01.02.2021 6 minut čtení

5 smysluplných finančních kroků, které můžete udělat s penězi navíc ze zrušené superhrubé mzdy

Je tady únor a všichni zaměstnanci tak již brzy na výplatní pásce za leden najdou příjem bez superhrubé mzdy, který bude pravděpodobně o 1500 až 3000 Kč vyšší než ten prosincový. Co s těmito penězi navíc má smysl udělat místo vyšší útraty v obchodě?

K napsání tohoto článku mě inspiroval víkendový status od @martinDraha, v němž má naprostou pravdu, když vyzývá, aby lidé vyšší příjem nepoužívali k navýšení svých (zbytečných) útrat, ale raději mu dali prostor smysluplně zhodnocovat v rámci investování. 

Jste-li již v situaci, kdy investujete, je zpravidla poměrně snadné rozhodnout se, co s penězi navíc udělat (je to spíš jen otázka toho, kam je investovat). Ne každý je ale už v tuto chvíli pravidelným investorem, a tak jsem kromě naprosto logické rady "začněte investovat!" zkusil připravit ještě

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +36
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Hezky sepsano, dekuji . 

  K bodu1) - najde se tu clanek, ktery by popisoval kde tento nouzovy fond udrzovat ( terminovane vklady s kratkou vypovedni lhutou, "sporici" ucet, nebo neco jineho) ?

  +1
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli se vyplatí investovat do realitních fondů INVESTIKA na dobu ale 10let.Mám toho samozřejmě i více😊

  0
 • Díky moc za váš článek. Zajímalo by mě zda mladý člověk (třicátník) by měl mít povinně penzijní připojištění, nebo zda je vhodnější jít rovnou do podílových fondů. Já mám aktuálně IZP od Metlifu a pak 2K investuji do Conseq horizont invest. Zaměstnavatel nabízí přispívat 2% z platu na penzijko, zvažuji zda založit nebo to nechat plavat. Případně zda přispívat pouze 1000 pro max příspěvek státu nebo dát více pokud si to mohu dovolit..

  0
  • Mám penzijní připojištění. Ale nezvysuju částku (přispívám pouze 500). Osobně si myslím , že třicátník má využít peníze jinak. Obstarat si bydlení, živit rodinu. S přibývajícím věkem by měl karierne růst a i děti by se poté mohly živit samy.

   0
  • Tak pokud zamestnavatel prispiva je dle meho nazoru nesmysl toho nevyuzit.... Ty 3kila mesicne zase nejsou tak moc....

   +1
  • Pokud přispívá zaměstnavatel, tak není co řešit. Zvolit nějaký dynamický fond a tisícovka mi přijde úplně optimální, aby byl využit plně státní příspěvek.

   0
  • @vlastimilCech Pokud vám zaměstnavatel nabízí aspoň nějaký slušný příspěvek na penzijko, využil bych to. Ten příspěvek státu je tam popravdě spíš symbolický, ale zaměstnavatel to může posunout na atraktivnější úroveň viz např. https://warengo.com/stories/146897-3-dostupne-zpusoby-jak-v-roce-2021-urychlit-rust-vasich-duchodovych-uspor

   +1
Doporučené příspěvky
7 minut
9 minut
7 minut
10 minut
8 minut
4 minuty
8 minut
14 minut
8 minut
6 minut
7 minut
8 minut
Doporučené příspěvky
7 minut
9 minut
7 minut
10 minut
8 minut
4 minuty
8 minut
14 minut
8 minut
6 minut
7 minut
8 minut