15.09.2020 5 minut čtení

3 nejlepší ETFka, která můžete koupit, pokud dojde k výraznému propadu trhů

Fondy obchodované na burze poskytují okamžitou diverzifikaci a navíc vám dovolí zaměřit se na sektory či segmenty trhu, které jsou v období vysoké volatility obzvláště atraktivní.

Volatilita může být z krátkodobého hlediska velmi děsivá, ale historicky otevírá dveře dlouhodobým investorům, kteří mají možnost nakoupit skvělé společnosti s výraznou slevou.

Ne každý investor má samozřejmě žaludek na nákup jednotlivých akcií nebo potřebný čas, který by mohl vynaložit k potřebným analýzám investičních příležitostí. Přesně v této chvíli však přicházejí na scénu #fondy obchodované na burze (ETF). #ETF je cenný papír, který představuje celý koš akcií, jež mohou být určitého zaměření nebo nemusí. Indexová ETF sledují akciový trh jako celek, pokud ale například chcete investovat do akcií firem s vysokou kapitalizací, akcií spotřebitelských produktů nebo třeba do brazilské ekonomiky, existují ETFka se zaměřením, která dokážou splnit vaše touhy.

Díky diverzifikaci, kterou vlastnictví ETF přináší se může jednat o velmi chytré investice, zejména pokud dojde k výraznému propadu akciového trhu. Pamatujte na to, že index Nasdaq Composite v nedávné době poklesl během třech dnů o celých 10 %, možná je tak na čase zvážit nákup těchto špičkových ETF „do nepohody“.

VanEck Vectors Gold Miners ETF

Chcete-li se zajistit proti případnému propadu trhů jednoznačně zvažte investici do VanEck Vectors Gold Miners ETF. V současnosti se objevuje tolik katalyzátorů, které by měli přát cenám zlata a zlatých akcií, jako snad nikdy v historii.

Federální rezervní systém musel uklidnit domácí finanční trhy příslibem, že v nadcházejících letech udrží svou referenční úrokovou sazbu na rekordně nízké úrovni. Americká centrální banka velmi rychle rozšiřuje nabídku peněz téměř neomezeným kvantitativním uvolňováním. Tyto faktory tak tlačí na nižší cenu dolaru a růst ceny zlata, připočtěte geopolitické napětí a nejistotu způsobenou pandemií a máte zlatý vítězný koktejl.

Zaměříme-li se přímo na zlaté akcie, mnoho z nich v posledních 5 letech snižovalo své zadlužení, rozšiřováním nejvíce výnosných dolů a snižováním nákladů na těžbu. V mnoha případech tak mají těžaři zlata provozní marži téměř 1 000 dolarů na unci. Dalo by se říct, že se doslova nacházíme ve zlatém věku tohoto odvětví.

Nákup VanEck Vectors Gold Miners ETF vám poskytne expozici vůči největším hráčům těžících a zpracovávajících lesklý žlutý kov, přičemž nákladovost tohoto ETF se pohybuje na 0,53 %.

Vývoj hodnoty VanEck Vectors Gold Miners ETF za posledních 5 let. | zdroj: finance.yahoo.com

Global X Cloud Computing ETF

Ačkoliv jsou růstové akcie většinou prvními obětmi poklesu akciových trhů, investoři by byli hloupí, kdyby přehlíželi hlavní růstové trendy. Proto může být právě nákup Global X Cloud Computing ETF velkým lákadlem.

Není žádným tajemstvím, že pandemie koronaviru zcela překopala pojetí tradiční práce a přinutila mnoho zaměstnanců pracovat z domova, což také přináší větší důraz na ochranu sdílení dat mimo klasické pracoviště. Měli byste si však uvědomit, že tento trend se začal projevovat už dlouho před vypuknutím pandemie covid-19, kdy cloudové akcie rostly dvouciferným tempem a nyní prostě rostou ještě rychleji.

Pro investory, kteří nemají možnost se skutečně ponořit do studia a nejsou schopní rozpoznat technické rozdíly mezi cloudovými společnostmi, ale přesto chtějí mít přístup k tomuto výjimečně atraktivnímu sektoru, je Global X Cloud Computing ETF dokonalým řešením. Zaplatíte za to přiměřeně vysoký poplatek okolo 0,68 % ročně, za což získáte expozici vůči třem desítkám z nejžhavějších cloudových podniků na planetě, včetně #Zoom Vide Communications, #Shopify, #Twilio nebo #Salesforce, abych vyjmenoval, alespoň některé z titulů.

Vývoj hodnoty Global X Cloud Computing ETF za posledních 12 měsíců. | zdroj: finance.yahoo.com

Legg Mason Low Volatility High Dividend ETF

Nakonec také budou naplněny i představy investorů, kteří se chtějí maximálně vyhnout volatilitě, ale přesto získat expozici vůči akciovému trhu jako celku. Konzervativnější jedinci by měli zvážit nákup Legg Mason Low Volatility High Dividend ETF. Tento gigantický elektronicky obchodovaný #fond kupuje akcie vyspělých, časem prověřených společností, které vyplácí nadprůměrný dividendový výnos.

Přestože toto ETF charakterizované nízkou volatilitou a vysokou dividendou v roce 2020 vykazuje horší výkonnost, je důležité si uvědomit, jak silné mohou dividendové akcie být. Analýza Bank of America z roku 2013 odhalila, že veřejně obchodovatelné společnosti vyplácející dividendu zaznamenaly mezi lety 1972 a 2012 průměrný složený roční výnos 9,5 % ročně a obecně si dividendové akcie i přes nižší volatilitu vedou lépe než akcie, které svým akcionářům zisk nerozdělují.

Ke konci července mělo Legg Mason Low Volatility High Dividend ETF investováno téměř polovinu svých peněz mezi trio – služby, nemovitosti a spotřební zboží. Zároveň bylo 52 % aktiv investováno do společností s tržní kapitalizací alespoň 25 miliard dolarů. Tyto společnosti mohou být nudné podniky, právě nuda ale nemusí být v investování na škodu, zvláště proto, že řada z firem, ve kterých drží tento fond své peníze, poskytuje základní služby a zboží, bez kterých se lidé neobejdou za žádné situace. Navíc se jedná o ETF s nejnižšími náklady ze zmiňovaných, když si dostanete na nákladovost nižší než 0,3 %.

Vývoj hodnoty Legg Mason Low Volatility High Dividend ETF za posledních 12 měsíců. | zdroj: finance.yahoo.com 

  #tezari #tezarizlata #cloud #tezarskeakcie #technologickeakcie #dividendoveakcie #dividendoveetf #investovani #investice #dividenda #dividendovyvynos

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.