Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 20 842.

Zaregistrovat se

27.09.2020 4 minuty čtení

Vzpomínáte na tu firmu, která všem zvedla plat na 137 tisíc měsíčně? Takhle se jí vede teď

Před pár lety si CEO Dan Price přečetl studii o příjmech a pocitu štěstí. A rozhodl se všem svým 120 zaměstnancům na ústředí v Seattlu zaručit minimální mzdu 70 tisíc dolarů ročně neboli 137 tisíc korun měsíčně. Jak to dopadlo a kde je firma dnes?

Štědrý CEO firmy, foto: Gravity Payments

Dan Price musel kvůli tomuto záchvatu štědrosti obětovat velkou část vlastního platu (milion dolarů ročně), ale rozhodl se, že pokud díky tomu budou všichni jeho zaměstnanci šťastní, tak mu to za to stojí. 

Jeho čin paradoxně neobdržel jen chválu. Situace byla silně medializovaná a většina médií se soustředila především na nečekanou negativní zpětnou vazbu, kterou Price obdržel. Nadávaly mu místní start-upy a Pricův bratr (a zároveň také spoluzakladatel firmy Gravity Payments) ho dokonce zažaloval. Rush…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +176
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Obvinit a odsoudit se dá z čehokoliv, ale pokud má experiment myšlenku a zajímavé výsledky tak jsem pro i když jsem proti komunismu, zbytečnému rozdávaní apod. Spousta firem cpe obludný prachy do reklamy, píar a marketingu a nám to připadá normální, než si uvědomíte že tu jsou firmy jako Tesla či Starbucks které to nedělají a taky fungují. Navíc benefit ve spojojených, méně  stresovaných a ještě k tomu zapálených sociálně zajištěných  zaměstnacích je ohromný a sociálně i společensky velmi pozitivní.

  0
 • Podle mě pěkně mizerný článek. Za prvé neuvádí žádné srovnání - kolik ti zaměstnanci brali předtím? Jaký je průměrný plat v Seattlu v podobných firmách? A a potom se jen dočteme, jak je to divné, že lidem s vysokými příjmy se daří dobře...

  0
 • To je cca 5800 USD měsíčně, na přežití třeba na jihu v CA je třeba brát aspoň 4000 USD takže je to jako kdybych v ČR bral měsíčně 50 hrubého což je pěkné ale není to nějaký nehorázně vysoký plat.

  1
 • Ve své podstatě to dává dost smysl. Pokud se někdo nemusí stresovat, že každých 30 dní musí zaplatit všelijaké účty, aby nepřišel o střechu nad hlavou, pak takový člověk je v klidu a dokáže ušetřenou energii vložit právě do své práce :))

  5
  • Všechnu?

   0
  • Ne ne. Část z ní vynaloží na dělání dětí, jak je vidno. smile

   3
  • No všechnu energii asi ne smile tady asi bude hodně hrát i roli, jak moc má dotyčný tu práci rád a pokud když může, tak jestli přispěje vyšším výkonem smile

   0
 • Tento experiment ukazuje, že určitě by stálo za to otestovat v podstatně větším rozsahu slight_smile

  1
Doporučené příspěvky
17 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
2 minuty
6 minut
6 minut