@cleverity
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Radek Pohnán
@cleverity

Takto vypadá "nově" upravené rozhraní #gmail. Jedná se prakticky o integraci aplikace Google Chat do rozhraní Gmailu. Rozhodně zajímavá je možnost vytváření místností. Pod místností si můžete například představit #projekt, který může být jen pro interní členy nebo i externí uživatele. Kromě možnosti Chatu, pak máte možnost přikládat soubory z #googledrive (oprávnění se nastaví dle vaší volby), ale i úkoly. Soubory se pak otevírají v nové záložce, ale nativní dokumenty by dle poskytnutých obrázků měly být "na přímo" integrovány. Co si o novince myslíte?

photo
Hodnocení: +3
author
Radek Pohnán
@cleverity

Google doplnil v #GSuite v aplikaci #GoogleContacts 👥 Google Kontakty funkcionalitu koše. Vymazané kontakty zůstanou v 🗑️koši po dobu 30 dní. Vy tak máte možnost obnovit omylem smazané kontakty 👍.

photo
Hodnocení: +3
author
Radek Pohnán
@cleverity

Ano, poštovní služby (e-maily) tady byly dříve než Internet, tak jak jej známe dnes. Takže je to taková "fosilie" v kontextu převratných věcí v IT. Teď #Basecamp představil hey.com aneb Imbox. Já jsem také už fosilie, a tak popravdě mám rád #Gmail. Robustní služba, která vesměs dělá to co potřebuji. Samo, spousta věcí by se dala vylepšit. Tak jsem si tento týden na základě podnětů udělal tuto hračku (viz. levý panel). Inspirace #Bumerang, guru Pavel Minář atd. Kolo už prostě nevymyslím.

 

Každopádně mám k tomu pár tipů - od automatické spuštění odpalu a příjmu všech zadržených e-mailů v čase, který mě vyhovuje. Třeba po obědě:) Anebo blokace atomového červeného tlačítka "! Uvolni všechny zadržené e-maily!" dokud nevložím #heslo typu: "Dobro je prisjetiti se da prividno prav prut prema cilju predstavja u stvari pravodlivo krivudanje".

 

To by mohlo být dostatečně motivační k odolání pokušení. A proč to vše? Email vás jako jiné podněty dokáže rozptylovat. A tak jej vyřizujeme ve vhodnějších časech. Při tom schránku třídíme.... Povídám o tom třeba na školeních. Tak mě napadá, chtěli byste článek?

 

Tento obrázek nemá žádný alternativní popisek

photo
Hodnocení: +3
author
Radek Pohnán
@cleverity
Chcete se zbavit chaosu v poště Gmail #gmail?

Nevíte, jak si zorganizovat poštu v Gmailu? Máte v doručené poště neskutečný „binec“? Nevíte, jak si označit důležité nebo nevyřešené emaily? Chtěli byste ušetřit, několik dní ročně? Chcete se naučit, jak automatizovat jednoduché věci - štítky, archivace, automatické odpovědi? Chcete se naučit, jak poslat e-mail v konkrétní čas? Nebo se vám bude hodit odložit e-mail? A proč to vlastně dělat?

To vše s navíc několika dalšími tipy povím na online školeních nebo webinářích... Odkaz (https://www.cleverity.cz/webinare-g-suite/webinar-jak-se-zbavit-chaosu-v-gmailu/), mějte pěkný den.
photo
Hodnocení: +5