30.07.2020 6 minut čtení

3 hodnotové akcie, které můžete právě teď koupit a z dlouhodobého hlediska výrazně zbohatnout

Skvělým způsobem, jak ochránit vaše portfolio před ztrátami, je investování do akcií s nízkými poměrovými ukazateli. Tyto společnosti nabízejí zajímavou hodnotu za rozumné peníze, vyplácejí-li navíc pravidelně dividendu, jsou trefou do černého.

Přestože #pandemie koronaviru způsobila recesi a některé podniky musely pozastavit své fungování, na trzích stále zbývá mnoho býků a řada akcií stále roste. Investovat do některých rostoucích společností však může být poměrně nebezpečné, zejména pokud kupujete akcie společností, které se obchodují za drahé ocenění.

Základem dlouhodobého investičního úspěchu přitom je omezení ztrát. Kýženého výsledku můžete dosáhnout, pokud investujete do společností obchodujících se s nižšími poměrovými ukazateli. Na americkém akciovém trhu se stále nachází pár zástupců splňující přísnější hodnotová kritéria, kteří zároveň vykazují jistou úroveň růstu. Pojďme se na ně podívat.

1. CVS

#CVS Health je v rámci zdravotnictví špičkou, a přestože je společnost mezi lidmi nejvíce známá díky 10 000 pobočkám lékáren po celých Spojených státech, nabídnout toho může mnohem více. Po akvizici poskytovatele zdravotního pojištění #Aetna v roce 2018 CVS Health rozšiřuje své služby na mnoha místech USA a vytváří tzv. „HealthHubs“, které nabízejí zákazníkům komplexní zdravotní služby včetně poskytování dietetiky a pomoci pacientům s chronickými onemocněními.

Investoři nakupující #akcie CVS investují do solidní zdravotnické společnosti, která se obchoduje za velmi atraktivní ocenění. Akcie jsou v současné době ohodnoceny P/E ratiem nižším než 12 a P/B ratiem na úrovni 1,3. Hodnotoví investoři obvykle hledají akcie s P/E ratiem do 15 a P/B ratiem pod 1,5. CVS Health tak tyto požadavky bezezbytku splňuje.

Společnost založená na Rhode Island zaznamenala zisk v každém z posledních 4 čtvrtletí. Kromě toho také vyplácí svým akcionářům čtvrtletní dividendu ve výši 50 centů, což ročně přináší dividendový výnos o něco málo přesahující 3 % - výrazně nad průměrem akcií v indexu S&P 500, které vyplácejí pouhá 2 %.

2. Morgan Stanley  

#MorganStanley je přední institucí poskytující finanční služby, přičemž pomáhá společnostem i jednotlivcům spravovat svá aktiva. V únoru Morgan Stanley akvírovala E*Trade Financial za 13 miliard dolarů. Populární obchodní platforma rozšiřuje současnou nabídku služeb Morgan Stanley o digitální bankovnictví a přímou nabídku zprostředkovatelských tradingových služeb, což jsou dvě oblasti, ve kterých je E*Trade velmi silná.

16. července oznámila Morgan Stanley výrazný růst tržeb ve druhém čtvrtletí letošního roku. Meziročně se jednalo o růst z 10,2 na 13,4 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 31 %. Převážnou část tohoto nárůstu pak tvořil solidní segment institucionálních cenných papírů, kde tržby Morgan Stanley stouply o 39 % a především tržby z tradingu, které vzrostly dokonce o 68 %. Akciový trh jako celek si i přes #Covid19 vede dobře, takže nemusí být až takovým překvapením, že společnost letos zaznamenala větší obchodní aktivitu.

I přes solidní výsledky nejsou investoři stále ochotni platit za akcie přemrštěnou cenu, a proto se jedná o poměrně atraktivní akciový titul. Obchoduje se s P/E ratiem na úrovni 9 a P/B ratiem 1, dle základních hodnotových ukazatelů se tak jedná o ještě výhodnější investici než v případě CVS. V současnosti je pak akcionářům vyplácena čtvrtletní dividenda ve výši 0,35 dolaru, která představuje 2,8% dividendový výnos, jež je také nad průměrem celého indexu S&P 500.

3. Newmont

#Newmont představuje společnost těžící především zlato, ale také #stribro, měď, zinek a olovo. Když v dubnu 2019 získala kanadskou společnost #Goldcorp za 10 miliard dolarů, stala se největším těžařem zlata na světě.

S více zdroji a větším podílem zlata na vytěžených kovech velmi zajímavě akcie společnosti v letošním roce rostou. A to dokonce výrazně lépe než samotné #zlato.

Zdroj: finance.yahoo.com

Obecně platí, že v horších časech se investoři přiklánějí k bezpečným investicím, jako je například zlato. Vyšší ceny zlata pak znamenají, že při stejném objemu práce může těžařská společnost generovat vyšší zisk.

Společnost sídlící v Coloradu ohlásila zisk ve třech z posledních čtyř čtvrtletí a její provozní marže obvykle překročila 10 %. Producent zlata zveřejnil své výsledky za první čtvrtletí roku 2020 5. května. Jeho tržby meziročně vzrostly o 43 %, což společnost připsala vyšší produkci díky akvizici Goldcorp a vyšším cenám zlata.

Ačkoliv jsou akcie Newmont ze zmíněných společností dle hodnotových kritérií nejdražší (P/E = 14,5; P/B = 2,6), zlatu se v letošním roce daří nebývale dobře, a navíc existují předpoklady pro jeho další růst, což budou kvitovat i akcie Newmont. Valuace společnosti tak může růst i nadále. Dividenda vyplácená Newmont je o něco nižší než průměr a v současnosti činní 1,5 % ročně.

Která akcie je právě teď nejžhavějším kandidátem na investici?

Všem třem akciím se v posledním roce daří. Všechny překonaly v tomto období výkonnost indexu S&P 500 a přesto jsou stále ohodnoceny poměrně „levně“. Těžko něco zkazíte výběrem kterékoliv z těchto akcií, jmenovitě Newmont se však jeví velmi nadějně. Zatím se nezdá, že bychom se měli v dohledné době oklepat ze současné pandemie, což by mohlo ze zlata udělat ještě žhavější investici, než jakou je dnes, s čímž ruku v ruce porostou i akcie Newmont.

Srovnání vývoje ceny CVS (fialová), Morgan Stanley (světle modrá), Newmont (tmavě modrá) a indexu S&P 500 (růžová)

Zdroj: finance.yahoo.com

 #jakinvestovat #akcioveinvestice #americkeakcie #nyse #hodnotoveakcie #hodnotoveinvestovani

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Všechny tři akcie stojí za pozornost. U M. Stanley trochu váhám, zda-li ji případné vážnější problémy bankovního sektoru nemohou stáhnout dolů.

  0
  • upřímně by mi invetice do těchto společností dávala taky smysl, bohužel jsem momentálně skoro stoprocentně alokovaný a další volný kapitál roste příliš pomalu :-( 

   +1
  • Souhlas :-)

   +1