14.09.2021 5 minut čtení

Zbavte se svých dluhů rychleji! Toto zásadní rozhodnutí vám může pomoci

Když přijde řeč na vaše současné dluhy, existují prakticky pouze dvě cesty kupředu - buď se z nich vyhrabete, nebo se naopak zahrabete ještě hlouběji. A je s tím spojeno jedno zásadní velké rozhodnutí: Kterou strategii splácení ideálně využít?

Loni v květnu vyplývalo z Bankovního a Nebankovního registru klientských informací, že Češi mají aktuálně napůjčováno 2,34 bilionu korun, neboli každý Čech má průměrně "sekeru" ve výši 220 000 Kč. Utratit takové peníze samozřejmě není žádná velká věda, ale splatit je - zvlášť, když vám na krku leží ještě další dluhy - už je jiná písnička.

Dostat se do takových dluhů jen na spotřebních úvěrech přitom není pro mnoho z nás nic nereálného. Začíná to první nevinnou půjčkou. Pak druhou, abyste tu první zvládali bez problémů splácet, pak další na tu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +26
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Tohle je zvrácenost dnešní doby. Základy finanční gramotnosti by se měli vyučovat na škole. Vidím to kolem sebe. Výplata 30K-výdaje+splátky 28k. Říkam co budeš dělat až onemocníš nebo se ti něco stane. Odpověď vždy stejná- to se nějak udělá.

    +6
    • A jen dodám - obvykle rezerva na nenadálé výdaje nula. Tedy hned první měsíc s nižším příjmem a to "nějak se to udělá" už musí řešit.

      +2