Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
11.02.2020 5 minut čtení

3 věci, které z vás udělají výjimečně dobrého posluchače

Všichni chceme partnera, přátele a kolegy, kteří nám dokáží naslouchat. „Naslouchejte“ je už taková dobře známá klišé rada, když jde o vztahy. Paradoxně je schopnost naslouchat přesto kvalita, která se mnohým z nás nedostává. 

S nasloucháním je to jako se zdravou stravou nebo pravidelným cvičením. Všichni víme, že nám to prospívá, ale stejně s tím zápasíme.

Naštěstí není takový problém se v této oblasti zlepšit, když víte, jak začít a jste ochotni na tom pracovat. Tady jsou 3 praktické tipy, které vám mohou pomoci zlepšit kvalitu všech vašich vztahů. Pamatujte si, že naslouchání je jeden ze způsobů, jak udělat ze známých přátele:

1. Soustřeďte se na člověka, ne na problém

Většina z nás má tendenci řešit problémy. Může za to kombinace pudu sebezáchovy, který nás nutí identifikovat a řešit problémy, a kulturní pohled na úspěch jednotlivce, který se také točí kolem problem-solvingu. Proto konstantně hledáme problémy a snažíme se je vyřešit.

A ačkoliv je tato naše schopnost celkově pozitivní, v pár situacích nám naopak život ztěžuje. Konkrétně například když s někým vedeme konverzaci. 

Ačkoliv se to těžko poslouchá, lidé většinou neumírají touhou po našich radách. Chtějí jen, abychom je vyslechli, porozuměli jim a dali jim najevo, že na to nejsou sami. Namísto toho se snažíme jejich problémy vyřešit a dávat jim rady. To je v přímém rozporu s jejich potřebami.

Nedávno jsem se byla svědkem rozhovoru kamaráda a kamarádky. Vyprávěl jí o tom, že byl na kávě s mladší sestrou, která si celou dobu stěžovala na svého přítele. „Vůbec jsem nevěděl, co jí na to říct,“ povídal. A kamarádka odvětila: „Nemusíš říkat vůbec nic. Nechtěla rady. Chtěla jen vyslechnout. Stačí, když jí dáš najevo, že tu pro ni jsi.“

A mně v tu chvíli přišlo, že na tom opravdu něco je. Když je někdo naštvaný, vystresovaný nebo smutný, to poslední, co chce, je cítit se na obtíž nebo jako že je s ním něco špatně. Když se snažíte přijít s řešením, dáváte mu tím najevo, že má problém.

Pro dávání rad jsou vhodné a nevhodné chvíle. A naštěstí je velmi snadné je od sebe rozlišit. 

Vhodné chvíle: Když si člověk řekne o radu.

Nevhodné chvíle: Všechny ostatní.

2. Ptejte se na otevřené otázky

Tohle mě naučili, když jsem pracovala rok a půl v call centru. Ale nepomáhá to jen, když se snažíte někomu prodat půjčku po telefonu. Pomáhá to i k tomu, aby se z vás stal lepší posluchač. Účel konverzace sahá daleko za výměnu informací. Jde především o to spojit se s daným člověkem.

Když je někdo rozrušený nebo řeší něco důležitého, vaším cílem není získat co nejvíce faktů o dané situaci. Vaším cílem je podpořit a povzbudit ho a pomoci mu. Ukázat, že mu kryjete záda. Otevřené otázky vám s tím pomohou.

Díky otevřeným otázkám můžete přimět konverzačního partnera, aby se nad tématem zamyslel hlouběji a sám přišel na to, jak chce postupovat nebo co dělá špatně. Hodně to souvisí také se sokratovskou metodou.

3. Mějte pochopení pro jejich emoce

Slyšeli jste někdy o validaci emocí? Je to skutečná metoda, kterou používají psychoterapeuti. Spočívá v tom, že vlastními slovy zopakujete pocity, který váš konverzační partner popisuje. Uvedu to na příkladu.

Když někdo řekne:

Nemůžu uvěřit, že mi máma tohle řekla. Vůbec si neuvědomuje, co všechno pro ni dělám.“

Vy na to můžete odpovědět:

„To zní, jako že máš pocit, že tě máma nedokáže ocenit.“

Díky tomu bude mít druhý člověk pocit, že mu rozumíte. A najednou je schopen zajít do větších podrobností a sám si srovnat v hlavě, co vlastně cítí a proč.

Celým smyslem tohoto bodu je prostě pochopit, jak se ten druhý cítí a dát mu to najevo. Vzpomínáte si, jak vám od dětství rodiče říkali, ať nepláčete a nevztekáte se? Tak to měla většina populace. A kvůli tomu jsme si v sobě vytvořili pocit hanby a provinilosti za negativní emoce. 

Právě proto je tak důležité dát najevo, že negativní emoce ostatních jsou v pořádku a že je chápete. Řekněte jim, že je namístě se takto cítit. Neexistuje jediný vztah, kterému validace emocí nepomůže.

I prosté „Chápu, že tě to naštvalo. To by mě naštvalo taky.“  může prohloubit konverzaci o 100 procent a může se díky tomu z vás stát mnohem lepší posluchač.

#konverzace #osobnirozvoj #seberozvoj #komunikace #naslouchani #psychologie #otevreneotazky #emoce #validace

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Ne každý člověk má smyl pro empatii a někdo hold přemýšlí až moc logicky a racionálně, přičemž věci pak v tomhle ohledu kolikrát ještě zhorší než naopak. Určitě fajn rady :)
    +1
Doporučené příspěvky