Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 200.

Zaregistrovat se

07.05.2020 3 minuty čtení

Program Antivirus se nejspíše dočká změny a nového režimu C, který by měl ovlivnit většinu dotčených firem

Kurzarbeit, nebo chcete-li program Antivirus, momentálně funguje ve dvou režimech. Připravuje se ale speciální režim C, který by teoreticky měl zasáhnout všechny dříve dotčené společnosti. Tady jsou dosud známé informace.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zveřejnila informace, ze kterých vyplývá, že se bude snažit o zavedení dalšího příspěvku v programu Antivirus. Jít by mělo o režim C a měl by být určený pro zaměstnavatele, kteří již svou činnost obnovili, ale prokazatelně u nich došlo k poklesu tržeb o 30 a více procent.

Režim A a B

V současnosti fungují dva režimy. Stručně k jejich fungování: V režimu A jde o vyplácení částečné náhrady mezd zaměstnancům, když existují překážky v práci související s karanténou nebo omezením či uzavřením provozu kvůli vládním nařízením. Režim B se týká překážek na straně zaměstnavatele, jež souvisejí s pandemií. To může být omezení odbytu či výpadky dodavatelů. Oba režimy mají fungovat minimálně do konce května.

Více informací naleznete v článku Stručně a přehledně: Kdo všechno dnes může kvůli koronaviru žádat o nějakou finanční kompenzaci od státu?

Připravované novinky (režim C)

Momentálně nejsou známy žádné další podmínky kromě informace, že by režim C měl být určený pro firmy, kterým klesly tržby o 30 a více procent. Nevíme, jaké období bude posuzováno ani neznáme výši či délku podpory, ale podle ministryně práce a sociálních věcí by příspěvek měl „nastartovat ekonomiku“.

Vzhledem k tomu, že výroky politiků jeden den platí a druhý ne, tak není jisté, zda to tak skutečně bude, ale paní Maláčová uvedla, že režim A by měl trvat do té doby, než bude vše otevřeno. Režim B by měl fungovat několik měsíců. A připravovaný režim C by měl oba předchozí nahradit. Konkrétně Jana Maláčová řekla: „Chtěli bychom postupně A a B tak, jak se bude situace rozvolňovat, nahradit režimem C, kdy firmy budou mít zájem fungovat a my bychom jim chtěli finančně pomáhat.“

O dalším důležitém vývoji se vás budeme snažit informovat. Do té doby můžete nahlédnout do naší Poradny pro podnikatele a živnostníky, kde již bylo zodpovězeno několik dotazů.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#podnikani #antivirus #kurzarbeit #podpora #kompenzace #spolecnost #firma #zamestnanci #covid19 #koronavirus

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
9 minut
4 minuty
6 minut
2 minuty
3 minuty
1 minuta
11 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
6 minut