31.07.2020 3 minuty čtení

Amazon, Apple, Facebook a Google rozdrtili odhady analytiků! Jejich souhrnná hodnota už činní 5 bilionů dolarů

4 z 5 největších technologických společností světa způsobily během včerejšího oznamování hospodářských výsledků značný rozruch. Největší ovace slyšel Amazon, který zaznamenal o téměř 600 % vyšší zisk na akcii, než se očekávalo. Akcie letí vzhůru!

Včerejší den byl jedním z nejočekávanějších dnů v řadách investorů po celém světě. Vzhledem k tomu, že Facebook posunul oznamování svých hospodářských výsledků za druhý kvartál ze středy na čtvrtek, včera oznamovaly výsledky svého hospodaření hned 4 firmy z tzv. „velké technologické pětky“. Amazon, Apple, Facebook a Google doplněné ještě Microsoftem jsou 5 nejcennějšími veřejně obchodovatelnými společnostmi v indexu S&P 500 i celosvětově.

Všechny čtyři technologické společnosti vykázali lepší než očekávaný zisk, a to je dobrá zpráva pro řadu investorů, včetně těch, kteří pasivně investují prostřednictvím ETF fondů do indexu S&P 500. Celá čtvrtina tohoto indexu je již tvořena výše zmíněnými společnostmi. To, jak se daří jejich akciím, značně ovlivňuje i výkonnost indexu S&P 500.

Facebook

Facebook překonal odhady #WallStreet ve všech odhadovaných ukazatelích, čímž poslal své akcie v poobchodních hodinách hned o 8 % vzhůru. Nejmarkantnější rozdíl oproti odhadům se objevil v kolonkách tržeb a zisku na akcii. Akcionáři byli určitě včerejším oznámením více než potěšeni.

 

Amazon

Amazon doslova rozsekal odhady zisků na jednu akcii, které byly překonány téměř o 600 %. Více než dobře si vedl i z hlediska výše celkových tržeb. Pouze v růstu Amazon Web Services zaostal za očekáváními o 2 %. I tak se objevily akcie v poobchodní fázi až o 6 % výše oproti zavírací čtvrteční ceně. 

Co si myslí o výsledcích hospodaření Amazonu Jaroslav Brychta / Head of Research, X-Trade Brokers??

"Amazon je skvěle fungující a silně růstová společnost, což bylo opět potvrzeno ve včerejších výsledcích za 2Q. Tržby rostly meziročně o 40 % a zisk se za stejné období zdvojnásobil. To mj. dokazuje, že mu současná koronakrize, jako jedné z mála společností, významně hraje do karet. Akcie se zdá být drahá, když se prodává za 117 násobek letošního zisku a 75 a 53 násobek odhadovaného zisku v letech 2021 a 2022. Na takto zvýšených valuacích se ale prodává roky, během kterých Amazon dokázal velmi efektivně zvyšovat marže a hledat nové zdroje příjmů. Investice do této společnosti na této ceně proto implicitně předpokládá, že tato prakticky bezchybná exekuce ze strany vedení společnosti bude i nadále pokračovat."

 

Apple

Apple rovněž překonal odhady Wall Street načež akcie společnosti vzrostly o 5 % a poprvé v historii překonaly hodnotu 400 dolarů za akcii. Apple možná i v návaznosti na růst ceny akcií v posledních měsících ohlásil „rozporcování“ akcií na menší kusy. Každá současná akcie tak bude rozdělena nově na 4, jak už vás stihl informovat @tomasdurcak .

 

Google

Mateřská společnost Google, Alphabet, vykázala, tržby ve výši 31,6 miliardy dolarů, což je meziroční pokles o zhruba 2 %. Je to poprvé v historii Google, kdy vykázal meziroční pokles tržeb. I tak se však podařilo Google porazit odhady analytiků o přibližně 3,6 %. Akcie Google se tak momentálně pohybují pouze o procento výše, než byla jejich čtvrteční zavírací cena.

 

#fb #q2 #earnings #kvartalnivysledky #koronavirus #akcie #facebook #google #amazon #apple

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.