Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.01.2021 6 minut čtení

Budujete si pasivní příjem? Každá dividendová akcie ve vašem portfoliu by měla splňovat tyto 4 podmínky

Dividendové akcie jsou skvělým prostředkem, jak se ochránit před inflací nebo připravit na důchod. Kdo by navíc netoužil po pasivním příjmu? Skvělá dividendová akcie by však měla splňovat 4 podmínky, abyste mohli uvažovat o jejím nákupu.

Společnosti vyplácející dividendy mohou zlepšit stav vašich financí mnoha způsoby. Poskytují pravidelný a spolehlivý příjem, bez ohledu na to, jak se právě vyvíjí hospodářství. Pasivní příjem v podobě dividendy navíc může být zajímavým bonusem ke státnímu důchodu. Vyberete-li navíc vaši investici správně, dividenda se bude v průběhu času zvyšovat a vy tak nakonec třeba ani nebudete nuceni své portfolio v důchodu prodávat.

Dlouhodobé studie akciových trhů ukazují, že dividendové akcie v průměru překonávají akcie společností, které…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +59
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Dobrý shrnující článek. Ještě bych doplnil pro začínající tvůrce/budovatele portfolií nezapomínat na kurzové riziko a různou míru zdanění zahraničních akcií (to ale zaznělo určitě v jiných článcích).

  +5
 • Díky za článek! Dividendové akcie moc neřeším, takže se zeptám - jak je možné, že firma (zde například ten ČEZ) vyplatí na dividendách více, než kolik má zisk? Neodporuje to celému principu dividend, kdy by to měl být podíl na zisku společnosti a takto se společnost musí zadlužit, aby vyplatila víc, než kolik si sama vydělala?

  0
  • Může jít např.  o nerozdělené zisky minulých let

   +3
  • @miroslavnovak ..v ČEZu si věští pozitivní budoucnost, tak neváhali sáhnout hluboko do kapsy, aby se udrželi v rámci nějaké nastavené dividendové politiky. 70 % firmy ovládá stát, 12mld do státní kasy určitě přišlo vhod...

   +2
  • @PatrikKudlacek @janSedlacek1 Díky za objasnění pánové.

   +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím