výsledný počet hodin byl stejný jako při klasické pracovní době a pěti dnech práce.

8) Vyžadujte zpětnou vazbu

Různí lidé mají občas dobré nápady a cenné poznatky, takže je dobré dbát na to, aby každý nejen mohl vyjádřit svůj názor, ale také aby to každý skutečně udělal.

---------------------

Na závěr se nabízí otázka, zda bude čtyřtýdenní pracovní týden fungovat i ve vaší společnosti. Nelze ale jednoznačně odpovědět. Je jasné, že jsou organizace, kde to rozhodně fungovat nebude, ale na druhou stranu jsou společnosti, kde jsou s tímto systémem velmi spokojení. Chcete-li zjistit, zda to bude fungovat i u vás, nezbývá nic jiného, než to v testovacím režimu vyzkoušet.

#podnikani #pracovnidoba #pracovnityden #efektivita #produktivita #navod #postup

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.