Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
24.02.2021 12 minut čtení

Zvažujete nákup bitcoinu? Odpovědi na 5 největších obav, nad kterými nyní pravděpodobně přemýšlíte

Bitcoin má za sebou v posledních 12 měsících masivní růst, stále více lidí jej začíná řešit a největší krypto-býci navíc opakují, že "tohle je teprve začátek". Pokud vás tato euforie také zastihla, možná teď řešíte některou z těchto palčivých otázek.

"Pravděpodobně dojde na 100 000 $, pak 150 000 $ a pak i na 200 000 $," komentuje svůj pohled na další vývoj bitcoinu Chamath Palihapitiya, zakladatel a CEO společnosti Social Capital, který se stal loni velmi známým díky svým úspěchům s uváděním startupů na burzu skrz SPAC společnosti. "Za jak dlouho? To nevím, pět nebo deset let, ale dostaneme se tam," dodává investor a miliardář.

Bitcoin už dnes zdaleka není jenom nějaký prazvláštní výstřelek skupinky ajťáků. Z kryptoměn se stává stále populárnější investiční aktivum, které už zkrátka není…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +33
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pro mnohé je a bude obtížné přijmout fakt, že jsou poprvé plně zodpovědní za své peníze.

  +12
  • Naprosto přesně.

   +1
  • @petrplechactradecz @tomasdurcak Všichni by to chtěli, Ale málo kdo to dokáže. Viz například projekty kdy jen tak v dobré víře ve výdělek dáte někomu k dispozici statisíce v kryptu a vůbec ho neznáte. Znáte se jen přes net. To by jste s FIATem přece neudělali. Ale v kryptu je to běžné.

   +1
 • Pěkný článek, o bezpečnost samotných bitcoinů bych se asi až tak nebál - jsou podle mne dobře chráněny blockchainem. To je větší riziko, že vlastník k nim ztratí klíč... To už se v mnoha případech stalo. Větší riziko i já vidím v možné intervenci státu - pokud by kryptoměny začaly nahrazovat ve větší míře běžná platidla, státy by ztratily kontrolu nad ekonomikou a jejími nástroji, FED by mohly rozpustit. A to žádný stát asi nepřipustí. Přece jen potřebuje ekonomiku ovládat úrokovými sazbami, podpůrnými balíčky, řídit inflaci atd. Potřebují i vybírat daně, financovat důchody, armády, zdravotnictví, výstavbu silnic... Kdyby si všichni mezi sebou jen vyměňovali bitcoiny, stát by nic nedostal, pokud by nezavedl bitcoinové zdanění... Po tom ale vlastníci bitcoinů jistě netouží. Takže tu nejspíše budou paralelně dva finanční systémy - flat a krypto...

  +4
  • Co se týče Bitcoinu jako sítě, tak není chráněna blockchainem, ale výpočetním výkonem (hashratem), jen pro upřesnění. Jak píše @petrplechactradecz, bitcoin je o maximální odpovědnosti. Pokud si dobře schovám klíče, nebo použiji Shamir backup, není čeho se bát. A zapamatovat si 24 slov není nic složitého. Pak mám svoje jmění v kryptoměnách uložené jen ve svojí hlavě a můžu svobodně cestovat kam chci.Zákaz bitcoinu a kryptoměn je dvousečná zbraň a státy si to moc dobře uvědomují. Až bitcoin začne nahrazovat fiat (což se úplně pravděpodobně nestane) už bude na zákazy pozdě. Pár takových států se samozřejmě najde, třeba Indie. Ale těm taky brzo dojde, že to takhle dál nepůjde a že i oni přicházejí o zisky, například z daní. To je jak zakazovat elektřinu nebo internet....chvíli to může fungovat, ale né pořád. V Nigérii se např. kvůli zákazu traduje bitcoin o mnoho více, než je cena na burzách https://www.coindesk.com/in-nigeria-one-bitcoin-can-cost-68000-heres-whyKaždopádně souhlasím, že bitcoin a fiat tu nějakou dobu budou fungovat spolu. Bitcoin může fungovat jako komplementární....chtěl jsen napsat měna...peníze. Ikdyž se dlouhodobě mezi sebou vylučují.

   +2
  • @martinDraha  Četl jsem něco jiného, ale nebudu protestovat - já jsem na kryptoměny celkem amatér neznalec, vy se v tom pohybujete mnohem více a lépe. Já se pohybuji v technologických akciích... :-)

   0
  • Samozřejmě se mohu plést, ale dnes bych se už úplně o extrémní regulaci neanonymních kryptoměn nebál, naopak spousty velkých amerických hráčů v tom již mají peníze a úplně nevidím teď motivaci to blokovat. Samozřejmě danění atd. je něco jiného.Ono je navíc dost možné, troufnu si říct i pravděpodobné, že státy nakonec využijí některé z nabízených technologií a nabídnou vlastní státem backovanou kryptoměnu.Zatím nejpřísnější regulaci se objevují v řekněme ne zcela demokratických zemích. Což naopak podporuje zájem o krypto.

   0
  • Bitcoin je velmi volatilní, používát ho jako měnu by bylo šílené (ikdyž česko je kocorukov..) Takže bych se nebál.

   0
Doporučené příspěvky
8 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
8 minut
7 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
8 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
7 minut
8 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
8 minut
7 minut