Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.11.2019 3 minuty čtení

Manažerka slavné banky JPMorgan se uchazečů vždy ptá na tyto 3 otázky. Dokázali byste odpovědět?

Pokud pravidelně vybíráte lidi do svého týmu, určitě máte několik oblíbených otázek, které pokládáte každému. Stejně jako tato personální manažerka z americké banky JPMorgan, která má na uchazeče vždy ty nejvyšší nároky.

Pamela Lipp-Hendricks má v bance JPMorgan 18 přímých a více než 80 nepřímých podřízených, takže o výběru lidí do týmu něco ví. Navíc, už samotná práce pro jednu z nejslavnějších bank světa před ní klade náročnou výzvu v podobě vybírání těch nejtalentovanějších lidí na trhu. Jedině tak může banka udržet svůj vysoký standard.

Aby při pohovorech minimalizovala možnost nepovedeného výběru, zvykla si pokládat každému uchazeči, nezávisle na jeho zkušenostech a vlastnostech, tři základní otázky, které jí dokáží spolehlivě napovědět, zda má vůbec smysl o daném kandidátovi reálně uvažovat. Jaké otázky to jsou?

1. Jak přicházíte na nové nápady?

"Chceme v naší společnosti pouze lidi, kteří dokáží inovovat," řekla Lipp-Hendricks serveru CNBC s tím, že právě v době rychlého vývoje ve fintech oblasti jsou zaměstnanci s inovativním přístupem naprostým základem náboru.

Uchazeč o práci by tak měl na pohovoru mluvit o tom, z jakých zdrojů čerpá nové informace a jakým způsobem s nimi pracuje, ať už se jedná o knihy, konference nebo třeba konverzaci s lidmi z různých oborů.

2. Řekněte mi o nějakém vašem selhání a cestě zpět na nohy

"Mám ráda lidi, kteří se nebojí zkoušet nové věci i za cenu selhání, protože právě to vede k inovacím," vysvětlila Lipp-Hendricks svou druhou otázku, přičemž tím tak trochu navázala na tu první.

Dlouhá léta bylo v lidech zakořeněno domnění, že selhání je špatné, že je to něco, za co by se měli stydět. To se však v posledních letech mění a i náboráři si začali uvědomovat, že selhání není ostudné, ale naopak velmi užitečné. Tedy za podmínky, že si z toho daný člověk vezme ponaučení. I proto chtějí v JPMorgan slyšet, jak daný člověk celou situaci vyřešil a co si z toho odnesl do života.

3. Co vás baví?

"Pokud budete pořád jenom pracovat a myslet na práci, těžko přijdete s novými nápady," říká Lipp-Hendricks s tím, že koníčky toho o člověku mnoho prozradí.

Ačkoli všeobecně mezi lidmi panuje přesvědčení, že ve velkých bankách se pouze pracuje od rána do večera a osobní život jde stranou, není to tak úplně pravda. Ano, stále se najdou jedinci, kteří kariéře obětují naprosto vše, ale manažeři jako Lipp-Hendricks se snaží propagovat vyvážený přístup, který zaměstnancům umožní poznávat svět kolem a tak přicházet na nové myšlenky. Což je dobré i pro banku. 

#podnikani #firma #management #nabor #hr #pohovor #osobnirozvoj

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Nejsou tedy příliš složité :-)
  +2
  • Taky co dneska vymyslet, aby to uchazeče překvapilo :-)
   0
  • Otázky nie sú zložité, ale účelné a primerene otvorené, aby personalista mal dostatok možností spoznať s kým má tú česť. A Tí čo prejdú úvodným sitom iste dostanú aj iné otázky :)
   0
 • Doporučím u nás :-)
  0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím