12.08.2020 4 minuty čtení

Díky přechodu na 5G síť nabízí Apple obrovský potenciál. Akcie se mohou během roku obchodovat za 600 dolarů!

Akcie Apple mohou s přechodem na 5G sítě během následujících 12 měsíců reálně vystoupat o dalších 30 %. Společnost je tak na nejlepší cestě za překonáním valuace 2 biliony dolarů. Co může akcie Apple zastavit?

Výrobce iPhonů z Cupertina má skvěle našlápnuto, aby se stal první veřejně obchodovatelnou společností, která dosáhla ocenění 2 biliony dolarů. Pokud se tak skutečně stane, neočekávejte, že by to měla být pro akcie Apple konečná.

#Apple stojí na prahu dalšího technologického „super cyklu“, které do mobilních zařízení přinášejí nové revoluční technologie a tím 5G sítě bezesporu jsou. Před Applem se tak zjevuje příležitost přicházející přibližně jednou za 10 let. S novým iPhone 12, který nabídne nejlepší 5G modem současnosti, se zhmotňuje velká šance, že bude značná část uživatelské základny uvažovat o upgradu na nový model iPhone.

Očekává se, že nový #iPhone spatří světlo světa v říjnu a podle výzkumů provedených v asijském dodavatelském řetězci Applu, došlo k výraznému nárůstu prognóz prodejů pro nový model 12. Apple výrazně překonal svými hospodářskými výsledky za Q2 prognózy analytiků, přičemž „nejhůře“ dopadly právě prodeje smartphonů, které vzrostly „pouze“ o dvě procenta. Díky technologickému náskoku nového iPhone 12 však můžeme očekávat, že výsledky za Q4 budou doslova famózní.

Jak důležitý bude nový iPhone 12 pro Apple?

Podle Daniel Ivese, analytika Wedbush Securities, bude nový telefon představovat nejvýznamnější produkt pro období vlády Tima Cooka, překonávající svou důležitostí i legendární iPhone 6 z roku 2014.

Ives odhaduje, že by vzhledem k přechodu na 5G síť mohlo být až 350 milionů z téměř miliardy uživatelů iPhone ochotno přestoupit na nový model během následujících 12–18 měsíců. Zdá se vám číslo přehnané? Pokud jste měli možnost vyzkoušet novou technologii 5G sítí na jiném zařízení, určitě nepochybujete.

Ives dále uvádí, že mnozí z analytiků na Wall Street podceňují masivní poptávku, kterou může nový model iPhone vybavený nejnovější technologií vyvolat. „Apple díky nastupujícímu technologickému super cyklu zůstává i nadále skvělou příležitostí pro býky,“ doslova okomentoval vyhlídky technologické společnosti Daniel Ives.

Přitom stále zůstávají ve hře i další důvody, které mohou podpořit budoucí růst akcií Apple, jako je široký a diverzifikovaný růst tržeb, či rostoucí poptávka po dalších produktech a službách z cupertinských dílen, přičemž k nejvýraznějším momentálně patří cloudové služby nebo nositelná elektronika.

Cílová cena akcií Apple na 600 dolarech má své opodstatnění.

Ives zvýšil svůj osobní 12měsíční realistický cenový cíl akcií Apple z původních 475 dolarů na 515, což představuje růstový potenciál přibližně 15 %. V případě optimistického býčího scénáře by mohly akcie vystoupat až na cenu 600 dolarů, což při současné ceně (v úterý 21:00) vytváří prostor pro více než 30% růst.

Cílová cena je odvozena od součtu ocenění jednotlivých součástí podnikání Apple, přičemž například službám přiřazuje Daniel Ives hodnotu 700 až 750 miliard dolarů. Analytik rovněž zdůraznil potenciál v segmentu nositelné elektroniky, kde bylo dosaženo v roce 2019 prodeje 65 milionů kusů #Airpods, přičemž letos by se Apple mohl přiblížit až k 90 milionům prodaných artiklů.

Akcie Apple zažívají v posledním kvartále impozantní růst

Zdroj: finance.yahoo.com

Akcie Apple se minulý čtvrtek obchodovaly dokonce za 457 dolarů. Zlomovou hodnotu pak představuje cifra 467,77 dolaru, při které Apple dosáhne valuace 2 bilionů dolarů. Kdy asi budou moci v Cupertinu odpálit šampaňské?

Jako velmi prozíravá se dnes jeví 3 roky stará investice Warrena Buffetta do akcií Apple, který svým krokem tehdy mnohé překvapil, když se až do té doby technologickým akciím tvrdošíjně vyhýbal. Dnes se však musí smát „Věštec z Omahy“.

---

Připadá vám tržní kapitalizace 2 bilionů dolarů jako něco nevídaného? V rámci historie moderního burzovního obchodování tomu skutečně tak je, podíváme-li se však dále do historie, zjistíme, že by jeden lodní přepravce strčil svým ocenění Apple do kapsy. Tušíte, který to byl?

#iPhone12 #TimCook #5G #akcie #americkeakcie #iPhone #valuace #oceneni #trznikapitalizace #technologie #technologickeakcie

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.