Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
06.01.2021 6 minut čtení

Pár tipů pro začátečníky: Jak začít investovat zkraje roku 2021

Když už začínám objevovat články o investování i na home page Seznamu, říká mi to, že je po investování v našich končinách asi opravdu hlad. Pojďme si proto projít pár základních tipů, nad kterými by měl zauvažovat každý začátečník.

Rostoucí popularita investování a možná také novoroční předsevzetí, ve kterém jste si stanovili, že dáte své finance v novém roce do pořádku, vás mohly dovést do tohoto bodu, kdy se rozhodujete, že byste chtěli definitivně začít investovat. Určitě se jedná o moudré rozhodnutí. Pokud budete investovat s rozmyslem a správně zvolenou investiční strategií, mohou vaše peníze v průběhu času zajímavě růst. Proč začít investovat? Odpověď je jednoduchá. Akciové trhy na dlouhém časovém horizontu zkrátka rostou.

Už jenom kvůli vlivu skládaného…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +37
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Obecná informace dobrá, ale pro člověka nepolíbeného světem investic tady chybí vzít jej za ručičku a dovysvětlit mnohé detaily.

  Nebylo by od věci zmínit některé produkty nebo poskytovatele investičních služeb, platformy, atd., aby mohli začínající investoři skočit na samostudium.

  Osobně jsem začal s investicemi přes Conseq, což už je dnes dávno mimo mísu. Dá se nahradit Portu nebo jinými podobnými automatickými platformami.

  Později jsem začal napřímo obchodovat české akcie přes Fio. To je tak 50:50 jestli to někomu doporučit nebo ne. Ale pomohlo mi to rozkoukat se ve světě investic, sledovat české firmy o kterých už něco vím a podívat se na detaily. Výhoda - je to česky, Fio má sice předpotopní vzhled jejich nástrojů, ale funguje to.

  Další level - US trh s akciemi nebo ETF.

  Tam jdu teď...

  +6
  • @kolenaty díky za komentář. Takhle platformy jsem žádné nezmiňoval, protože jsem chtěl zůstat objektivní a jinak jsem čekal, že se případně někdo doptá. Nějaké ty pasivní investice určitě dovede začátečníkovi dobře zprosředkovat portu, fondee a tuším indigo od patrie, ale nemám přesné srovnání. České akcie rovněž nakupuji přes Fio, to je asi opravdu pro české cenné papíry nejlepší a pak pro nákup ETF..to už je hodně subjektivní...

   +2
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím