David Manych z Natlandu: "Nový svět bude stále fungovat dle zákona nabídky a poptávky, ale růst není všechno."
K dalšímu z našich investičních rozhovorů si s námi sedl David Manych, managing partner investiční skupiny Natland, která investuje mj. do private equity nebo realitního trhu. Jaké investiční příležitosti a rizika dnes i do budoucna na trhu vidí?
Už jste viděli rozhovor s českým šlechticem Constantinem Kinským? Ne? Nevadí. Můžete se podívat nyní!
Zajímá vás, jak české bohaté rodiny spravují svůj majetek a přistupují k bohatství? Přečtěte si rozhovor s Petrem Vítem, který nejen že je členem jedné HNWI rodiny, ale také profesionálním správcem rodinného svěřenského fondu, členem rodinné rady a investičním poradcem. Své celoživotní osobní i pracovní zkušenosti Petr využívá k pomoci dalším HNWI rodinám se správou a plánováním jejich rodinného podnikání a bohatství.
#wealth #familygovernance #familybusiness #interview
https://wmag.cz/petr-vit-od-rodinneho-podnikani-ke-sverenskemu-fondu-a-sprave-majetku/
Co se děje na legislativním odboru MS ČR kolem evidence svěřenských fondů? To se dozvíte v rozhovoru s A. Hexnerem z legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti.
#departmentofjustice #interview #trust
?Chci více vydělat aneb efektivní práce se zdroji (nejen lidskými)
Neefektivita, prostoje, špatná nebo žádná příprava, žádný cíl, žádné nebo naopak překomplikované procesy.
Co je to nástupnictví a proč se mu chytré firmy intenzivně věnují?
Neboli Succession planning. Co to je to je a jak se používá? Kde jsme k tomu přišli?
Nástupnictví, jako celá řada procesů v lidských zdrojích, pochází z armády. Zdá se vám to divné? Mně ne. Uvedu na příkladech, co to je a jak s tím pracovat.
David Fogad: Čistý výnos z investice do nemovitosti by měl dosahovat alespoň 6 % p.a.
David Fogad je zkušeným manažerem s dlouholetými zkušenostmi na nemovitostním trhu. V současné době působí ve vedení jednoho z českých realitních fondů. Proto také vznikl tento rozhovor. O současném nemovitostním trhu nám může mnoho prozradit.
Co odpovídat na nejčastější a nejzáludnější otázky personalistů a co si raději nechat pro sebe?
Nebudeme se zabývat absurdními otázkami, které sice někdy také padnou, ale jen ve výjimečných případech. Raději si řekneme odpovědi na ty běžné otázky, které zcela jistě uslyšíte od většiny personalistů.
Jak CEO Google před 15 lety jednou odpovědí během pohovoru udělal dojem... a nakonec byl přijat
Každý uchazeč o pracovní místo vždy chce, aby při pohovoru jeho odpovědi co nejlépe vystihly, proč je lepší než ostatní kandidáti. Ti nejlepší umí bez problémů odpovědět i na záludné otázky, jež je mají vyvést z míry. Jenže co když odpověď nevíte?
Co odpovědět, když na pohovoru dostanete otázku: "Kde se vidíte za 5 let?"
Pokud bychom si chtěli udělat seznam nejtradičnějších otázek, které můžete při pohovoru dostat, tato by pravděpodobně na bedně nechyběla. Ne každý na ni ale dokáže bez problémů odpovědět - vyžaduje totiž racionální pohled do budoucnosti.
CEO se podělil o nejlepší odpověď, jakou za 20 let při pohovoru na "řekněte mi něco o sobě" dostal
Pokud se budete ucházet o jakoukoli atraktivnější práci, ve které aspoň trochu záleží na vaší osobnosti, nepochybně tuto otázku nebo nějakou její alternativu dostanete.