Digitální euro: co to znamená pro české investory?
Evropská centrální banka (ECB) je v pokročilé fázi příprav na zavedení digitálního eura – nové formy peněz centrální banky v elektronické podobě.
Evropská centrální banka (ECB) je v pokročilé fázi příprav na zavedení digitálního eura – nové formy peněz centrální banky v elektronické podobě.
Celková hodnota aktiv v rámci společensky udržitelného investování by během následujících pěti let měla v Evropě dosáhnout 7,6 miliardy euro a dostat ESG fondy mezi mainstreamové investiční produkty.
Vyplatí se investice do domény s koncovkou .EU? Zvlášť, když teď stojí pouze 270 Kč na 10 let? Ano i ne. Záleží, kam směrujete váš business. Na to vám odpovím v jednoduchých otázkách.
Že evropský akciový trh zaostává za tím americkým je vcelku jasné. Smutné na celém faktu však je, že Evropa už zaostává i za samotným technologickým sektorem.
Legendární Warren Buffett měl na letošním on-line setkání akcionářů své Berkshire Hathaway pro investory prostý vzkaz – „Never bet against America.“
Velmi trefný a zároveň i smutný článek od @LukasKovanda. Snad ještě není úplně pozdě, nicméně je potřeba se tomu postavit čelem. #evropa #ekonomika #technologie
Koronavirová pandemie jasně ukázala, jak moc je Evropa závislá na Asii, zejména na Číně a Indii, pokud jde o výrobu zdravotnických přístrojů a vybavení, ale i účinných složek běžně užívaných léčiv.
Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS.
Evropský automobilový průmysl se od začátku letošního roku nachází v nezáviděníhodné situaci. Kvůli poklesu prodeje a výroby v Evropě byl ovšem obtížný již minulý rok.
Dlouhodobé hospodářské jizvy, pokles životních standardů, vysoká nezaměstnanost a oslabení investic. Byť to tak v tuto chvíli z našeho pohledu nemusí vypadat, měli bychom se dle této organizace připravit na jeden z těchto dvou krizových scénářů.
Rozhovor s dlouhodobě nejúspěšnějšími makléři BHS.
Pokračování rozhovoru s Leošem Jirmanem, portfolio manažerem BHS, který na kapitálovém trhu působí od roku 1992.
Ultra-bohatí obyvatelé naší planety pravděpodobně nejsou těmi prvními, nad jejichž finančními ztrátami v důsledku chaosu způsobeného pandemií koronaviru uroníte slzu. Na druhou stranu, 400 miliard dolarů vážně není málo.