22.11.2021 4 minuty čtení

Jaký je život po boku Remarkable 2?

Jen jedno slovo? Klidný. Tichý. Soustředěný. Nebudu zde popisovat Remarkable 2, na webu je jich mnoho. Snad jen, že se jedná se o velice elegantní, „minimalistické“ zařízení pro práci s vaším vyšším já...

Jaký je život po boku Remarkable 2?

 

Jen jedno slovo? KlidnýTichýSoustředěný.

Nebudu zde popisovat Remarkable 2, na webu je jich mnoho. Snad jen, že se jedná se o velice elegantní, „minimalistické“ zařízení.

K čemu všemu jej zapínám? 

Pokud si něco potřebuji přečíst. To něco jsou ePub knihy. Ale také články z webu, které mě zaujmou, ale chci si je přečíst později. Zpracovávám na něm také dokumentaci nebo různé návrhy, zpravidla ve formě PDF souborů. To však by vzhledem k ceně a k jiným možnostem nebylo asi úplně ono.

Jak s Remarkable 2 pracuji?

V knihách si označuji myšlenky, které mě zaujali. Napsal jsem si „udělátko“, které označené myšlenky, zaslané z Remarkable ve formě PDF dokáže zatřídit v Google disku do patřičné adresářové struktury. Google disk umí božsky a velice rychle prohledávat zachycené myšlenky.

Obdobně pracuji s anotacemi v PDF. Ty primárně archivuji, případně je rovnou vypouštím do světa k dalšímu zpracování. E-ink tablet je černobílý. Pokud však PDF zobrazíte například na notebooku, anotace budou podbarveně žlutě.

Drobná odbočka. V mém případě se nejedná o propracovanou organizaci poznámek jako takových. Rád vás však odkáži na nový počin od Melvilů s názvem Jak si dělat chytré poznámky (sám ještě uvidím, co vše si upravím:).

Podobně Remarkable využívám jsou vlastní zápisy a poznámky. Většinou zápisy ze schůzek, projektů ale i okamžité nápady (díky za ně, pokud přijdou) atd. I když má e-ink tablet vlastní sadu šablon, přiznám se, že jsem si pro test vytvořil své vlastní. Jednak díky šabloně dokáži zápisy na Google disku najít. Testoval jsem několik možností a používám kombinaci šablony a názvu souboru (např. šablona ze schůzky je označená Meeting Log, při poslání do Google disku jen v Remarkable nastavím název souboru). Kombinací klíčových slov jsem schopen konkrétní zápis z jednání dohledat.

Další činnost? Prostě čmárám. Snažím se nejspíše vracet ke kořenům (myšleno psát úhledněji) a v tomto je e-ink verze tabletu geniální. Chybu jednoduše odstraním a celkový zápis je úhlednější. S tabletem pracuji stejně jako s blokem, a tužkou. Zařízení dokáže psaní na papír příjemně evokovat. K tomu máte po ruce více možností psacích potřeb.

No a nakonec mám jednu třešničku na dortu. Remarkable 2 může zároveň sloužit jako whiteboard pro vaše online meetingy. Přes aplikaci na notebooku dokáži přenášet přesně to, co na tabletu tvořím. A to včetně virtuálního ukazovátka. Pro online školení a prezentace je velice pěkná a „osvěžující“ možnost. 

 

Vlastní šablony, PDF notebooky?

VLASTNÍ ŠABLONY

Ano, vytvářím si vlastní šablony. Například pro zápisky stylem BuJo. Ten navíc rozšiřuji o kolekce, sledování zvyků ale i jiné motivační nezbytnosti. 

Výhody a nevýhody uvedeného řešení 

+ Design předlohy, šablony tak jak potřebujete

+ Organizace dat přesně dle vás

+ Pomocí vhodně napsaných textů v šabloně je dokážete lépe vyhledávat (Google disk)

- Při update firmware je ale musíte znovu nahrát (jinak nepřečte poznámky, které jste do nich vepsali)

- Musíte mít aplikaci, která šablony umí nahrávat (Win OS zdarma, Mac OS placená)

- Přece jen trochu složitostí a možná, že vám výchozí šablony budou nakonec plně dostačovat

PDF ŠABLONY A NOTEBOOKY

Můžete používat podobně, jako v předchozím příkladě. 

Výhody a nevýhody uvedeného řešení 

+ Dokážete je jednoduše nahrát do Remarkable (vlastní aplikace)

+ Pokud tvoříte PDF „notebooky“, tak můžete použít stránky propojit odkazy

+ Po update firmware tabletu je můžete stále používat

- Struktura PDF šablony, notebooku je pevná, nemůžete jí rozšiřovat vnořením podstránky

Co říci závěrem?

Pokud ujíždíte na „technologických“ krabičkách, budete nejspíše jako já nadšeni. Díky tomu, že práce s Remarkable vás nerozptyluje (žádné notifikace, aplikace, sociální sítě), tak se opravdu dokážete plně soustředit. A to jak na zachycení vašich myšlenek, zápisků nebo jen čtení. Na tyto činnosti je Remarkable 2 dělaný a v tomto ohledu exceluje. 

Pokud o Remarkable 2 uvažujete, můžete použít tento odkaz a Remarkable 2 zakoupit se slevou 40 Euro.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.