Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
15.03.2020 8 minut čtení

Mysleli jste, že v dubnu to skončí? Pandemie COVID-19 dlouhodobě změní svět, tak jak ho známe

Globálních krizí jsme zažili již několik a každá z nich zcela zásadně ovlivnila dnešní fungování naší společnosti. Odborníci se shodují na tom, že u současné pandemie tomu nebude jinak. Očekávejme změny, razantní změny moderního světa.

Tak jako každá předchozí událost, která zamávala světovou ekonomikou, smrtící pandemie koronaviru nebude jiná. Velká hospodářská krize nás před sto lety naučila šetřit. Hyperinflace ve Výmarské republice dodnes ovlivňuje německou politiku. 

Asijská finanční krize v roce 1997 donutila celý region nashromáždit největší sbírku valut na světě. A nedávná Velká recese z roku 2008 rozklížila demokratickou společnost a její dozvuky nás pronásledují dodnes.

Tentokrát konkrétní viník chybí. Ropná cenová válka a ekonomické důsledky jsou až sekundárním…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Lidstvo váhalo s plošným využitím technologií a internetu v byznysu, teď už nebude. Jakkoli je to bolestivá zkušenost, posune nás to zase o kus dál.
  +6
 • Super článek!
  +5
 • Já jsem zvědav, jestli se konečně poučí Wall Street, která od 08 skrz tisknutí bilionů dolarů a svou monetární politiku lije do americké ekonomiky jed (i přesto, že už dnes víme, že tyhle "řešení" za 20 let Japonsku nijak nepomohly a jsou zcestné) a vytváří ještě větší bublinu, v které jsou všechny ostatní jen skryté. FED nyní na trhy hodil všechno, co má. Co když to nepomůže? Pak se možná konečně budou všichni muset vrátit k vyhrnutým rukávům a dřině, protože čekání na to, až zase přispěchá centrální banka a vše zachrání, zatímco se stát zadluží o další bilion dolarů, už nebude na pořadu dne. A celý ten falešný pohádkový růst, který je z velké části na dluh, půjde do kytek.
  +5
 • No jasně celý network marketing a zpřostředkovatelský prodej funguje na bázi remote working a home office. Lidé dělají nábor, zapojují se do businessu a dělají objednávky "i někdy sami a někdy společně" účtují. Vše se přerozděluje mezi jednotlivé zastupitele a někteří mají menší přivýdělky, jiné to živí. Konečně světu začíná docházet, že nejen v oblasti affiliate, ale i v sektoru klasického tzv. civilního zaměstnání je >>home office<< někdy alternativou a útlumovou strategií a výběrem mezi SKONČIT vs ZAVÉST KRIZOVOU STRATEGII. Nebo dokonce dlouhodobý fungující plán? Něčemu nás to určitě má naučit.
  +4
 • Předpokládám, že rychlé nasazení technologií s sebou přinese další problémy - například chabé zabezpečení atd. Ale někde se začít musí. Teď jen doufat, že to někdo nezneužije - viz kybernetický útok na nemocnici. Tam teda nešlo o rychlé nasazení technologií, ale o to horší to je.
  +4
  • Souboj technologie vs. jejich zabezpečení tady bude už navždy a hackeři budou vždycky o krok popředu. Jde o to držet krok s vývojem bezpečnosti, což je nejen u nás spíš ten zásadní problém. Protože většině laiků stačí, že jim síťový kabel vede z bodu A do bodu B a funguje to, zbytek neřeší. Myslím, že poslední dva incidenty z napadení nemocnic by měly státu otevřít oči v tom, že klíčová elektronická infrastruktura musí být co nejlépe zabezpečená. Další invaze přes naše hranice už totiž nemusí přijít v podobě tanků, ale v podobě vyřazení vlády, nemocnic, bank, veřejného osvětlení, elektronické komunikace, internetu atd., což se za pár let, až bude elektronika opravdu úplně všude, bude v důsledku (možná kromě ztráty na životech) vzhledem k paralýze země de facto rovnat svržení atomové bomby.
   +4
 • Super článek :) jsem zvědavá, kde budeme za pár let od této pandemie.
  +4
 • Děkuji za pěkný článek k předpokládanému vývoji. Z pohledu dlouhodobé historie lidstva jsme vstoupili do transformační fáze. Setrvačnost myšlení nás bude strhávat zpět ke starým myšlenkovým modelů konzumní společnosti a reciproční spolupráce. Meze růstu globální společnosti a prostředí Země už ale nedovolí, abychom v této cestě pokračovali. Nový myšlenkový model, z pohledu společenské evoluce, bude směřovat k vyšší svobodě a autonomní odpovědnosti jednotlivců a velkorysé/synergické spolupráci lidstva. Pro mnohé v této fázi nepředstavitelné... Proto to bude ještě chvíli trvat. Věci se musí nejdříve zhoršit, aby se mohly zlepšit :-).
  +1
Doporučené příspěvky
8 minut
6 minut
7 minut
5 minut
5 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
9 minut
4 minuty
3 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
8 minut
6 minut
7 minut
5 minut
5 minut
7 minut
6 minut
4 minuty
6 minut
9 minut
4 minuty
3 minuty