Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
07.01.2020 5 minut čtení

Podnikáte a nemáte moc důvodů k úsměvu? Zde je hned několik pádných

Usmívat se, když k tomu není důvod, by se na první pohled mohlo zdát nelogické. Ale úsměv má mnoho pozitivních účinků, tak si k němu pojďme důvody najít, ať z úsměvu také můžeme mít prospěch.

Žijeme ve zvláštní době plné stresu a shonu. Lidé jsou většinou zamračení a k úsměvu mají velmi daleko. Když už se najde nějaký usměvavý jedinec, pak si o něm nejspíše druzí myslí, že si právě šlehnul svou dávku, protože „se přeci normální člověk nemůže usmívat“.

Práce plná náročných úkolů k pozitivní náladě a touze po úsměvu většinou také nepřidá. Jeden telefonát za druhým, jedna schůzka za druhou, samé nepříjemné a protivné maily. Drzí a nespolehliví podřízení, povýšení šéfové,… Doufám, že nikdo z vás nezažívá tohle všechno najednou, ale v něčem z toho se jistě najdete. A to je cílem, ale dále už jen pozitivně.

Dobrá nálada a smích jsou významnými činiteli v oblasti duševního i fyzického zdraví. Pomáhají bojovat s nemocemi a jsou prevencí proti nim. V posledních letech přibývají i odborné studie, které se tomuto tématu věnují. Lékaři například našli jistou spojitost mezi dobrým zdravým, dlouhověkostí a usmíváním se.

Úsměv může být skutečný, to znamená, že je reakcí na nějaké pozitivní okolnosti, které vás k úsměvu donutí, ačkoli nebylo vaším záměrem se usmívat. Také ale může být cílený, to znamená, že se o něj vědomě snažíte. I takový úsměv může mít efekt.

Úsměv nás dělá atraktivnější

Pamatujete si na přednášku nebo prezentaci toho zachmuřeného chlapíka z druhého oddělení? Asi těžko, anebo v negativním slova smyslu. Za to energický a pozitivní projev si většinou pamatovat budete. Jsme totiž přirozeně přitahování k lidem, kteří se usmívají. Jde totiž o skutečný faktor fyzické přitažlivost. Naštvané obličeje nás odhánějí, laskavé přitahují. Pamatujte na to, až budete mít nějaké jednání a dejte si záležet, ať druhé svým projevem neuvedete do deprese, ale ať naopak vzpomínají na váš laskavý a pozitivní projev.

Úsměv uvolňuje stres

Jakýkoli veřejný projev v lidech často budí pocit nervozity, a to se pak podepíše i na jejich výrazu v obličeji. Úsměv a pozitivní nálada ale pomáhají stres snižovat. Nejdříve možná půjde o trochu křečovitý výraz, ale to se časem spraví. Usmějte se na své posluchače, i když jsme ve stresu. Zlepšíte tím svůj projev i atmosféru v celé místnosti.

Úsměv je nakažlivý

Když budeme pokračovat v situaci nastíněné u předchozího bodu, pravděpodobně svým úsměvem druhým zvednete náladu. Nečekejte zázraky, ale minimálně už se na vás nebudou mračit, tak jako když jste přišli do místnosti. Část mozku, která stojí za úsměvem, respektive za výrazy tváře, do určité míry pracuje automaticky, takže někdy úsměv může být i nevědomý, protože zkrátka automaticky napodobíme druhou osobu.

Úsměv posiluje imunitu

Kdo by chtěl být nemocný, ať se dále mračí. My ostatní se budeme usmívat, protože vedlejším účinkem úsměvu jsou lepší funkce imunitního systému. Podle jednoho výzkumu to funguje díky tomu, že když se usmíváme, jsme uvolněnější (díky uvolnění některých neurotransmiterů) a proto imunitní systém dokáže pracovat lépe a dokonce se prý i zlepšuje.

Úsměv snižuje krevní tlak

Když už jsme zmínili imunitu, nelze opomenout i měřitelné snížení krevního tlaku. Jedna studie dokonce vybízí k tomu, že je možné si tento projev úsměvu vyzkoušet i doma, tedy pokud máte monitor krevního tlaku. Postup by měl být takový, že budete několik minut číst neutrální informace. Pak se začnete cíleně na několik okamžiků usmívat. Přístroj by měl zaznamenat měřitelný rozdíl.

Úsměv nás dělá mladší

Bude generace, které se to líbit nebude, ale všichni ostatní budou rádi působit mladší, a to je díky úsměvu možné. Člověk, který se usmívá, působí přitažlivěji a vypadá mladší. Mohou za to svaly, které se při úsměvu zapojují.

S úsměvem roste sebevědomí

Lidé, kteří se pravidelně usmívají, se podle studií cítí více sebevědomí a je pravděpodobnější, že dosáhnout společenského postavení. Když se opět vrátíme k některé z modelových situací, vyzkoušejte úsměv na jednání. Nezískáte tím zázračné vědomosti, které povedou k úspěšnému obchodu, ale možná zjistíte, že na vás budou lidé reagovat trochu jinak, protože se sami budete cítit lépe. Sebevědomě.

Pomáhá zůstat pozitivní

Zkuste se teď usmívat. A nyní přemýšlejte o něčem stresujícím nebo negativním, ale zároveň se snažte stále usmívat. Je to hodně náročné, skoro až nemožné. I když je totiž úsměv nucený nebo uměle vyvolaný, posílá do mozku pozitivní signál. To vám pomáhá zůstat dál od stresu, depresí a zbytečných starostí.

Nepřežeňte to

Jestliže se rozhodnete využít uvedené tipy a na příští poradě se více usmívat, pozor na to, abyste to nepřehnali. Když se při rozhovoru s druhým člověkem budete od začátku do konce usmívat, a to i když budete mluvit o negativních věcech, bude to působit opravdu zvláštně. Váš výraz obličeje by měl zrcadlit probírané téma, a když je to vhodné, můžete se usmívat.

#podnikani #osobnirozvoj #usmev #pozitivni #nalada #uspech #sebevedomi #inspirace

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
7 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
5 minut
6 minut
7 minut
7 minut
5 minut
5 minut
6 minut