02.02.2020 5 minut čtení

Ti nejlepší z nejlepších doporučují tyto ranní rutiny, které fungují a trvají méně než 10 minut

Každý má nějakou ranní rutinu. I Musk, Branson, Vaynerchuk nebo Winfrey. Jejich aktivitami se můžeme inspirovat a přijmout je za své. Celý následující den díky tomu získá nový náboj a vy budete mít energie na rozdávání.

Nemohlo by tajemství k vašemu úspěchu být stejně jednoduché, jako je nastavení budíku o něco dříve? Ale pozor. Nastavit budík je jednoduché, ale opravdu vstát už je náročnější. Mimochodem, tohle není návod k tomu, abyste vstávali ráno dříve. O mýtu časného vstávání už jsem psal.

Ačkoli to není návod pro dřívější vstávání, je pravdou, že Tom Corley ve své studii zkoumal několik self-made milionářů a zjistil, že téměř polovina z nich vstává o více než tři hodiny před tím, než zahájí svůj pracovní den. To mi trochu připomíná nekonečný ranní rituál špičkového realitního makléře, jen s tím rozdílem, že on nevstává o tolik dříve, ale začíná pracovat o tolik později.

Ať už člověk vstane dříve, nebo začne pracovat později, jsou činnosti, které se ráno vyplatí dělat. Díky nim je pak pracovní den mnohem snazší:

Steve Jobs - dobijte svou motivaci

Po vhodně dlouhém a hlubokém spánku jste připraveni na práci. A když ráno několik chvil věnujete přemýšlení, uděláte to nejlepší možné. Příkladem nám může být zesnulý Steve Jobs, který začínal každý den otázkou, kterou kladl sám sobě. Ptal se: "Kdyby tohle byl poslední den mého života, chtěl bych dělat to, co se dnes chystám dělat?" Jednoduchá otázka, která vám o vás samotných mnoho prozradí. Tony Robbins provádí desetiminutovou formu meditace, která má za cíl přizpůsobit myšlenky a emoce tak, aby mohl prožít den ve svém nejlepším možném stavu. Nemusíte ale ráno jen meditovat nebo si klást otázku jako Steve Jobs. Můžete o sobě přemýšlet, číst si, poslouchat podcasty, prohlížet si své fotky,… Najděte si činnost, která vás motivuje a ráno vám dá potřebný impulz.

Oprah Winfrey - zacvičte si

O pozitivních účincích cvičení toho bylo vyřčeno a napsáno mnoho. Namátkově z mých článků například: "Podnikání? Učení nové řeči? Zdravá strava? Cvičení? Budujeme nový návyk krok za krokem" nebo "Několik pádných důvodů, proč by každý podnikatel měl začít den cvičením" ale také "Bez pohybu na skutečný úspěch zapomeňte. Přitom stačí i malá zátěž". Cvičení je zkrátka dobré pro tělo, mozek i duši. Pokud se s tímto tvrzením nedokážete ztotožnit, projděte si dva poslední uvedené články. Výhody plynoucí z cvičení si plně užívá Oprah Winfrey, která má každé ráno vyhrazenou hodinu na fyzickou aktivitu. A ze známých osobností není jediná. Arianna Huffington svůj den začíná meditací a cvičením jógy. Nemusíte se ale děsit, že bude potřeba vstávat o hodiny dříve. Podle studie z roku 2018 může mít pouhých 10 minut lehkého cvičení za následek významné zlepšení paměti v průběhu celého nadcházejícího dne.

Elon Musk - vytvořte si plán

Dobrý plán pomůže stanovit priority a držet se toho, co potřebujete, abyste šli vstříc svým cílům. Určení, kdy je nejlepší čas na řešení různých druhů úkolů může pomoci zvýšit výkon i snížit stres. Příkladem ve vytváření dobrých plánů je Elon Musk, o kterém je známo, že si jeden čas plánoval své denní aktivity již od rána po pětiminutových blocích. Tím zajistil nulové nebo minimální plýtvání časem a maximální soustředěnost na potřebné úkoly.

Gary Vaynerchuk - šiřte radost

Šířit pozitivní energii a radost může být stejně jednoduché jako pozdrav "dobré ráno". Úsměv i pozitivní nálada jsou nakažlivé a posílání pozitivních signálů do vašeho okolí zlepší den nejen druhým, ale také vám samotným. Studie z roku 2011 zjistila, že nálada, jakou máte ráno, dokáže ovlivnit produktivitu celého dne. O tom zřejmě ví podnikatel a investor Gary Vaynerchuk, protože jeho ranní rutina spočívá v tom, že cestou do práce telefonuje se svou rodinou a baví se o pozitivních věcech.

Richard Branson - buďte s blízkými

Lidé, které máte rádi, jsou pro vás pravděpodobně důležití. Začněte den tím, že je upřednostníte před vším ostatním. Naše mezilidské vztahy ovlivňují všechny aspekty života a čas na jejich budování tedy ovlivňuje náš úspěch. Richard Branson se ráno věnuje své rodině a rodinným závazkům. Jeho zvyk je v souladu se studií z Harvard Medical School, která zjistila, že úspěch závisí více na dobrých vztazích než na čemkoli jiném včetně inteligence. Jednoduchá snídaně s člověkem, kterého si vážíte, může způsobit, že se po celý den budete cítit lépe.

-------------------

Pamatujte, že nejde o to slepě následovat chování úspěšných. Jde o to najít si, co vám bude vyhovovat a bude to pro vás prospěšné. Výhoda toho, že známe činnosti úspěšných, spočívá v tom, že oni jsou veleúspěšní a „něco“ dělají. Je tedy pravděpodobné, že by to mohlo fungovat i u dalších lidí. Není to záruka, ale je to předpoklad.

#osobnirozvoj #rutina #rano #start #jobs #musk #branson #oprah #vaynerchuk #uspech #motivace #inspirace #energie

Hodnocení: +17
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.